Ze świata urody

Gwiazdy pokochały kąpiele w lodowatej wodzie! 

Poznaj ich sposoby na hartowanie organizmu!

Marta Cieplak 12 lutego 2019 18:00

Gdy większość z nas marzy o gorącej kąpieli w wannie, część z gwiazd wybiera kąpiel w lodowatej wodzie! Karolina Ferenstein-Kraśko kąpie się w Krutynii od lat i mówi, że to przeżycie wręcz mistyczne i że po wyjściu z wody czuje się jak nowy człowiek. Joanna Moro morsuje nad Zalewem Zegrzyńskim niedaleko Warszawy. Z kolei Beata Sadowska wybiera zanurzanie się w beczce wypełnionej lodowatą wodą. Dlaczego? Bo to najlepszy sposób na podniesienie odporności! Okazuje się, że nawet lepszy niż krioterapia – podobno przechłodzenie powierzchni ciała przy morsowaniu gwarantuje większy szok dla organizmu, a ten z kolei w reakcji na chłód zaczyna wytwarzać bardzo duże ilości przeciwciał, a także endorfin. To tłumaczy euforię morsów!

Jak właściwie morsować?

Morsowanie należy traktować jak każdy inny rodzaj aktywności fizycznej, dlatego warto się do niego właściwie przygotować. Trzeba być wyspanym, wypoczętym i kilka godzin po posiłku. Z zanurzania się w lodowatej wodzie mogą korzystać niemal wszyscy – nawet dzieci. Jedynym przeciwskazaniem są problemy z sercem. Przed wejściem obowiązkowa jest dłuższa rozgrzewka, a w wodzie należy mieć założony ie tylko strój kąpielowy, ale także czapkę i rękawiczki.

Do wody wchodzi się powoli, najlepiej do głębokości takiej, by woda sięgała do pasa. Potem należy się powoli zanurzyć. Maksymalny czas spędzony w wodzie to około 5 minut. Potem należy szybko się osuszyć i ciepło ubrać.

Osoby, które regularnie korzystają z zimnych kąpieli mniej chorują i są w doskonałej formie. Jeśli masz ochotę spróbować, zrób to tylko w zaufanym gronie doświadczonych morsów! A w naszej galerii zobacz gwiazdy, które kochają zimno!  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.