PREMIERA FILMOWA

"PolandJa", czyli opowieść jak poradzić sobie w polskiej rzeczywistości

Zobacz najnowszą polską komedię. Czy jeden dzień może zmienić całe życie?

Sabina Zięba 1 lutego 2017 09:15

W najnowszej polskiej komedii w reżyserii Cypriana T. Olenckiego możemy zobaczyć plejadę gwiazd: Izę Kunę, Borysa Szyca, Romę Gąsiorowską, Pawła Domagałę, Jakuba Gierszała, Grzegorza Małeckiego, Michała Żurawskiego, Szymona Borkowskiego, Janusza Chabiora i Jerzego Radziwiłowicza.

 

Polecamy też: "Pokot", czyli nowe dzieło Agnieszki Holland! Zobacz ekskluzywne zdjęcia z planu filmowego


W przeciągu 108 minut poznajemy różne historie bohaterów, których łączy ze sobą miejsce spotkań. Nie wszyscy się znają, lecz wszyscy przeżyją w ciągu 24 godzin niesamowite przygody. ""PolandJa" to film. który pokazuje przede wszystkim trochę pogubionych ludzi w naszej rzeczywistości - w wywiadzie dla Wirtualnej Polski mówił Grzegorz Małecki. Reżyser produkcji natomiast zdradził, że "bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne". Dodawał również: "Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie. Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania.”

 

Fot. Materiały prasowe

 

Obraz jest zabawny i wzruszający równocześnie. Pokazuje, że najdziwniejsze historie przydarzają się nam w najmniej oczekiwanych momentach życia. Ogląda się go z przyjemnością, choć zdążył wywołać już wiele kontrowersji - od dnia ukazania się oficjalnego plakatu filmu nie milkną komentarze internautów, którzy nabijają się m. in. z hasła promującego film - "lajf is brutal i full of zasadzkas". Ważne jest jednak nie to, co zobaczymy na plakacie, lecz w kinie. Może nas zaskoczy?

 

Do obejrzenia już od 17 lutego.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha