Jada Pinkett Smith choroba wlosy
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images
o tym się mówi

Żona Willa Smitha, Jada Pinkett Smith zmaga się z poważną chorobą

„To był jeden z tych momentów w moim życiu, kiedy dosłownie trzęsłam się ze strachu”

Redakcja VIVA! 22 września 2022 11:50
Jada Pinkett Smith choroba wlosy
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images

To bardzo delikatny i trudny temat dla Jady Pinkett Smith. Żona Willa Smitha stara się otwarcie mówić o swojej chorobie, z którą walczy od kilku lat. Tymczasem, podczas tegorocznej gali Oscarów, Chris Rock zażartował sobie z jej fryzury. Aktorka była zniesmaczona jego słowami, a Will Smith nie potrafił powstrzymać złości. Dziś negatywne emocje zdążyły opaść, a żona gwiazdora skupia się na pozytywach. Niedawno obchodziła 51. urodziny, a do swojej choroby ma spory dystans. Z czym dokładnie zmaga się Jada Pinkett Smith?

ZOBACZ TAKŻE: Na czym dokładnie polega alopecja, na którą cierpi Jada Pinkett-Smith? I które z gwiazd także się z nią zmagają?

Oscary 2022: Will Smith stanął w obronie żony

Podczas gali rozdania Oscarów 2022 Chris Rock, prezenter i komik żartował z nominowanych. W pewnym momencie zwrócił się do żony Willa Smitha. Reżyser nawiązał do filmu G.I. Jane z lat 90., gdzie Demi Moore pojawiła się z ogolona głową. W  ten sposób nawiązał do wyglądu Jady Pinkett Smith, sugerując, że mogłaby zagrać w kontynuacji produkcji. Jednak w przypadku gwiazdy fryzura jest ona skutkiem choroby autoimmunologicznej, z którą walczy.  

Żona Willa Smitha zareagowała grymasem. Tymczasem aktor wstał ze swojego miejsca i ruszył w kierunku prowadzącego, a następnie wymierzył mu policzek. Był wyraźnie zdenerwowany. „Przestań, k***a, mówić o mojej żonie!”, krzyczał w widowni, gdy komik próbował wybrnąć z całej sytuacji. Will Smith, odbierając potem statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za film King Richard. Zwycięska rodzina, przepraszał za swoje zachowanie i podkreślał: „Miłość sprawia, że robimy szalone rzeczy. Mam nadzieję, że Akademia jeszcze mnie kiedyś zaprosi”.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu, Jada Pinkett Smith otwarcie opowiedziała o swoich problemach z wypadaniem włosów. Aktorka, która cierpi na alopecję, chorobę autoimmunologiczną atakującą mieszki włosowe, zamieściła krótki klip, na którym widać pierwsze znaki choroby na jej dokładnie ogolonej głowie. „Wiele osób pytało, dlaczego noszę turbany. Cóż, nie mówiłam o tym. Nie jest łatwo o tym mówić, ale zamierzam o tym mówić. Pewnego dnia stałam pod prysznicem, miałam garść włosów w rękach i pomyślałam: "O mój Boże, czy będę łysa?" (...) To był jeden z tych momentów w moim życiu, kiedy dosłownie trzęsłam się ze strachu. Dlatego obcięłam włosy i dlatego nadal je obcinam”, mówiła w 2018 roku podczas Red Table Talk.

W lipcu 2021 roku Pinkett Smith zadziwiła fanów swoją nową „fryzurą”, mówiąc, że to jej córka Willow Smith zainspirowała ją do tej zmiany.

Zobacz też: Dorota Gardias o walce z rakiem: „Była operacja, wszystko poszło, jak trzeba, a potem… przeżyłam miesiąc kompletnego załamania”

Will Smith, Jada Pink Smith, 2022
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Will Smith z żoną podczas gali rozdania Oscarów 2022

Jada Pinkett Smith cierpi na alopecję - na czym polega ta choroba?

Jadę dotknęła choroba, która niestety jest dość powszechna, ale szczególnie w przypadku kobiet bardzo problematyczna. Alopecja to choroba autoimmunologiczna, która dotyka mężczyzn, kobiet, a nawet dzieci. To schorzenie objawia się w postaci wypadania włosów w okrągłych skupiskach. Przyjęło się nazywać to schorzenie „łysieniem plackowatym”.

„W tym momencie mogę się tylko śmiać” - powiedziała Pinkett Smith w filmiku, który opublikowała na swoim profilu na Instagramie. Gwiazda, pokazując czubek swojej głowy dodała: „Wszyscy wiecie, że zmagam się z łysieniem i nagle pewnego dnia… spójrzcie na tę linię tutaj”. Rzeczywiście na ogolonej głowie Jady widać pasek, który jest zupełnie gładki. Pinkett Smith nie straciła jednak poczucia humoru i postanowiła zażartować z sytuacji, mówiąc, że stworzy sobie tiarę, którą będzie nosić w tym miejscu: „Po prostu zrobię sobie małą koronę!”

Jada prowadzi swój talk show „Red Table Talk” i dobrze wie, że jej wizerunek jest pod obstrzałem, a ukrywanie choroby będzie coraz trudniejsze. „Więc pomyślałam, że po prostu podzielę się tym”, odważnie przyznała gwiazda. „Ja i to łysienie będziemy przyjaciółmi ... kropka!”, podsumowała w jednym z nagrań. Natomiast pod jednym z nowszych zdjęć zamieściła znaczący podpis: „Szczęśliwego dnia 'Łyse jest piękne' dla wszystkich moich braci i sióstr bez włosów!"  

Sprawdź również: Marek Torzewski o chorobie: „Znalazłem się w zupełnie innym świecie. Przez półtora miesiąca nie odzywałem się do nikogo”

CZYTAJ TEŻ: Te gwiazdy nie noszą obrączek, chociaż są w szczęśliwych związkach małżeńskich!
 

Jada Pinkett Smith choroba Will Smith
Fot. Albert L. Ortega/Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?