Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Barbara Kurdej-Szatan zdobyła Telekamerę trzeci rok z rzędu. Za co pokochały ją miliony Polaków?

Konrad Szczęsny 31 stycznia 2017 20:30
Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Dobra passa Barbary Kurdej-Szatan trwa. Aktorka i prezenterka zdobyła w tym roku trzecią Telekamerę z rzędu w kategorii Aktorka. Za co pokochały ją miliony Polaków? Jak przebiegała jej kariera?

Polecamy też: Torbicka, Doda i i jeszcze więcej gwiazd na gali wręczenia Telekamer 2017! Jak oceniłem ich kreacje?

Barbara Kurdej-Szatan o zdobyciu Telekamery

30 stycznia 2017 r. odbyła się 20 gala Telekamer „Tele Tygodnia”. Statuetki przyznano w 11 kategoriach. Najlepszą aktorką okazała się znana z serialu „M jak miłość” Barbara Kurdej-Szatan. To trzecia statuetka gwiazdy z rzędu. Po ogłoszeniu wyników, zapytana o to, jak się czuje jako trzykrotna tryumfatorka i czy spodziewała się kolejnego sukcesu, odpowiedziała:

No właśnie trochę nie do końca, ale powiem ci, że w tym roku byłam trochę swobodniejsza chyba, wiesz? To jest nagroda od was, dla was, i to jest nasza wspólna nagroda także... proszę bardzo” – stwierdziła wzruszona aktorka w wywiadzie dla „Pytania na śniadanie”.

Wcześniej Barbara Kurdej-Szatan zdobyła Telekamerę w kategorii Aktorka w 2015 i 2016 roku.

Kariera Barbary Kurdej-Szatan

Ukończyła PWST w Krakowie, była związana m.in. z Teatrem Nowym w Poznaniu. Mało kto pamięta, że Barbara Kurdej-Szatan ma na koncie epizod wokalny. Gwiazda w 2012 r. wzięła udział w programie X Factor (jako członkini zespołu Soul City) i zajęła w nim 5. miejsce. Przełom przyszedł jednak w 2013 r., gdy pojawiła się w kampanii reklamowej sieci telefonii komórkowej Play. Później jej kariera rozwinęła się błyskawicznie: w 2014 r. dołączyła do obsady uwielbianego przez miliony Polaków serialu „M jak miłość”, w tym samym roku poprowadziła również 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu u boku Katarzyny Pakosińkiej, zaś w 2016 r. dała się poznać jako prowadząca teleturniej „Kocham Cię, Polsko!” oraz „The Voice of Poland”.

Życie prywatne Barbary Kurdej-Szatan

Aktorka prywatnie jest związana z byłym wokalistą formacji RH+, Rafałem Szatanem. Wychowują razem córkę Hannę.

Za co Polacy pokochali Barbarę Kurdej-Szatan?

Przede wszystkim za naturalność, brak kontrowersji w życiu osobistym, spokój, opanowanie i swojskość. Choć, jak sama podkreśla, nie uważa się za ikonę stylu, przykłada dużą wagę do tego, by jej stylizacje były staranne i eleganckie. Wydaje się również niezwykle skromną i poukładaną gwiazdą, która nie robi wokół siebie zbędnego medialnego szumu. Trzy statuetki Telekamer, które zdobyła, potwierdzają, że jest to recepta na sukces!

Polecamy też: Agustin Egurrola po raz drugi otrzymał nagrodę Telekamery. Co powiedział o swoich zawodowych planach na ten rok?

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.