Ze świata urody

Gwiazdy pokochały kąpiele w lodowatej wodzie! 

Poznaj ich sposoby na hartowanie organizmu!

Marta Cieplak, Marta Baran 29 kwietnia 2020 14:31

Morsowanie to nic innego jak kąpiel w zimenj wodzie. Jest ono praktykowane od jesieni do wiosny, gdy temperatura na dworze jest niska. Ten sport ekstremalny staje sie coraz bardziej popularny, również wśród gwiazd. Mimo, że morsowanie może wydawać się dość szalonym planem, niesie ogromne korzyści dla organizmu. Koniecznie zobaczcie zdjęcia polskich artystów, którzy regularnie praktykują pływanie w lodowatych zbiornikach wodnych i dzielą się swoimi wrażeniami za pomocą social mediów! W zestawieniu nie zabakło Beaty Sadowskiej, Soni Bohosiewicz, a taże Joanny Moro, która morsuje nawet w ciąży!

Sonia Bohosiewicz

Artystka nie rezygnuje z ekstremalnego sportu nawet podczas kwarantanny. Ostatnio na Instagramie opublikowała zdjęcie, jak hartuje organizm nad Zalewem Zegrzyńskim. Na swoim profiu umieściła krótki filimik - widać, że sprawia jej to ogromną satysfakcję.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez S o n i a Bohosiewicz (@soniabohosiewicz)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez S o n i a Bohosiewicz (@soniabohosiewicz)

Maja Bohosiewicz

Ten sam sport praktykuje siostra Soni Bohosiewicz, Maja. Aktorka wybrała się na Mazury i wykąpała w jeziorze bez ubrania. Od razu dostała mnóśtwo komentarzy, że wygląda przepięknie. Myślicie, że to zasługa zimnych kąpieli?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maja Bohosiewicz - Kwaśniewska (@majabohosiewicz)

Joanna Moro

Aktorka przyznała, że morsowanie to jej pasja, którą odnalazła kilka lat temu. Nie rezygnowała z niej nawet, gdy była w zaawansowanej ciąży. Jak przyznała: ,,Mors, przebywając kilka minut w wodzie, wychładza jedynie skórę i pobudza układ krążenia do lepszego działania, przyspiesza regenerację organizmu i wzmaga ochronę przed infekcjami".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JOANNA MORO (@joannamoro.official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JOANNA MORO (@joannamoro.official)

Beata Sadowska

Dziennikarka pokazała, że zdrowy tryb życia jest dla niej niezwykle ważny. W social mediach od czasu do czasu pokazuje swoje posiłki, a także regularnie ćwiczy. Jakiś czas temu opublikowała fotografię, an której praktykuje morsowanie. Wypróbowała ona nieco inny sposób bo zażyła ziemnej kąpieli w beczce z lodowatą wodą.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Beata Sadowska (@beata_sadowska_official)

Karolina Ferenstein-Kraśko

To kolejna osoba, która pokochała morsowanie. Jak przyznała kąpiel w wodzie o temperaturze 5 stopni Celsjusza pomaga oczyścić ciało i umysł. Mimo, że już na sam widok robi nam się zimno, widać, że sprawia jej to wiele radości.

Jak właściwie morsować?

Morsowanie należy traktować jak każdy inny rodzaj aktywności fizycznej, dlatego warto się do niego właściwie przygotować. Trzeba być wyspanym, wypoczętym i kilka godzin po posiłku. Z zanurzania się w lodowatej wodzie mogą korzystać niemal wszyscy – nawet dzieci. Jedynym przeciwskazaniem są problemy z sercem. Przed wejściem obowiązkowa jest dłuższa rozgrzewka, a w wodzie należy mieć założony nie tylko strój kąpielowy, ale także czapkę i rękawiczki. Do wody wchodzi się powoli, najlepiej do głębokości takiej, by woda sięgała do pasa. Potem należy się powoli zanurzyć. Maksymalny czas spędzony w wodzie to około 5 minut. Następnie trzeba szybko się osuszyć i ciepło ubrać. Osoby, które regularnie korzystają z zimnych kąpieli mniej chorują i są w doskonałej formie. Okazuje się, że ten sport jest lepszy niż krioterapia – podobno przechłodzenie powierzchni ciała przy morsowaniu gwarantuje większy szok dla organizmu, a ten z kolei w reakcji na chłód zaczyna wytwarzać bardzo duże ilości przeciwciał, a także endorfin. To tłumaczy euforię morsów!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.