KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Odwołany ślub, pomoc potrzebującym. Zobacz, co działo się u Windsorów w minionym tygodniu!

Jedno z wydarzeń zapisze się w historii monarchii

Gabriela Czernecka 20 kwietnia 2020 18:45

Kolejny tydzień w brytyjskiej rodzinie królewskiej za nami. Księżna Meghan i książę Harry, ale także księżna Sofia pomagali potrzebującym w tym czasie, a królowa Elżbieta II podjęła bardzo ważną i niezwykle trudną decyzję. Zobaczcie, co działo się u Windsorów!

Brytyjska rodzina królewska - co się działo w minionym tygodniu?

Brytyjska rodzina królewska ma za sobą kolejny tydzień pełen wrażeń. Przede wszystkim należy wspomnieć o odwołaniu ważnego wydarzenia. Rzecznik rodziny królewskiej oficjalnie poinformował o tym, że ślub księżniczki Beatrice, który zaplanowany był na 29 maja tego roku, nie odbędzie się. Ceremonię odwołano ze względu na pandemię koronawirusa. Choć zakochani wcześniej zastanawiali się nad prywatną ceremonią dla grona najbliższych przyjaciół i rodziny, to rozwój pandemii uniemożliwił również tę opcję. Jak na razie nowa data nie została ustalona. To przykra wiadomość, bowiem wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na kolejne rodzinne fotografie Windsorów.

Oficjalne zdjęcia zaręczyny księżniczki Beatrice
Fot. Instagram

Smutna informacja dotyczy także obchodów 94 urodzin królowej Elżbiety II. Londyn nie usłyszy tradycyjnej salwy na cześć królowej oddawanej nieprzerwanie od początku jej panowania, czyli od prawie 70 lat! W tym roku ze względu na izolację Elżbieta II nie zobaczy się także ze swoimi wnukami. Nieoficjalnie mówi się, że prawdopodobnie połączy się z nimi telefonicznie. Co więcej, w obliczu epidemii urodzinowa parada królowej, znana również jako Trooping the Color, nie będzie kontynuowana w tradycyjnej formie. To niezwykłe widowisko, w którym  mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej świętują ten wyjątkowy dzień dopiero w drugą sobotę czerwca. Jak co roku przez ulice Londynu przechodzi parada składająca się z ponad tysiąca żołnierzy, dwustu koni oraz setek tysięcy ludności cywilnej, którzy wspólnie z monarchinią celebrują jej święto. Jak na razie przez wybuch pandemii nie wiadomo, jak będzie wyglądać urodzinowa parada i czy w ogóle dojdzie do skutku...

Trooping the Colour, brytyjska rodzina królewska
Fot. East News

Z pozytywnych wiadomości członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej udzielają się charytatywnie! Księżna Wessex dołączyła do grona wolontariuszy pomagających potrzebującym w tym trudnym czasie. Sofia pomagała przygotowywać jedzenie i paczki dla personelu medycznego lokalnego szpitala. Podobną pomoc zapewnili mieszkańcom Stanów Zjednoczonych książę Harry i księżna Meghan. Małżeństwo dołączyło do akcji Project Angel Food, podczas której wolontariusze rozwożą jedzenie i niezbędne do życia artykuły seniorom oraz osobom szczególnie narażonym na koronawirusa. Co jeszcze działo się w rodzinie Windsorów w minionym tygodniu? Zobaczcie nasze wideo z cyklu Królewskie Życie 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.