VIVA! VIDEO

Troska o środowisko czy komfort? A kto powiedział, że musisz wybierać?

Bycie eko nie wymaga wielkich poświęceń

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 28 maja 2022 11:32

Bycie eko to żadna fanaberia, to zdrowy rozsądek - jeśli wspólnie nie zatroszczymy się o planetę, katastrofa klimatyczna to tylko kwestia czasu. Wzięli to sobie do serca również producenci z bardzo różnych branż. Coraz lepiej radzą sobie oni z łączeniem zaangażowania społecznego i działania w duchu zrównoważonego rozwoju ze świetną jakością, estetyką i wygodą użytkowania. Okazuje się, że ekologiczny produkt wcale nie musi być szary i nudny. Natura sama chętnie podsuwa nam wiele świetnych i "kreatywnych" surowców i materiałów, których albo ma za dużo, albo które łatwo i szybko jest w stanie odbudować.

Bella w służbie ekologii

Postawa eko objęła już wszystkie sfery życia, nawet te najbardziej intymne. Wielorazowe środki menstruacyjne nadal budzą jednak twój opór? Nic na siłę. Priorytetem ma być twój komfort, zwłaszcza w przypadku ochrony w czasie okresu. A jeśli coś jest jednorazowe, nie oznacza to od razu, że szkodzi środowisku. Ten mit najlepiej obala marka Bella, która wprowadziła właśnie na rynek linię BIO based. Jest ona przyjazna dla środowiska już na etapie pozyskania surowców. Wchodzące w jej skład podpaski i wkładki w dużej części stworzone są z biomasy, czyli materiału pochodzenia biologicznego, głównie roślinnego. Dostarcza jej m.in. trzcina cukrowa, bawełna i bambus.

troska-o-środowisko-czy-komfort
Fot. Adobe Stock

Bella BIO based - ekosurowce i komfort

Głównym bohaterem linii bella BIO based jest ten ostatni. Nazywany ekologicznym materiałem przyszłości, bambus stanowi jeden z najszybciej odnawiających się zasobów naszej planety. Dostarcza również o 35% więcej tlenu niż większość roślin, bardzo szybko rośnie, pozostawia minimalny ślad węglowy i jest w 100% biodegradowalny. Nic dziwnego więc, że cieszy się obecnie taką popularnością. Robi się z niego meble, akcesoria kuchenne i kosmetyczne, ubrania, produkty dla dzieci oraz artykuły higieniczne - chusteczki, papier toaletowy, a także produkty z linii bella BIO based. Jest on bowiem materiałem naturalnie antybakteryjnym, oddychającym, szybkoschnącym i miłym w dotyku, świetnie więc sprawdza się jako powłoczka (warstwa wierzchnia) podpasek i wkładek.

Oprócz bambusa, w linii bella BIO based wykorzystano również bawełnę i naturalne włókna wiskozowo-celulozowe, z których zrobiono wkłady chłonne podpasek i wkładek, a także trzcinę cukrową. Produkowany z niej zielony polietylen tworzy warstwę spodnią artykułów higienicznych. Wszystkie podpaski i wkładki z linii bella BiO based są przyjazne dla skóry, bardzo chłonne i oddychające. Nie można zapominać również o opakowaniach, które w 100% nadają się do recyklingu.

bella-bio-based
Fot. materiały prasowe

W skład linii bella BIO based wchodzą trzy rozmiary ultracienkich podpasek (normal, long, night) i dwa rozmiary wkładek (normal, long). Są odpowiednie dla wegan, nie podrażniają i uczulają skóry oraz nie posiadają żadnych substancji zapachowych.

Widzisz? Nawet używając jednorazowych podpasek i wkładek, możesz być eko! Wybierając linię bella BiO based, oszczędzasz surowce nieodnawialne i przyczyniasz się do redukcji gazów cieplarnianych. A co najważniejsze, czujesz się w pełni komfortowo, bezpiecznie i sucho. Podwójne zwycięstwo!

Materiał powstał z udziałem marki Bella

TAGI #ekologia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…