Najdroższe z nich kosztują ponad 4 miliony złotych!

Marta Cieplak 8 października 2022 15:29

Perfumy to produkt prawdziwie luksusowy. Kiedyś były tak kosztowne, że na ich stosowanie mogli sobie tylko pozwolić najwięksi władcy. Dziś, choć są powszechnie dostępne, nadal istnieją edycje limitowane, na które mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi na świecie. Ich zawrotna cena cena wynika jednak nie tyle ze składników zapachowych, ale z... falkonów.

ZOBACZ TAKŻE: Zapach luksusu, czyli perfumy, które wyglądają jak płynne złoto!

Najdroższe perfumy świata wysadzane diamentami

To właśnie opakowanie perfum jest najdroższe. Dwa najbardziej luksusowe zapachy ukryte są bowiem we flakonach zdobionych złotem i brylantami, często wykonane przez najlepsze domy jubilerskie na świecie. Przez to ich cena jest absolutnie zawrotna. To oczywiście wariant tylko dla kolekcjonerów, ale tych przecież nie brakuje. Kolejne w wielkiej piątce najdroższych perfum świata to kompozycje, których cena wynika już ze składu. Są bardzo nasycone, znacznie mocniejsze i trwalsze niż klasyczne ich warianty dostępne w każdej perfumerii. Dlatego też ich cena nawet 10-krotnie przewyższa tą standardową.

Poznajcie 5 najdroższych zapachów na świecie i dowiedzcie się, ile są warte. Te kwoty potrafią zwalić z nóg. 

1/5
najdroższe perfumy świata shmukh
Copyright @materiały prasowe
1/5

1. Shumukh, The Spirit od Dubai, 1,3 mln dolarów.

Jest on umieszczony w kryształowym flakonie ozdobionym 38,55 karatowymi diamentami, gigantycznymi perłami, dwoma kilogramami 18-karatowego złota i ponad pięcioma kilogramami czystego srebra.

2/5
najdroższe perfumy świata DKNY Golden
Copyright @materiały prasowe
2/5

2. Golden Delicious, DKNY, 1 mln dolarów

Ten flakon jest prawdziwym dziełem sztuki. Zawiera 2,090 kamieni szlachetnych, w tym 183 żółte szafiry, 2,700 białych diamentów, 15 różowych diamentów, cztery diamenty o szlifie różanym i kanarkowy żółty diament na zakrętce.

3/5
najdroższe perfumy świata Clive Christian Imprerial
Copyright @materiały prasowe
3/5

3. No.1 Imperial Majesty, Clive Christian,  632 tysiące złotych

Imperial Majesty to limitowana edycja 10 sztuk zapachu Clive'a Christiana. Pół litra czystych perfum zamknięto we flakonie z kryształu Baccarat i 18-karatowego złota, ozdobionym 5-karatowym diamentem. 

4/5
najdroższe perfumy świata Baccarat
Copyright @materiały prasowe
4/5

4. Baccarat Les Larmes Sacree de Thebes, Baccarat, około 30 tysięcy złotych.

Za jego cenę odpowiada przede wszystkim flakon z kryształu Baccarat. Powstały jedynie trzy takie flakony w 1998 roku i podobno wszystkie trafiły na Bliski Wschód. W zapachu wyczujemy mirrę i kadzidło.

5/5
najdroższe perfumy świata Chanel
Copyright @materiały prasowe
5/5

5. N5 Les Grand Extraits, Chanel, 9105 zł/225 ml.

Produkowane wyłącznie na zamówienie. Najcenniejsze dzieło Haute Perfumerie. Majestatyczny fasetowany flakon ze szkła, oszlifowany niczym diament i zamknięty pieczęcią baudruchage, umieszczono w białej szkatułce wyściełanej satyną. Osłania go kartonik, który otwiera się jak kwiat.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.