KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To był urodzinowy tydzień. Te wydarzenia w rodzinie Windsorów mogliście przeoczyć!

Królowa skończyła 94 lata, a książę Louis...

Gabriela Czernecka 27 kwietnia 2020 18:45

Królowa Elżbieta II obchodziła 94. urodziny. Tegoroczne urodziny były jednak kompletnie inne niż dotychczas. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. To pierwsza taka sytuacja w historii panowania Elżbiety II, ale nie tylko królowa obchodziła w tym tygodniu urodziny. Najmłodszy syn księżnej Kate i księcia Williama skończył dwa latka, a my mieliśmy okazję po raz kolejny podziwiać nowe oficjalne zdjęcia małego księcia! Co jeszcze działo się w rodzinie Windsorów w minionym tygodniu? Oto małe podsumowanie wydarzeń w brytyjskiej rodzinie królewskiej! 

Brytyjska rodzina królewska - podsumowanie

To z pewnością był urodzinowy tydzień. Królowa Elżbieta II 21 kwietnia skończyła 94 lata. Dla dobra i bezpieczeństwa obywateli zrezygnowała jednak z państwowych obchodów swoich urodzin. Tego dnia nie odbyła się więc uroczysta i tradycyjna salwa armatnia na jej cześć, która zwykle miała miejsce w Hyde Parku oraz w twierdzy Tower of London. Sytuacja związana z koronawirusem, z jaką zmaga się cały świat, w tym Wielka Brytania, zmusiła monarchinię do podjęcia ważnych decyzji. Przypomnijmy, że monarchini II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku. W tym roku skończyła 94 lata, ale urodziny świętuje nie tylko w kwietniu. Drugi raz przypada (podobnie jak to miało miejsce w przypadku jej poprzedników) na drugi weekend czerwca. Wówczas urodziny królowej są obchodzone oficjalnie jako uroczystość państwowa. 

Królowa Elżbieta II, 2020
Fot. Getty Images

Urodziny obchodził także najmłodszy syn Kate i Williama. Książę Louis skończył dwa latka i nikt nie ma wątpliwości, że chłopiec świetnie radzi sobie przed obiektywem. Dowodem z pewnością są nowe oficjalne fotografie, które wykonała sama Kate. Dało się zauważyć, że książęca para Cambridge coraz chętniej dzieli się pracami swoich dzieci. Z okazji Dnia Matki na Instagramie Kate i Williama opublikowano kartkę, którą namalował dla księżnej książę George.

Książę Louis, 2. urodziny
Fot. Getty Images

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej dołączyli do akcji Clap for Carers, czyli Zaklaszcz dla opieki zdrowia. Brytyjczycy wyszli na ulice i klaskali w podziękowaniu za prace medyków podczas pandemii koronawirusa. Do Brytyjczyków dołączyli m.in. książę Karol i księżna Camilla, którzy pokazali się przed swoją szkocką posiadłością. Krótki filmik nagrali także William i Kate z dziećmi - George’m, Charlotte i Louisem. Sporo działo się także u Meghan i Harry’ego oraz księżniczki Eugenii. Co takiego? Zobaczcie w naszym podsumowaniu tygodnia w brytyjskiej rodzinie królewskiej, czyli wideo z cyklu Królewskie Życie 

akcja #clapforcarers Kate i William z dziećmi, księżna kate dzieci, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis
Fot. Screen Instagram

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.