Małgorzata Trzaskowska
Fot. Instagram @gosia.trzaskowska
O tym się mówi

Wybory 2020: Małgorzata Trzaskowska zapowiada świadczenie 200 plus dla matek na emeryturze

Zamierza walczyć o kobiety!

Redakcja VIVA! 10 lipca 2020 13:30
Małgorzata Trzaskowska
Fot. Instagram @gosia.trzaskowska

Obecna sytuacja wielu polskich kobiet, jest bardzo trudna. Kobiety bardzo często rezygnują z pracy, aby zająć się dziećmi, a co za tym idzie nie mają własnych środków dochodu i są zależne finansowo od partnera. Rezygnują z zawodowego rozwoju, co przekłada się na niższą pensję i gorsze stanowisko w przypadku powrotu do pracy. Sprawa komplikuje się również w sytuacji, kiedy kobieta ma wieloletnią przerwę w zatrudnieniu, to oczywiście przynosi dramatyczne skutki w przyszłości. Efekt? Bardzo niska emerytura. Polska jest jednym z krajów, w których brakuje uregulowań prawnych dotyczących nieodpłatnej pracy kobiet. Małgorzata Trzaskowska zabrała głos w tej sprawie. Zwróciła się do kobiet i matek, które poświęcają się wychowaniu dzieci i pracy w domu. Zapewniła, że razem z mężem Rafałem Trzaskowskim dostrzegają ten problem i zamierzają działać.

Kobiety dokładnie wiedzą, ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak, jak należy (…) Uważam, że kobiety, matki wychowujące dzieci, powinny być docenione, bo nie ma cięższej, bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury. Przynajmniej 200 zł za każde dziecko!

Małgorzata Trzaskowska postuluje zwiększenie emerytury dla pracujących w domach kobiet. Rafał Trzaskowski zamierza wspierać żonę w realizacji tego planu. 

Wiele razy w życiu czułem się z czegoś dumny, ale nie pamiętam takiej dumy, która mnie rozpiera, gdy Gosia mówi o prawach kobiet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W niedzielę ostateczne starcie. 🥊 #Trzaskowski2020 fot. @magdapawluczuk

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kobiety, z którymi się spotykam, chcą aktywnej prezydentowej, która na 100% wykorzystuje swoje stanowisko. Ja jestem zadaniowcem i taką prezydentową chcę być. Chcę łączyć, a nie dzielić. Spotykać się ze zwolenniczkami różnych opcji politycznych, bo my, kobiety, mamy wiele wspólnych celów. Szukać rozwiązań. Pozwalać kobietom realnie decydować o sprawach, które ich szczególnie dotyczą. To wspaniałe widzieć takie kobiety, jak te, z którymi spotkałam się wczoraj w Żarach. Aktywnie działające na rzecz lokalnej społeczności, odważne, nie bojące się zabierać głosu. Wiem, że razem uda się nam dokonać wielkiej zmiany. Nie obawiajcie się! fot. @magdapawluczuk

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pamiętajcie, żeby zadbać o możliwość głosowania w tych wyborach. Jeśli w tę niedzielę będziecie poza domem, to do 10 lipca odbierzcie w swoim urzędzie zaświadczenie o możliwości głosowania poza miejscem zamieszkania. Wiem, że pewnie część z Was 12 lipca będzie na wakacjach, nad jeziorem, w górach lub na działce. Ale niezależnie od tego, czy do komisji wyborczej będziecie mieli 200 metrów czy 20 kilometrów - WARTO! Nie zapominajcie, robimy to dla Polski, wspólnej przyszłości, robimy to DLA SIEBIE, naszych dzieci i wnuków. Potrzebna jest całkowita mobilizacja. Potrzebujemy Waszych głosów, żeby wygrać te wybory. #IdźNaWybory Fot. @meszams

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.