Poznaj ich sposoby na hartowanie organizmu!

Marta Cieplak 6 stycznia 2021 13:29

Morsowanie to nic innego jak kąpiel w zimnej wodzie. Jest ono praktykowane od jesieni do wiosny, gdy temperatura na dworze jest niska. Ten sport ekstremalny staje się coraz bardziej popularny, również wśród gwiazd. Mimo, że morsowanie może wydawać się dość szalonym planem, niesie ogromne korzyści dla organizmu. Koniecznie zobaczcie zdjęcia polskich artystów, którzy regularnie praktykują pływanie w lodowatych zbiornikach wodnych i dzielą się swoimi wrażeniami za pomocą social mediów! W zestawieniu nie zabrakło Beaty Sadowskiej, Sonii Bohosiewicz, a także Joanny Moro, która morsowała nawet w ciąży. 

Karolina Ferenstein-Kraśko

Gwiazda tak lubi morsowanie, że właśnie w ten sposób postanowiła powitać nowy rok! Jak przyznała kąpiel w wodzie o temperaturze 5 stopni Celsjusza pomaga oczyścić ciało i umysł. Mimo, że już na sam widok robi nam się zimno, widać, że sprawia jej to wiele radości.

Sonia Bohosiewicz

Artystka nie rezygnuje z ekstremalnego sportu nawet podczas kwarantanny. Poprzedniej zimny na Instagramie opublikowała zdjęcie, jak hartuje organizm nad Zalewem Zegrzyńskim. Na swoim profilu umieściła krótki filmik. Sami zobaczcie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez S o n i a Bohosiewicz (@soniabohosiewicz)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez S o n i a Bohosiewicz (@soniabohosiewicz)

Maja Bohosiewicz

Ten sam sport praktykuje siostra Sonii Bohosiewicz, Maja. Aktorka wybrała się na Mazury i wykąpała w jeziorze bez ubrania. Od razu dostała mnóstwo komentarzy, że wygląda przepięknie. Myślicie, że to zasługa zimnych kąpieli?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maja Bohosiewicz - Kwaśniewska (@majabohosiewicz)

Joanna Moro

Aktorka przyznała, że morsowanie to jej pasja, którą odnalazła kilka lat temu. Nie rezygnowała z niej nawet, gdy była w zaawansowanej ciąży. Jak przyznała: ,,Mors, przebywając kilka minut w wodzie, wychładza jedynie skórę i pobudza układ krążenia do lepszego działania, przyspiesza regenerację organizmu i wzmaga ochronę przed infekcjami". Do tego w tym roku zdecydowała się na najbardziej ekstremalną wersję, z moczeniem głowy w rzece Białce!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JOANNA MORO (@joannamoro.official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JOANNA MORO (@joannamoro.official)

Beata Sadowska

Dziennikarka pokazała, że zdrowy tryb życia jest dla niej niezwykle ważny. W social mediach od czasu do czasu pokazuje swoje posiłki, a także regularnie ćwiczy. Jakiś czas temu opublikowała fotografię, an której praktykuje morsowanie. Wypróbowała ona nieco inny sposób bo zażyła ziemnej kąpieli w beczce z lodowatą wodą.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Beata Sadowska (@beata_sadowska_official)

560.59,32.076 558.924,30.41 556.869,30.41 M541,60.657 C535.114,60.657 530.342,55.887 530.342,50 C530.342,44.114 5

Jak właściwie morsować?

Morsowanie należy traktować jak każdy inny rodzaj aktywności fizycznej, dlatego warto się do niego właściwie przygotować. Trzeba być wyspanym, wypoczętym i kilka godzin po posiłku. Z zanurzania się w lodowatej wodzie mogą korzystać niemal wszyscy – nawet dzieci. Jedynym przeciwskazaniem są problemy z sercem. Przed wejściem obowiązkowa jest dłuższa rozgrzewka, a w wodzie należy mieć założony nie tylko strój kąpielowy, ale także czapkę i rękawiczki. Do wody wchodzi się powoli, najlepiej do głębokości takiej, by woda sięgała do pasa. Potem należy się powoli zanurzyć. Maksymalny czas spędzony w wodzie to około 5 minut. Następnie trzeba szybko się osuszyć i ciepło ubrać. Osoby, które regularnie korzystają z zimnych kąpieli mniej chorują i są w doskonałej formie. Okazuje się, że ten sport jest lepszy niż krioterapia – podobno przechłodzenie powierzchni ciała przy morsowaniu gwarantuje większy szok dla organizmu, a ten z kolei w reakcji na chłód zaczyna wytwarzać bardzo duże ilości przeciwciał, a także endorfin. To tłumaczy euforię morsów!  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.