ZE ŚWIATA MODY

Michelle Obama świętuje dziś 56. urodziny!

To ona zrewolucjonizowała modę dyplomatyczną!

Marcin Brzeziński 17 stycznia 2020 16:15

Michelle Obama świętuje 56. urodziny! Jesteście ciekawi, co porabia dziś małżonka 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy? Była Pierwsza Dama zajmuje się teraz działalnością charytatywną i prozdrowotną. Szczególnie zaś interesuje ją walka z otyłością wśród dzieci. Michelle Obama zwiedza też świat dając wykłady poświęcone swemu życiu w Białym Domu. Przy wszystkich tych okazjach wygląda świetnie, do czego zresztą już się przyzwyczailiśmy. Nie możemy przecież zapomnieć, że to ona zrewolucjonizowała modę dyplomatyczną. Jej zawdzięczamy na przykład niezwykłą popularność sukni z odkrytymi ramionami i… zapotrzebowanie na ujędrniające treningi tych ostatnich.

Najlepsza kreacja Michelle Obamy

Jeden z największych sukcesów na polu modowym odniosła Michelle Obama na pożegnanie z Białym Domem. Na ostatniej podczas prezydentury jej męża oficjalnej kolacji w Białym Domu (tzw. state dinner) wystąpiła bowiem w dopasowanej, połyskliwej sukni Atelier Versace. W tej oszałamiającej kreacji witała na schodach prezydenckiej rezydencji premiera Włoch Matteo Renzi i jego małżonkę Agnese Landini. Oczywiście z tego faktu, że na salonach Białego Domu królowała włoska moda z charakterystycznym logo w kształcie głowy Meduzy zadowolona była… Donatella Versace. Dała temu wyraz w Internecie:

Jestem onieśmielona i zaszczycona faktem, że miałam możliwość ubrania Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. Dziękuję ci, Michelle, za wszystko, co zrobiłaś dla Ameryki i dla reszty świata. A przede wszystkim za to, co zrobiłaś dla kobiet w USA i kobiet na całym świecie

Można uznać, że do kreacji swej żony w pewien sposób odniósł się również Barack Obama. Powiedział mianowicie: „Dzisiejszy dzień ma słodko-gorzki smak dla Michelle i mnie ponieważ to ostatnia oficjalna kolacja, którą wydajemy podczas mojej prezydentury. Ale w porządku. Najlepsze zostawiliśmy na koniec!”.

Nowy styl Michelle Obamy

Niektórzy uważają jednak, że kreacja Versace nie może się równać ze stylizacją, w której Michelle Obama pojawiła się podczas promocji swojej książki na nowojorskim Brooklynie. Na spotkaniu w Barclays Center wywiad z Pierwszą Damą przeprowadzała Sara Jessica Parker. Ona również była pod wrażeniem kreacji swojej rozmówczyni. Michelle Obama miała na sobie bowiem jasnożółtą suknię z kolekcji na wiosnę 2019 Balenciagi i błyszczące kozaki za kolano (model Knife) tego domu mody. Ta stylizacja pokazuje, że po opuszczeniu Białego Domu jego lokatorka bez ograniczeń zaczęła korzystać z propozycji światowych domów mody. Żaden protokół dyplomatyczny już jej przecież nie zobowiązuje. A teraz przypomnijmy sobie razem najlepsze stylizacje byłej Pierwszej Damy. Happy birthday, Mrs. Obama! ZOBACZ ZDJĘCIA

Michelle Obama w kreacji Atelier Versace na ostatniej oficjalnej kolacji w Białym Domu.

Michelle Obama na promocji swojej książki w kreacji i butach marki Balenciaga.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.