Oto najważniejsze trendy z pokazów na nadchodzący sezon

Marta Cieplak 26 stycznia 2023 17:30

Nadchodzący sezon na wiosnę i lato 2023 w kwestii makijażu zapowiada się bardzo kolorowo. Nie zabraknie żywych barw – zieleni, żółtego, pomarańczu i błękitu. Będzie energetycznie i zaskakująco. Ale wielbicielki klasyki także znajdą coś dla siebie – choćby pogrubione rzęsy w stylu baby doll i makijaż wykonany cienką, miękką kredką.

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023

Bez wątpienia na wybiegach nie brakowało zaskoczeń. Pierwszym z nich były jasne, właściwie niewidoczne brwi będące w kontraście nawet do ciemnych włosów. Drugim – dyskotekowe aplikacje przyklejane na skórę w postaci sztrasów i cekinów, co zazwyczaj zarezerwowane jest na czas karnawału.

Poza tym nie brakowało na pokazach kolorowych, wielobarwnych makijaży w wersji pastelowej, jak i neonowej. Jak je nosić? Zobacz w naszej galerii. 

1/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 rzęsy
Copyright @imax.tree.com
1/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: wyraziste rzęsy

W tym sezonie mogą być pomalowane kilkukrotnie pogrubiającą maskarą, ale także doczepione kępkami lub całymi pasmami. Oczekiwany efekt? Rzęsy jak u lalki.

2/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 jasne brwi
Copyright @imax.tree.com
2/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: jasne brwi

Niewidoczne brwi bez wątpienia zyskują na popularności – pojawiły się na wielu pokazach. To trudny, nieoczywisty trend, ale jeśli się na niego zdecydujesz, z pewnością zrobisz wrażenie!

3/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 czarne oczy
Copyright @imax.tree.com
3/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: oczy w stylu grunge

Jeśli lubisz rockowy styl, zachwyci cię look z oczami obrysowanymi dookoła czarną kredką. który pojawił się m.in. na pokazie Diora. Do noszenia nie tylko na wieczór, ale także w ciągu dnia. Nawet do bikini.

4/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 różowe cienie
Copyright @imax.tree.com
4/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: róż na powiekach

Wkraczając w świat kolorów, zaczynamy od różu. Tutaj mamy pełną dowolność – od pastelowego, delikatnego looku dla romantyczek aż po neonowy liner na powiece dla fanek odważnych stylizacji.

5/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 niebieskie cienie
Copyright @imax.tree.com
5/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: od błękitu do granatu

W sezonie wiosna/lato nie zabraknie też nawiązania do morza i oceanu – dlatego pojawi się wiele odcieni niebieskiego – od jasnych po granatowe.

6/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 zielone cienie
Copyright @imax.tree.com
6/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: zielone cienie i eyelinery

Dla bardziej odważnych kobiet makijażyści zaproponowali zielone cienie do powiek. Nakładane albo delikatnie, ale w stylu smoky eyes albo jedną, wyrazistą plamą.

7/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 zółte cienie
Copyright @imax.tree.com
7/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: żółte powieki

Choć żółty to kolor rzadko stosowany w makijażu oczu, to tej wiosny przeżywa swój renesans. Warto się do niego przekonać, bo potrafi zrobić wrażenie!

8/8
trendy makijaż z pokazów wiosna lato 2023 błyszczące powieki
Copyright @imax.tree.com
8/8

Makijaż oczu na wiosnę i lato 2023: klimat disco

W modzie nadal trzymać się będą połyskujące elementy naklejane na skórę – szczególnie wokół oczu. Ale uwaga: tak efektowny makijaż nie lubi konkurencji, więc reszta looku powinna pozostać naturalna.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…