Angelina Jolie Chloe
Fot. Samir Hussein/WireImage/Gettyimages
O TYM JEST GŁOŚNO

Angelina Jolie łudząco podobna od Marii Callas. Hollywoodzka aktorka wcieli się w postać wybitnej śpiewaczki operowej

Tak wygląda po charakteryzacji

Karol Sowa 16 października 2023 07:46
Angelina Jolie Chloe
Fot. Samir Hussein/WireImage/Gettyimages

Wspaniała wiadomość dla fanów Angeliny Jolie! Aktorka powraca na ekrany kin. Tym razem ulubienica publiczności wcieli się w postać boskiej Marii Callas w filmie Pabla Larraina. Wiemy, jak wygląda jej metamorfoza. Aktorka zachwyca urodą. Tak wygląda po charakteryzacji.

Powstanie film o Marii Callas

Hollywoodzka aktorka wcieli się w postać jednej z najwybitniejszych śpiewaczek operowych — w primadonnę Marię Callas. „Burzliwa, piękna i tragiczna historia życia jednej z największych śpiewaczek operowych, przedstawiona z perspektywy jej ostatnich dni w Paryżu w latach 70.", tak zapowiadają film producenci. 

Przypomnijmy, że za reżyserię odpowiedzialny jest Chilijczyk — Pablo Larraín, który stworzył filmy o między innymi księżnej Dianie czy Jackie Kennedy. Za scenariusz odpowiada zaś Steven Knight, autor serialu Peaky Blinders. „Możliwość połączenia moich dwóch najgłębszych i najbardziej osobistych pasji: kina i opery, była długo oczekiwanym marzeniem", czytaliśmy w oświadczeniu reżysera. 

„Jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem pracy nad filmem „Maria", który, mam nadzieję, przybliży widzom na całym świecie niezwykłe życie i twórczość Marii Callas, dzięki wspaniałemu scenariuszowi Stevena Knighta, pracy całej obsady i ekipy, a zwłaszcza genialnej pracy i niezwykłemu przygotowaniu Angeliny", kontynuował reżyser.

CZYTAJ TEŻ: Przed laty wygrała The Voice of Poland, teraz Ola Nizio jest w ogniu krytyki. Jej decyzja oburzyła fanów

Maria Callas

Maria Callas
Fot. Keystone / KeystoneSU / Forum

Angelina Jolie

Angelina Jolie
Fot. Splash News/EAST NEWS

Angelina Jolie jako Maria Callas

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Angeliny Jolie w charakteryzacji. Fani nie kryją zachwytu i fascynacji nadchodzącym projektem. „Bardzo poważnie podchodzę do tej odpowiedzialności za życie i spuściznę Marii. Dam z siebie wszystko, by sprostać temu wyzwaniu", wyjaśniała odtwórczyni głównej roli.

W dodatku stroje, które będziemy mogli podziwiać w filmie, wzorowane są na oryginalnych kreacjach śpiewaczki. Co więcej, twórcy konsultowali się z grupą PETA, walczącą o prawa zwierząt. Dlaczego? Ponieważ chciano wykorzystać zabytkowe futra z archiwalnej kolekcji Massima Cantiniego Parriniego. Ostatecznie zdecydowano, by nie używać na planie żadnych nowych futer.

W obsadzie znaleźli się również: Pierfrancesco Favino, Alba Rohrwacher, Haluk Bilginer, Kodi Smit-McPhee czy Valeria Golino. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: O romansie Daniela Olbrychskiego z francuską aktorką mówili wszyscy. Ona była nim oczarowana, on złamał jej serce

Angelina Jolie jako Maria Callas

Angelina Jolie
Fot. NDPG/BackGrid UK /East News

Angelina Jolie jako Maria Callas

Angelina Jolie
Fot. Backgrid/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.