Arte po polski
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

„Yves Saint Laurent i jego szkice” – ten film warto zobaczyć! Oglądaj najlepsze dokumenty bezpłatnie na ARTE po polsku!

Piotr Wojtasik 27 października 2017 14:30
Arte po polski
Fot. materiały prasowe

Yves Saint Laurent to jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie, którego kreacje przez lata kształtowały historię mody. Wszystkie z nich powstały na podstawie szkiców Yves’a Saint Laurenta – jednego z najbardziej utalentowanych ilustratorów mody wszech czasów.

Zobacz zupełnie za darmo najnowszy film o Yves Saint Laurent!

Film jest dostępny dla szerokiej publiczności na bezpłatnej platformie VOD ARTE PO
POLSKU od 19 października do 2 grudnia.

18 października 2017 na Warszawskim Festiwalu Filmowym, odbył się premierowy pokaz koprodukcji telewizji ARTE – „Yves Saint Laurent i jego szkice” w reżyserii Loïca Prigenta. Licznie przybyłych gości powitali: Anne Durupty, Wiceprezeska ARTE G.E.I.E. i Dyrektor Generalna ARTE FRANCE oraz Stefan Laudyn, Dyrektor WFF.

Arte po polsku to jest serwis online VOD, całkowicie bezpłatny. Są tam fajne dokumenty i reportaże, również lifestylowe + koncerty.

Na projekcji pojawili się przedstawiciele ambasad Francji, Niemiec, Irlandii oraz instytucji kulturalnych: Institut français, Goethe-Institut, British Counsil, a także się znane postaci polskiego środowiska modowego, mediów i gwiazdy, m.in.: Magdalena Cielecka, Roma Gąsiorowska, Tomasz Ossoliński, Robert Kupisz, Dorota Williams.

Yves Saint Laurent, jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie, przez lata kształtował
historię mody. Marka stała się ikoną współczesnej elegancji i szyku, a jej twórca - prawdziwą legendą. Wszystkie kreacje spod znaku YSL powstawały na podstawie szkiców Yves’a Saint Laurenta – jednego z najbardziej utalentowanych ilustratorów mody wszechczasów. W archiwach fundacji Pierre Bergé - Yves Saint Laurent przechowywane są tysiące niepublikowanych dotąd prac – od wczesnych lat Saint Laurenta po jego ostatnią kolekcję z 2002 roku. Reżyserowi filmu, Loïcowi Prigentowi jako pierwszemu udało się zdobyć do nich dostęp. Wzbogacone komentarzami historyków mody, dawnych współpracowników Yves Saint Laurenta oraz Pierre’a Bergé – partnera życiowego artysty, tworzą opowieść nie tylko o życiu i karierze wielkiego projektanta, ale także o historii mody, w której kreowaniu miał nieoceniony wkład. 

Twórca dokumentu, Loïc Prigent jest autorem wielu obrazów poświęconych modzie - tematem jego
filmów byli między innymi: Marc Jacobs, Louis Vuitton, Karl Lagerfeld, Jean Paul Gaultier,
Alexander McQueen czy Chanel.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.