Dzięki nim bez kłopotu wypijesz 2 litry wody dziennie!

Marta Cieplak 25 stycznia 2023 13:30

W nowym roku postanowiłaś zadbać o swoje ciało i nie tylko schudnąć, ale także pić odpowiednie ilości wody? To świetnie! Ale czy na pewno codziennie pamiętasz, by wypić minimum 1,5 litra dziennie, a najlepiej nawet 2 litry? Czy może sięgając po kolejną szklankę zapominasz, ile ich już danego dnia było i gubisz rachubę? Z pomocą w śledzeniu ilości wypitych napojów mogą pomóc specjalne aplikacje, ale w ich przypadku także trzeba pamiętać, by wprowadzić dane tuż po wypiciu wody. A to nie sprawdzi się w przypadku zapominalskich. I właśnie z myślą o nich zaprojektowano specjalne butelki motywacyjne, które naprawdę działają. W czym tkwi ich tajemnica?

ZOBACZ TAKŻE: Poznaj najskuteczniejszą i najzdrowszą dietę na 2023 rok

Butelki motywacyjne na wodę

Butelki motywacyjne na wodę na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od klasycznych – są wykonane ze szkła lub plastiku bez BPA, często wyposażone są w wygodne otwarcie „na klik” i słomkę. Ale to, co ma pomóc nam w codziennym wypijaniu określonej ilości wody to napisy umieszczone na butelce. Zazwyczaj oznaczają one nie tylko poziom mililitrów, ale także godziny. I to właśnie dzięki nim wiesz, czy w przeciągu 120 minut wypiłaś odpowiednią ilość wody. Jeśli nie, szybko musisz nadrobić!

Co ważne, na coraz większej ilości butelek znajdują się także motywujące hasła: Dasz radę!, Jeszcze tylko odrobina do celu!, Udało ci się! Dzięki nim można poczuć natychmiastową satysfakcję z wykonanego zadania. A potem uzupełnić butelkę ponownie i... zacząć odliczanie od nowa. Dlaczego? Bo większość butelek ma mniejszą objętość niż 2 l – w przeciwnym razie byłyby bardzo ciężkie. Dlatego napełnia się je dwa razy – rano i po południu.

Brzmi zachęcająco? Zobacz najciekawsze butelki motywacyjne do kupienia w Polsce! 

1/8
butelki motywacyjne
Copyright @materiały prasowe
1/8

Butelka motywacyjna z uchwytem, 84 zł/1000 ml/Fruugo.pl

2/8
butelki motywacyjne niebieska
Copyright @materiały prasowe
2/8

Bidon motywacyjny KAMBUKKA, 129,99 zł/1000 ml/Evertrek.pl

3/8
butelki motywacyjne muuki
Copyright @materiały prasowe
3/8

Szklana butelka motywacyjna, MUUKI, 158 zł/720 ml

4/8
butelki motywacyjne contigo
Copyright @materiały prasowe
4/8

Bidon na wodę, CONTIGO, 109,99 zł/750 ml.

5/8
butelki motywacyjne
Copyright @materiały prasowe
5/8

Butelka motywacyjna z uchwytem, GENERIC, 54 zł/500 ml/Allegro.pl

6/8
butelki motywacyjne czarno-biale
Copyright @materiały prasowe
6/8

Bidon motywacyjny na wodę, ION8, 89,99 zł/1000 ml/Prostozkranu.pl

7/8
butelki motywacyjne amazon
Copyright @materiały prasowe
7/8

Duży bidon motywacyjny na cały dzień, GOHHIPOS, 66,89 zł/2000 ml/Amazon.pl

8/8
butelki motywacyjne beautamine
Copyright @materiały prasowe
8/8

Nasza ostatnia butelka nie jest typowo motywacyjna, ale za to ma doskonałe skórzane etui z długim paskiem, dzięki któremu zawsze możesz ją zawsze przy sobie. BEAUTAMINE, 299 zł/Beautamine.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.