O NIEJ JEST GŁOŚNO

Diane Keaton o starości: „Ludzi dziwi to, że kobiety w moim wieku mają jeszcze apetyt na życie”

Olga Figaszewska 23 sierpnia 2017 06:00
Diane Keaton
Fot. East News, Instagram

Starość to nic innego jak efekt uboczny młodości. Niektóre gwiazdy liczą się z nieuchronnym upływem czasu, inne korzystają z licznych zabiegów medycyny estetycznej i możliwość chirurgii plastycznej. Dotyczy to między innymi gwiazd Hollywood. Diane Keaton postanowiła przypomnieć kobietom, że w tym całym szaleństwie  - kulcie idealnego kobiecego ciała, erze wyretuszowanych plakatów, zapominamy o czymś naprawdę ważnym.

Zobacz też: Krupa, Włodarczyk, Młynarska. Te gwiazdy korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Jakich?

Diane Keaton o dojrzałości

Aktorka ma 71 lat! I zdecydowanie nie wygląda na swój wiek. Keaton jest przykładem elegancji, kobiecości, a także stylu. Kilka lat temu brała udział w kampanii reklamowej L’oreala, promującej linię kosmetyków dedykowaną dojrzałym kobietom. Fani aktorki, doceniają ją przede wszystkim za naturalność. Aktorka  nigdy nie korzystała z zabiegów medycyny estetycznej, nie mówiąc już o operacjach plastycznych.

 

 

Post udostępniony przez Diane Keaton (@dianekeatonfan)

Gwiazda ma do siebie niezwykły dystans. Udowodniła to w najnowszym wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”. Diane Keaton opowiedziała o upływie czasu i latach młodości. Aktorka została mamą po 50-tce i udowadnia, że wiek to tylko liczby. Nie poddaje się społecznym przekonaniom - żyje pełnią życia! Nie czeka na niczyją łaskę czy znak od losu. Diane podkreśla, że najważniejsze to dbać o siebie samych. „Ludzi dziwi to, że kobiety – bo to dotyczy szczególnie kobiet – w moim wieku mają jeszcze apetyt na życie”, mówi. Ten temat porusza ostatni film z udziałem Diane Keaton, „Zawsze jest czas na miłość”. Gwiazda Hollywood utożsamia się z bohaterką produkcji i przekonuje kobiety, że nie na życie nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza na miłość.  „Nikt nie chce myśleć o staruszkach, którzy się zakochują! Kogo to obchodzi? W młodej miłości bardzo istotny jest element seksualny i ludziom się wydaje, że z wiekiem to mija”, wyjaśnia.

Zdaniem aktorki starsze osoby są spychane przez społeczeństwo na margines. Nikt nie zwraca uwagi na potrzeby innych, bo przecież wiąże się to z opuszczeniem swojej strefy komfortu.W ogóle zauważam, że ludzie nie lubią starszych osób. Myślę, że to dlatego, iż przypominamy im o kierunku, w jakim wszyscy nieuchronnie podążamy. Ale to, że inni tak myślą, nie znaczy, że podeszły wiek ma być czasem rezygnacji i zgody na znikanie! Musimy walczyć z tym poczuciem, że jesteśmy ofiarami”, apeluje do dojrzałych kobiet.

Na szczęście gwiazdy takie jak Diane Keaton, przypominają nam o tym, że starość może być sexy. A ograniczenia tkwią jedynie w nas samych. W Polsce uświadamia nam to Helena Norowicz. Aktorka w wieku 80 lat została modelką. Na swoim koncie ma liczne pokazy i kmapnie reklamowe dla czołowych polskich projektantów. Co mówiła o spełnianiu marzeń i wieku? „Pamiętajcie, aby nie rezygnować ze swoich marzeń. Niezależnie od wieku, w którym jesteśmy i sytuacji życiowej, w jakiej aktualnie się znajdujemy. Zawsze powtarzam, że trzeba dać sobie szansę i każdy z nas powinien znaleźć to, co nas uszczęśliwia. Do tego warto podążać za marzeniami, bo to pierwszy krok do tego, aby się spełniły”, zdradziła w wywiadzie dla „Życie Seniora – żyj zdrowo i aktywnie”.

Zobacz też: „Mężczy­zna stwa­rza się, ży­jąc”. Bogusław Linda kończy dziś 64 lata. Czy macho się starzeje?

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!