Arte po polski
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

„Yves Saint Laurent i jego szkice” – ten film warto zobaczyć! Oglądaj najlepsze dokumenty bezpłatnie na ARTE po polsku!

Piotr Wojtasik 27 października 2017 14:30
Arte po polski
Fot. materiały prasowe

Yves Saint Laurent to jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie, którego kreacje przez lata kształtowały historię mody. Wszystkie z nich powstały na podstawie szkiców Yves’a Saint Laurenta – jednego z najbardziej utalentowanych ilustratorów mody wszech czasów.

Zobacz zupełnie za darmo najnowszy film o Yves Saint Laurent!

Film jest dostępny dla szerokiej publiczności na bezpłatnej platformie VOD ARTE PO
POLSKU od 19 października do 2 grudnia.

18 października 2017 na Warszawskim Festiwalu Filmowym, odbył się premierowy pokaz koprodukcji telewizji ARTE – „Yves Saint Laurent i jego szkice” w reżyserii Loïca Prigenta. Licznie przybyłych gości powitali: Anne Durupty, Wiceprezeska ARTE G.E.I.E. i Dyrektor Generalna ARTE FRANCE oraz Stefan Laudyn, Dyrektor WFF.

Arte po polsku to jest serwis online VOD, całkowicie bezpłatny. Są tam fajne dokumenty i reportaże, również lifestylowe + koncerty.

Na projekcji pojawili się przedstawiciele ambasad Francji, Niemiec, Irlandii oraz instytucji kulturalnych: Institut français, Goethe-Institut, British Counsil, a także się znane postaci polskiego środowiska modowego, mediów i gwiazdy, m.in.: Magdalena Cielecka, Roma Gąsiorowska, Tomasz Ossoliński, Robert Kupisz, Dorota Williams.

Yves Saint Laurent, jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie, przez lata kształtował
historię mody. Marka stała się ikoną współczesnej elegancji i szyku, a jej twórca - prawdziwą legendą. Wszystkie kreacje spod znaku YSL powstawały na podstawie szkiców Yves’a Saint Laurenta – jednego z najbardziej utalentowanych ilustratorów mody wszechczasów. W archiwach fundacji Pierre Bergé - Yves Saint Laurent przechowywane są tysiące niepublikowanych dotąd prac – od wczesnych lat Saint Laurenta po jego ostatnią kolekcję z 2002 roku. Reżyserowi filmu, Loïcowi Prigentowi jako pierwszemu udało się zdobyć do nich dostęp. Wzbogacone komentarzami historyków mody, dawnych współpracowników Yves Saint Laurenta oraz Pierre’a Bergé – partnera życiowego artysty, tworzą opowieść nie tylko o życiu i karierze wielkiego projektanta, ale także o historii mody, w której kreowaniu miał nieoceniony wkład. 

Twórca dokumentu, Loïc Prigent jest autorem wielu obrazów poświęconych modzie - tematem jego
filmów byli między innymi: Marc Jacobs, Louis Vuitton, Karl Lagerfeld, Jean Paul Gaultier,
Alexander McQueen czy Chanel.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.