WSPOMNIENIE

Wizerunek twardej i niezależnej kobiety był u Dolores O'Riordan tylko iluzją!

Zmagała się z depresją, anoreksją, przeżyła załamanie nerwowe...

Gabriela Czernecka 16 stycznia 2018 12:45
Dolores O’Riordan
Fot. Getty Images

Śmierć Dolores O’Riordan to prawdziwy cios dla fanów zespołu The Cranberries. Nikt nie spodziewał sie, że artystka umrze tam młodo. „Irlandzka i międzynarodowa wokalistka Dolores O’Riordan zmarła nagle w Londynie. Miała 46 lat”, czytamy w oświadczeniu. Następnie wiadomość potwierdził fanpage zespołu. Dzieci i mąż Dolores O'Riordan poprosili wszystkich o uszanowanie ich prywatności. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci gwiazdy mogło być przedawkowanie leków lub samobójstwo. Fani artystki uważają te informacje za bardzo prawdopodobne, w końcu Dolores nie miała łatwego życia. Od lat skrywała ból i cierpienie, które dało się usłyszeć jedynie w jej piosenkach. Jak wyglądało życie Dolores O'Riordan?

Tajemnicza śmierć Dolores O'Riordan

Tysiące fanów na całym świecie opłakują dziś śmierć Dolores O'Riordan. Co rusz pojawia się jednak pytanie, co było przyczyną śmierci wokalistki The Cranberries. Dolores miała zaledwie 46 lat. Na scenie była wulkanem energii, tłumy kochały jej charakterystyczny zadzior w głosie i sceniczne wcielenia, ale poza sceną jej życie wyglądało kompletnie inaczej. Dramaty, z jakimi musiała się zmagać wyszły na światło dzienne w 2013 roku. Wówczas wokalistka w rozmowie z magazynem Life zdobyła się na smutne wyznanie - w dzieciństwie była molestowana. Wszystko zaczęło się, gdy miała zaledwie osiem lat. Jak wyznała, nie wie, czy rodzice nie wiedzieli, co się dzieje czy nie chcieli wiedzieć. Nigdy nie opowiedziała im o traumatycznych wydarzeniach z dzieciństwa. Ojcu nie zdążyła - zmarł w 2011 roku na raka. Jego strata była dla niej ogromnym ciosem. Jej oprawca pojawił się na pogrzebie, co tylko spotęgowało poczucie straty i bólu.

Pogodzić się z przeszłością

Rok później w rozmowie z Belfast Telegraph Dolores wciąż próbowała pogodzić się z przeszłością. W wywiadzie w 2014 roku wyznała, że seksualne wykorzystywanie w dzieciństwie doprowadziło ją do „poczucia nienawiści”. Przyznała, że dwa lata wcześniej próbowała popełnić samobójstwo w wyniku przedawkowania. Nieustannie rosnąca presja sława i ciągłe bycie na świeczniku, odbiły piętno na jej zdrowiu. Wokalistka The Cranberries zmagała się z anoreksją, którą za wszelką cenę próbowała ukryć, nawet przed samą sobą. Od lat leczyła się psychiatrycznie, ale stan jej zdrowia nie ulegał poprawie.

Rok 2014  nie był dla niej łatwy. W trakcie lotu z Nowego Jorku zaatakowała stewardessę. Policja, która doprowadziła wówczas do zatrzymania gwiazdy wykluczyła, że Dolores była wtedy pod wpływem środków odurzających. Matka Dolores O'Riordan była załamana kondycją psychiczną córki. „Była w pokoju, leżała na podłodze zwinięta w kłębek. Miała zakrytą twarz i głowę. Próbowała się jakoś chronić. Przytuliłam ją i próbowałam z nią rozmawiać, alek ona nie była świadoma tego, że jestem obok”, mówiła ze łzami w oczach. Prawnicy gwiazdy próbując ją chronić zmuszeni byli wyznać mediom, że u Dolores zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową. Matka artystki ujawniła, że dzień przed tym wydarzeniem rozmawiała z córką przez telefon. Eileen twierdziła w wywiadach, że już wtedy przeczuwała, że coś jest nie tak. Córka od dłuższego czasu nie utrzymywała z nią kontaktu, a od kilku tygodni regularnie do niej wydzwaniała. „To byłoby okropne, gdyby coś złego wydarzyło się jej w Nowym Jorku. Nie miałaby tam wsparcia od nikogo”, mówiła Eileen O'Riordan irlandzkim mediom.

Rodzina Dolores O'Riordan

Jak się później okazało, Dolores od wielu tygodni narzekała na zmęczenie, była osłabiona. Jak się okazało, wpływ na jej zły stan fizyczny miały problemy związane z życiem prywatnym. Dolores O'Riordan rozstała się z mężem po 20-latach małżeństwa. Gwiazda od czterech lat pozostawała z Donem Burtonem w separacji. Para wspólnie wychowywała trójkę dzieci: Taylora, Molly i Dakotę.

W ubiegłym roku zespół The Cranberries odwołał część europejskich koncertów. Wówczas za powód podał pogarszający się stan zdrowia wokalistki. Niestety szybko okazało się, że problemy zdrowotne Dolores O'Riordan zmusiły zespół do anulowania niemal całej trasy koncertowej po Europie. Dolores O'Riordan zmarła w poniedziałek 15 stycznia 2018 roku. Ostatnimi czasy pracowała nad nowym albumem. O śmierci wokalistki The Cranberries poinformował media jej rzecznik.  

Fot. Getty Images

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!