Agnieszka Sienkiewicz, Maciej Marczewski
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Gdy się związali, on miał żonę i dzieci. O relacji Agnieszki Sienkiewicz i Macieja Marczewskiego huczała cała Polska

Zgrany duet tworzyli przez 6 lat

Karol Sowa 28 listopada 2023 18:56
Agnieszka Sienkiewicz, Maciej Marczewski
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Od 2009 roku Agnieszka Sienkiewicz i starszy o 5 lat Maciej Marczewski byli jedną z najjaśniejszych i najpopularniejszych par w polskich show-biznesie. Połączyły ich wspólne pasje i poczucie humoru. I choć błyszczeli na ściankach i imprezach branżowych, rzadko opowiadali o kulisach zacisza domowego. Okazuje się jednak, że początki tej relacji nie był proste.

Agnieszka Sienkiewicz i Maciej Marczewski — historia miłości

Gdy Maciej Marczewski poznał popularną aktorką, był w związku małżeńskim i miał trójkę dzieci. Gdy jego żona dowiedziała się o nowej partnerce męża, zażądała rozwodu z orzeczeniem o jego winie oraz ubiegała się o alimenty. Ówczesny partner artystki nie zgodził się na te warunki, gdyż nie miał wysokich dochodów. Z tego powodu rozprawa w sądzie trwała kilka lat.

Co więcej, Maciej Marczewski podkreślał, że jego małżeństwo już wcześniej przestało istnieć i było jedynie na papierze. „Nikomu nikogo nie odbiłam", grzmiała wówczas Agnieszka Sienkiewicz. „Jestem w związku z mężczyzną, który ma trójkę dzieci i jest dla nich wspaniałym ojcem. Tyle w temacie", kwitowała. 

Mimo wszystko aktorka i Maciej Marczewski tworzyli zgrany duet. Szli razem na przekór wszystkim, nie poddawali się i razem stawili czoła nieprzychylnym komentarzom. Unikali błysku fleszy, konsekwentnie chroniąc prywatność. Związek potwierdzili dopiero po dwóch latach, w 2011 roku, gdy razem przyszli na galę rozdania Złotych Kaczek.

CZYTAJ TEŻ: Najpierw był jej nauczycielem, potem zrodziło się uczucie. Edyta Geppert i Piotr Loretz są małżeństwem od 38 lat

Agnieszka Sienkiewicz i Maciej Marczewski

Agnieszka Sienkiewicz, Maciej Marczewski
Fot. Niemiec/AKPA

Agnieszka Sienkiewicz i Maciej Marczewski — powód rozstania

W 2014 roku ich relacja została wystawiona na próbę. Małżeństwo Macieja Marczewskiego wówczas oficjalnie przeszło do historii. Co więcej, partner aktorki miał płacić dzieciom alimenty w wysokości 4900 złotych miesięcznie. On jednak utrzymywał, że nie jest w stanie tego robić ze względu na niskie zarobki. 

Cała sytuacja nie spodobała się Agnieszce Sienkiewicz, która twierdziła, że rozprawa z byłą żoną zbyt długo się ciągnie. Uważała również, że Maciej nie potrafił zadbać zarówno o swoje interesy, jak i dzieci. To nie był jednak jedyny powód rozstania pary.

Ulubienica widzów w tamtym czasie brała udział w programie — Taniec z Gwiazdami i coraz rzadziej bywała w domu. Oboje zrozumieli, że zaczynają się od siebie oddalać. Ostatecznie postanowili pójść swoimi drogami. „Związałam się w wieku 25 lat z mężczyzną, który miał trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa. To była świadoma, odpowiedzialna decyzja. Wiedziałam, z czym to się wiąże. Mi to dało strasznie dużo szczęścia wtedy. Absolutnie byłam w tym spełniona. W pewnym sensie kochałam jego dzieci, dla mnie to była rodzina", mówiła w programie Demakijaż. 

Od tamtego czasu Maciej Marczewski usunął się w cień. Natomiast artysta dzisiaj tworzy szczęśliwy związek z Mikołajem Gauerem, z którym w 2016 roku doczekała się córki — Zofii. Zaś rok później stanęli na ślubnym kobiercu, a w 2019 roku zakochani powitali kolejną pociechę — Marię. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ich związek wisiał na włosku, teraz obchodzą 5. rocznicę ślubu. Katarzyna Nosowska opublikowała wspólne zdjęcie z mężem

Agnieszka Sienkiewicz i Maciej Marczewski

Agnieszka Sienkiewicz, Maciej Marczewski
Fot. Baranowski Michał/AKPA

Agnieszka Sienkiewicz i Maciej Marczewski

Agnieszka Sienkiewicz, Maciej Marczewski
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.