malgorzata-trzaskowska-styl-ubierania-stroj-marynarka-rozowa-spodnie-czarne-sukienka-zielona-bluzka-pierwsza-dama
Fot. East News, PAP
ze świata mody

Jaką pierwszą damą byłaby Małgorzata Trzaskowska? Pod lupę bierzemy jej styl!

Żona Rafała Trzaskowskiego stawia na nowoczesność i…

Barbara Łubko 7 lipca 2020 13:15
malgorzata-trzaskowska-styl-ubierania-stroj-marynarka-rozowa-spodnie-czarne-sukienka-zielona-bluzka-pierwsza-dama
Fot. East News, PAP

Do II tury wyborów prezydenckich zostało zaledwie kilka dni. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski walczy o prezydenturę Polski  - według sondaży wyborczych idzie łeb w łeb z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą. W kampanii panu Rafałowi towarzyszy żona, Małgorzata Trzaskowska. Wcześniej nie udzielała się zbyt dużo publicznie. Niedawno jednak założyła na Instagramie konto @gosia.trzaskowska, które szybko zdobyło ogromną popularność. Pani Małgorzata ma już prawie 75 tysięcy followersów, podczas gdy oficjalny profil obecnej pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy śledzi zaledwie nieco ponad 14 tysięcy fanów. Widać więc, że Małgorzata Trzaskowska potrafi skupić wokół siebie ludzi. Jaką pierwszą damą by była? Jak sama zapewnia, na pewno aktywną. Zaangażowaną w sprawy kobiet, kwestie edukacji dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans. Trudno wątpić w te zapewnienia - Trzaskowska od 2007 roku do momentu, kiedy jej mąż objął stanowisko prezydenta stolicy, pracowała w warszawskim ratuszu, gdzie zajmowała się promocją i rozwojem miasta. Jako swoje wzory pierwszych dam podaje Michelle Obamę i Marię Kaczyńską.

My postanowiliśmy przyjrzeć się stylowi Małgorzaty Trzaskowskiej - czy jako pierwsza dama kreowałaby także trendy w modzie? W końcu para prezydencka reprezentuje Polaków zagranicą, nic więc dziwnego, że stylizacje pierwszych dam zawsze są szeroko komentowane.
 

Nowoczesny styl Małgorzaty Trzaskowskiej

Trzaskowska to kobieta, która życie zawodowe łączy z byciem żoną i mamą dwójki dzieci. Ma to odzwierciedlenie w jej stylu ubierania. Pani Małgorzata wybiera proste, klasyczne zestawy. Unika nudy dzięki doborowi wyrazistych kolorów. Zawsze prezentuje się profesjonalnie, a jej strój wydaje się być odzwierciedleniem sposobu życia. Nie jest tylko ozdobą przy mężu, a aktywną, niezależną kobietą.

Podczas kampanii wyborczej Małgorzata Trzaskowska najczęściej zakłada spodnie, do których dobiera proste topy i marynarki o klasycznym kroju.

Czasami pojawia się też w sukienkach. Zwykle są monochromatyczne, bez zbędnych ozdobników. Nie zobaczymy pani Małgorzaty w kwiatowych wzorach, ale Trzaskowska nie boi się mocnych kolorów. Chętnie nosi fuksję, czerwień i zieleń.

Buty Małgorzaty Trzaskowskiej

Na uwagę zasługują… buty, które najczęściej nosi Małgorzata Trzaskowska. Nie zobaczymy jej w niebotycznych obcasach w stylu Melanii Trump. Żona Rafała Trzaskowskiego najczęściej wybiera płaskie obuwie - często są to baletki lub mokasyny. Dzięki temu jej wizerunek aktywnej kobiety jest jeszcze bardziej spójny. Na pewno, nie myśląc o bolących stopach, może też spędzać więcej czasu wśród wyborców męża!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fundacja @dajemydzieciomsile od blisko 30 lat zajmuje się przeciwdziałaniem problemowi krzywdzenia dzieci. Niedawno Prezeska Zarządu Fundacji, pani Monika Sajkowska, wystąpiła do mojego męża o uwzględnienie w jego programie wyborczym postulatów, dotyczących szeroko pojętej ochrony praw każdego dziecka, w szczególności prawa do życia wolnego od przemocy. Rafał odpowiedział na ten list, zapewniając o swoim pełnym wsparciu dla tych propozycji. Zadeklarował też zainicjowanie stworzenie platformy porozumienia i współpracy wszystkich szczebli władzy, organizacji pozarządowych, Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich oraz osobisty nadzór nad takimi pracami. Dziś miałam możliwość spotkać się z Panią Moniką i koordynatorkami z Fundacji, z bliska zobaczyć, jak wygląda ich codzienna praca i jakie wyzwania przed nimi stoją. Siedziba Fundacji to piękna, przyjazna dzieciom przestrzeń, ale niejednokrotnie przychodzi się w niej mierzyć się z trudnymi doświadczeniami, a wręcz życiowymi tragediami. Dlatego tak ważne jest, aby takich miejsc, które dbają o najbardziej bezbronną grupę obywateli, było w Polsce więcej. Całym sercem wspieram to, co robicie. #dajemydzieciomsiłę

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

Jakie marki wybiera Małgorzata Trzaskowska?

Skąd pochodzą ubrania, które nosi Trzaskowska? Żona kandydata na prezydenta nie afiszuje się z markami. Jej looki są skromne, ale widać, że ubrania, które nosi wykonane są ze szlachetnych materiałów. Ciekawe, czy jako pierwsza dama na oficjalne zagraniczne wizyty wybierałby kreacje polskich projektantów? Byłby to piękny gest wobec polskiego rynku mody.  Może pokusiłaby się też o noszenie ubrań z casualowych kolekcji polskich marek? Tym bardziej, że na naszym rynku nie brakuje świetnych projektów. Jeśli chcemy poznać odpowiedzi na te pytania, pozostaje nam tylko czekać na wynik drugiej tury wyborów…

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy podczas spotkania z wyborcami w Częstochowie, 4 lipca 2020 r.

trzaskowscy-w-kampanii-prezydenckiej-na-mownicy-jak-wyglada-malgorzata-jej-styl
Fot. East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?