Sabina Zięba 15 stycznia 2018 20:30
1/7
Copyright @Getty Images, East News
1/7

Media właśnie obiegła wiadomość, iż zmarła Dolores O’Riordan, wokalistka irlandzkiego zespołu rockowego The Cranberries. Postanowiliśmy się przyjrzeć jej strojom scenicznym. Jaki miała styl?

Polecamy też: Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Dolores O'Riordan, wokalistka zespołu The Cranberries. Miała 46 lat

 

Styl Dolores O’Riordan

Dolores O’Riordan dołączyła do zespołu w 1990 roku i od samego początku była wierna swojej ukochanej czerni. Trzy lata wcześniej powstała kultowa już grupa Green Day i widać, że wokalistka inspirowała się ich stylem, co nie zmienia faktu, iż była jedną z pierwszych scenicznych buntowniczek. W swoich outfitach łączyła wiele elementów. Ze stylu grunge przejęła zamiłowanie do niechlujnych jeansów, t-shirtów z nadrukami, luźnych swetrów i kardiganów, od punków miłość do ćwieków oraz rurek i kostiumów ze skóry bądź plastiku, natomiast ze stylu psychobilly motywy czaszek na ubraniach. Zobaczcie, jak zmieniał się jej styl z biegiem lat w naszej galerii!

2/7
Copyright @Getty Images
2/7

Dolores O’Riordan podczas koncertu w 2002 roku. Miała wtedy 31 lat.

3/7
Copyright @East News
3/7

Zespół The Cranberries w 2002 roku wystąpił również w Polsce. Koncert odbył się na terenie katowickiego Spodka. Wokalistka zaprezentowała się na nim w gumowym kombinezonie.

4/7
Copyright @Getty Images
4/7

Grupa The Cranberries w latach 2003–2009 nie występowała i nie nagrywała płyt. Wtedy wokalistka na chwilę odeszła od wcześniejszego stylu i zdarzało jej się ubierać inne ubrania, niż tylko te w kolorze czarnym, choć jej stylizacje były równie buntownicze. Na zdjęciu Dolores O’Riordan w 2004 roku.

5/7
Copyright @Getty Images
5/7

Na 25 urodzinach jednego radia w 2007 roku Dolores O’Riordan niezmiennie pojawiła się w czerni. Zaskoczyła jednak wówczas elegancką sukienką oraz sandałami. Całość przełamała ciężką skórzaną kurtką.

6/7
Copyright @Getty Images
6/7

Wraz z reaktywacją zespołu Dolores O’Riordan zakochała się w kardiganach i oversizowych ubraniach ukrywających jej sylwetkę.

7/7
Copyright @Instagram
7/7

Na zdjęciu Dolores O’Riordan w zeszłym roku na koncercie w Belfastcie w Irlandii Północnej. Mimo eleganckiej marynarki nie zrezygnowała z podartych jeansów i koszulki z wizerunkiem czaszki. Do końca była wierna swojemu stylowi...

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?