Małgorzata Trzaskowska
Fot. Instagram @gosia.trzaskowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Małgorzata Trzaskowska kolejny raz zabrała głos w sprawie Strajku Kobiet. Ma pewien pomysł

Jego realizacja ma przypominać o wydarzeniach ostatnich dni

Rafał Kowalski 2 listopada 2020 15:59
Małgorzata Trzaskowska
Fot. Instagram @gosia.trzaskowska

Nie ma chyba w Polsce osoby, które przez ostatnie 2 tygodnie nie wyrobiłaby sobie własnego zdania na temat aborcji i prawa do niej. Trwające od 12 dni manifestacje sprawiły, że wiele osób związanych z mediami i polityką wypowiedziały swoją opinię głośno. Wśród tego grona znalazła się Małgorzata Trzaskowska, która nie tylko wsparła Strajk Kobiet słowem, ale i czynem – była obecna podczas jednego z protestów. Teraz chce zrobić coś jeszcze.

Żona Rafała Trzaskowskiego chce Placu Praw Kobiet w Warszawie

Wczoraj w swoich mediach społecznościowych Małgorzata Trzaskowska opublikowała zdjęcie, na którym dyskutuje w kobiecym gronie. Wszystkie panie miały na sobie maseczki i jak dowiadujemy się z opisu zdjęcia rozmawiały nad pewną inicjatywą związaną ze Strajkiem Kobiet. „Wnioskujemy, aby przy Pałacu Kultury i Nauki powstał plac Praw Kobiet! Potrzebujemy i chcemy, aby w Warszawie i w Polsce były miejsca, które będą nam przypominały, o co dziś walczymy. Dlatego w przyszłym tygodniu złożymy jako Fundacja Wspólnota Kobiet wniosek do Rady Miasta st. Warszawy o to, aby plac, który powstanie po rewitalizacji terenów pod PKiN, został nazwany placem PRAW KOBIET”, czytamy w oświadczeniu żony Prezydenta Warszawy.

Mama 11-letniego Stanisława i 16-letniej Aleksandry ma też nadzieję, że w jej ślad pójdą panie z innych miast i miasteczek. Gdyby tak się stało, Małgorzata Trzaskowska obiecuje zapewnić niezbędną pomoc. „Dziewczyny, kobiety, jednoczmy się także w innych miastach i mniejszych miejscowościach - nadanie takiej nazwy to symbol (ale jaki ważny) tego, że jesteśmy samodzielne i same stanowimy o sobie, że jesteśmy równoprawnymi obywatelkami naszego kraju. Ponieważ same przechodzimy teraz przez wszystkie procedury, chętnie udostępnimy Wam informacje o tym, co trzeba zrobić, aby wystąpić z takim wnioskiem”, dowiadujemy się z instagramowego posta.

Żona Rafała Trzaskowskiego  zaangażowana jest w trwające protesty już od wielu dni. Przypomnijmy, co pisała w sieci niemal tydzień temu. Dzisiaj walczymy o prawa kobiet w związku z okrutnym wyrokiem, inspirowanym przez skrajne poglądy nieakceptowane przez większość społeczeństwa. Od dawna czujemy, że jako społeczeństwo jesteśmy dzieleni, napuszczani na siebie nawzajem. Nie godzimy się na to - dawałam temu wyraz wielokrotnie wcześniej. Być może jesteśmy świadkami czegoś nowego, lepszego. Musimy znaleźć płaszczyznę porozumienia, bo inaczej podzielimy się już do końca", apelowała 42-latka.

Uważacie, że to dobry pomysł? 

Małgorzata Trzaskowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Strajk Kobiet Kinga Duda oświadczenie
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.