Są nie tylko świątyniami zapachów, ale i designu!

Marta Cieplak 29 maja 2024 12:30

Luksusowe, niszowe perfumy potrzebują równie wyjątkowej oprawy. Nic więc dziwnego, że najlepsze polskie perfumerie zachwycają designem.A przebywanie w nich jest jak podróż do innego świata.

Najlepsze i najpiękniejsze perfumerie niszowe w Polsce

Moda na perfumy niszowe z roku na rok przybiera na sile. Kolejne butiki oferujące wyjątkową gamę zapachów powstają w największych miastach, a nawet sieciowe perfumerie otwierają wydzielone sekcje poświęcone unikatowym kompozycjom. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pierwsze tego typu miejsca pojawiły się na mapie Polski już na początku lat 90., jak choćby kultowa perfumeria Quality Missala. Potem, w latach 2000., powstały kolejne, w których można było nabyć nie tylko perfumy niedostępnych wcześniej marek, lecz także przeżyć unikatowe doświadczenie zakupowe. Butiki zaczęły zachwycać niespotykanym designem na światowym poziomie, w którym inspiracje sztuką są widoczne na każdym kroku. Oryginalne, nieco ekstrawaganckie wnętrze pierwszej neoperfumerii Galilu w Hotelu Europejskim w 2006 roku wyróżnił prestiżowy magazyn „Wallpaper” i umieścił ją w swoim przewodniku kultowych miejsc w Warszawie. Dziś pozycji na tej mapie jest znacznie więcej. Postanowiliśmy pokazać te, naszym zdaniem, najciekawsze. Zabieramy was więc w niezapomnianą podróż do krainy zapachu, sztuki i nieoczywistego designu.

1/9
Niszowe perfumerie
Copyright @materiały prasowe
1/9

Mood Scent Bar, Piotrkowska 6, Łódź. www.moodscentbar.pl

Projekty butików Mood Scent Bar, w tym także łódzkiego, zostały docenione podczas
Paris Fashion Week. Estetyczna droga marki jest dziś wskazywana we Francji jako przykład dla branży perfumerii niszowych.

2/9
Niszowe perfumerie
Copyright @materiały prasowe
2/9

Dragonfly Olfactory Studio, Stradomska 6, Kraków. www.dragonfly-store.pl

„Nasze perfumy to zamknięte we flakonach niewidzialne historie, przenoszące nas w odległe, czasem wyimaginowane krainy. Chcemy, by nasze perfumy stały się talizmanami w codziennym życiu”, mówią twórcy perfumerii Dragonfly Olfactory Studio.

3/9
Niszowe perfumerie Quality
Copyright @materiały prasowe
3/9

Quality Missala, Westfield Mokotów, Wołoska 12, Warszawa. www.perfumeriaquality.pl

Quality Missala jest w Polsce prekursorem elitarnych, niszowych marek zapachowych
i pielęgnacyjnych, dostępnych jedynie w starannie wyselekcjonowanych lokalizacjach na świecie.

4/9
Niszowe perfumerie Douglas
Copyright @materiały prasowe
4/9

Douglas, Westfield Arkadia, al. Jana Pawła II 82, Warszawa. www.douglas.pl

Od 2022 roku perfumerie Douglas także rozwijają koncept niszowych zapachów i tworzą w swoich salonach specjalne strefy poświęcone luksusowym markom dostępnym tam na wyłączność. W tej chwili takich miejsc jest w Polsce 14, ale w planach są kolejne.

5/9
Niszowe perfumerie Galilu
Copyright @materiały prasowe
5/9

Neoperfumeria Galilu, Elektrownia Powiśle, Dobra 42, Warszawa. www.galilu.pl

Można się tu poczuć jak w galerii, bo zachwyca każdy detal i niezwykły sposób ekspozycji.
A do projektowania firmowych toreb, kart i pocztówek są zapraszani polscy i zagraniczni artyści.

6/9
Niszowe perfumerie
Copyright @materiały prasowe
6/9

Impressium, Piotrkowska 243, Łódź. www.impressium.pl

To pierwsza w Polsce perfumeria niszowa poświęcona jedynie zapachom. Znajduje się w najstarszej kamienicy w Łodzi. „To miejsce, w którym zapach jest meritum i jest traktowany jako prawdziwe dzieło sztuki”, mówi jego założyciel, Marcin Budzyk-Wermiński,

7/9
Niszowe perfumerie Jan Barba
Copyright @materiały prasowe
7/9

Jan Barba, Kopernika 25, Warszawa. www.janbarba.com

Nie znajdziesz tu zagranicznych marek, ale wyłącznie autorskie, naturalne kosmetyki i perfumy. Za kompozycje zapachowe odpowiada  Bartosz Puzio, który zgłębił XIX- i XX-wieczne źródła na temat substancji używanych w perfumiarstwie.

8/9
Perfumerie niszowe
Copyright @materiały prasowe
8/9

Sense Dubai, Mokotowska 49, Warszawa. www.sensedubai.pl

Perfumeria wykreowana przez Ninę Kowalewską-Motlik jest miejscem, w którym zapachy znajdą przede wszystkim wielbiciele wiodących arabskich marek zapachowych. Ale nie tylko! W ofercie Sense można znaleźć także europejskie marki niszowe i markę własną Sense Dubai.

9/9
Perfumerie niszowe
Copyright @Artur Dusiński
9/9

Maison House of Sensation, Mariacka 18/20, Gdańsk. www.maisonstore.pl

Znajdziesz tu zarówno egzotyczne attary, limitowane kolekcje wód perfumowanych, jak i ekstrakty perfum inspirowane aromatami francuskiej królowej Marii Antoniny. Maison oferuje także sycylijskie świece z elementami z 24-karatowego złota i dyfuzory.

TAGI #perfumy #design

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.