Angelina Jolie i Alicia Vikander jako Lara Croft
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Alicia Vikander jako Lara Croft. Czy poradziła sobie lepiej niż Angelina Jolie? Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu! VIDEO

Weronika Bruździak-Gębura 20 września 2017 13:15
Angelina Jolie i Alicia Vikander jako Lara Croft
Fot. materiały prasowe

 

Do sieci trafił oficjalny zwiastun filmu o przygodach Lary Croft. Tym razem w bohaterkę wcieli się Alicia Vikander. Mimo że obraz będzie miał premierę dopiero w marcu przyszłego roku, producenci już teraz postanowili pokazać światu, czym nowa Lara Croft różni się od tej granej przez Angelinę Jolie

 

 

Alicia Vikander jako Lara Croft

Do tej pory Lara Croft kojarzyła się widzom z Angeliną Jolie, która wcieliła się w postać archeolożki w dwóch filmach: „Lara Croft: Tomb Raider” (2001) i „Lara Croft: Kolebka życia” (2003). W marcu 2018 roku pojawi się prequel filmu z Alicią Vikander w roli głównej. W filmie pojawią się też Dominic West, Daniel Wu i Walton Goggins. W trzeciej części tytułowa bohaterka ma 21 lat, jako kurier na rowerze przemierza ulice Londynu, bo za nic nie chce korzystać z fortuny ojca, który zaginął, gdy miała kilkanaście lat. W końcu postanawia rozwikłać zagadkę jego zniknięcia i wyrusza w poszukiwaniu słynnego grobowca u wybrzeży Japonii, gdzie jej ojciec był widziany po raz ostatni. Czy nowy film na podstawie gry komputerowej odniesie podobny sukces jak poprzednie?

 

 

Alicia Vikander jako Lara Croft
Fot. materiały prasowe

Na zdjęciu: Alicia Vikander jako Lara Croft

Jolie była seksowna i pewna siebie, Vikander jest delikatna i niepewna siebie

Bohaterka grana przez Angelinę Jolie była inna: seksowna, pewna siebie, bezczelna, pełna buty i arogancji. Na pierwszy rzut oka postać, którą wykreowała Alicia Vikander jest zupełnie inna: delikatna, niepewna siebie, szukająca swojej drogi. Poza tym, Angelina Jolie nie była wtedy stateczną matką szóstki dzieci i ambasadorką dobrej woli ONZ. Miała raczej kiepską reputację, jednak bardzo zależało jej na roli. Dlatego zgodziła się na codzienne badania krwi i moczu na obecność narkotyków. Poświęcenie opłaciło się, bo ta rola okazała się trampoliną do sławy Angeliny Jolie.

29-letnia Szwedka, partnerka Michaela Fassbendera, jest znana z ról w filmach takich jak „Światło między oceanami”, „Ex Machina”, „Jason Bourne”, „Dziewczyna z portretu”. Za ten ostatni w 2016 roku dostała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

 

Alicia Vikander jako Lara Croft
Fot. materiały prasowe

Na zdjęciu: Alicia Vikander jako Lara Croft

 

Polecamy też: Heroina, kokaina, antydepresanty... Która z gwiazd nie wytrzymała presji sławy?

 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.