VIVA! VIDEO

Do pracy, na spotkanie towarzyskie, na wycieczkę. Ten rower elektryczny zawiezie cię wszędzie!

Jak Jobobike Viva radzi sobie w miejskiej dżungli? Sprawdziła to nasza kamera!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 24 sierpnia 2022 13:29

Mieszkańcy miast coraz częściej przesiadają się na rowery. To rozwiązanie dużo bardziej ekologiczne, ekonomiczne oraz korzystniejsze dla zdrowia, a także ogromna oszczędność czasu, bo nie trzeba stać w korkach i gorączkowo szukać miejsca parkingowego. Same plusy! Szybko rozwijająca się sieć ścieżek rowerowych oraz wyrastające jak grzyby po deszczu stojaki i rowerownie sprawiają, że przemieszczanie się po mieście na "jednośladzie" staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze. Nic dziwnego więc, że wielu Polaków chętnie porzuca cztery kółka na rzecz dwóch.

jobobike-viva
Fot. materiały prasowe

Nie każdy jednak, z różnych powodów, chce lub może wkładać w jazdę na rowerze tak dużo wysiłku. I chociaż Polska jest krajem raczej nizinnym, to nawet w miastach często zdarzają się uciążliwe podjazdy. Wymagają one nie tylko siły w nogach, ale także... prysznica po dojechaniu do biura. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwoli uniknąć tych komplikacji - miejski rower elektryczny! Coraz częściej pojawiają się głosy, że to właśnie e-bike jest przyszłością transportu, jako bardziej dynamiczna forma tradycyjnych rowerów. Jedno jest pewne: modele wspomagane napędem elektrycznym szturmem zdobywają rynek w Polsce i na świecie.

Miejski rower dla każdego

Jeśli myślisz o kupnie własnego e-bike'a, postaw na nową propozycję marki Jobobike, specjalisty od miejskich rowerów elektrycznych. Model Viva łączy solidną konstrukcję z nowoczesnym, miejskim designem. Jego liczne zalety pokazaliśmy w otwierającym artykuł filmie. Został on zaprojektowany z myślą o jeździe po mieście, ale świetnie sprawdzi się również podczas krótkich wycieczek "w teren" - na jednym ładowaniu baterii można przejechać aż 80 km! Pomimo solidnej konstrukcji, Jobobike Viva to wyjątkowo lekki rower elektryczny, więc wnoszenie go po schodach nie wymaga dużo siły. Idealnie nadaje się zarówno dla osób młodych, jak i starszych.

rower-jobobike-viva
Fot. materiały prasowe

A teraz o parametrach słów kilka. Litowo-jonowa bateria (36V 10.4 Ah o żywotności do 800 cykli ładowania) jest zintegrowana z ramą. Naładowanie jej zajmuje tylko cztery godziny. Można to zrobić, gdy znajduje się ona w ramie roweru lub ją wyjąć i naładować w domu czy mieszkaniu. Przed ewentualnymi kradzieżami zabezpiecza ją kluczyk. Mechaniczne hamulce tarczowe TEKTRO zapewnią ci krótką drogę hamowania. Dzięki 7-biegowej przerzutce Shimano będziesz mogła idealnie dobrać dynamikę jazdy do swoich potrzeb i możliwości. Na wyświetlaczu LED sprawdzisz m.in. poziom naładowania baterii i poziom wspomagania. Silnik roweru Jobobike Viva znajduje się w tylnej piaście. Tylny napęd dodaje mu sportowego charakteru i ze względu na większe obciążenie tyłu, zapewnia znacznie lepszą trakcję. Jazda w nocy jest mu niestraszna - Jobobike Viva posiada oświetlenie przednie oraz tylne z wodoodpornym okablowaniem i światłem STOP, które zwiększa twoje bezpieczeństwo.

Jazda na jednośladzie jest bez wątpienia bardziej ekonomiczna niż przemieszczanie się samochodem, szczególnie teraz, gdy paliwo tak podrożało. Lekki miejski rower elektryczny to natomiast świetny kompromis pomiędzy tradycyjnymi "dwoma kółkami" a autem. Dzięki wspomaganiu, w godzinach szczytu dotrzesz do pracy dużo szybciej niż samochodem i nie zmęczysz się tak, jak podczas jazdy zwykłym rowerem. Zachęciliśmy cię? Przesiądziesz się na e-bike'a?

Materiał powstał z udziałem marki Jobobike

TAGI #ekologia

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.