Jak dopasować kształt paznokci do pierścionka zaręczynowego
Fot. Yakobchuk Olena/Adobe Stock
Ze świata urody

Trendy ślubne 2023: jak dopasować kształt paznokci do pierścionka zaręczynowego

Odpowiedni manicure doskonale uwydatni jego kształt!

Wiktoria Oskroba 13 czerwca 2023 17:30
Jak dopasować kształt paznokci do pierścionka zaręczynowego
Fot. Yakobchuk Olena/Adobe Stock

Jak powinien wyglądać idealny manicure ślubny? Jak się okazuje, nie tylko precyzyjnie dobrany kolor paznokci ma znaczenie. Ostatnio przyszłe panny młode coraz większą uwagę zwracają na odpowiednio dobrany kształt paznokci. Nic dziwnego, bo manicurzystka ślubna samej Księżnej Kate, Marina Sandoval podkreśla, że kształt płytki dopasowany do kształtu pierścionka zaręczynowego jest kluczowy w manicurze ślubnym. Jak więc najlepiej go dobrać?

ZOBACZ TAKŻE: Koniec z puszącymi się włosami! Teraz mogą być idealnie gładkie przez kilka miesięcy

Kształt paznokci ślubnych: pierścionki zaręczynowe o szlifie princess i poduszki

Jeden z najpopularniejszych typów pierścionków zaręczynowych na rynku, to ten o kształcie princess i poduszki. Według ekspertki, najlepiej będzie się on prezentował z paznokciami o kwadratowym kształcie. Taki manicure najlepiej podkreśli ostre krawędzie pierścionka. 

Kształt paznokci ślubnych: pierścionki zaręczynowe o szlifie okrągłym i owalnym

Zaokrąglony kształt diamentów nadal cieszy się w Polsce największą popularnością. Nic dziwnego, bo ten właśnie szlif najbardziej odbija światło, przez co może się wydawać większy. Aby nie zaburzać tego efektu, najlepiej wybrać manicure o owalnym kształcie.

Kształt paznokci ślubnych: pierścionki zaręczynowe o szlifie gruszki i markizy

Przy tym kształcie kamienia warto pokusić się o nieco bardziej wymagający manicure. Najbardziej odpowiedni będzie modny kształt paznokcia o migdałowym, ostrym zakończeniu. Aby uzyskać trwały efekt, warto dodatkowo nabudować płytkę paznokcia żelem. Migdałowy manicure cieszy się ostatnio dużą popularnością i świetnie uwydatni oryginalny kształt pierścionka.

Kształt paznokci ślubnych: pierścionki zaręczynowe o szlifie szmaragdowym

Szmaragdowy szlif to najbardziej przejrzysty kształt kamienia. Podobnie jak pierścionek, odpowiedni manicure ślubny powinien mieć być owalny kształt o kwadratowych krawędziach. Takie paznokcie podkreślą najlepiej piękno pierścionka zaręczynowego, o czym dobrze wiedzą najpopularniejsze stylistki paznokci. Zgodzicie się z tym?  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.