Festiwal Filmowy w Gdyni
Fot. AKPA
VIVA EKO!

46. Festiwal Filmowy w Gdyni w wersji ekologicznej!

Jakie rozwiązania wybrano na czerwony dywan?

Aleksandra Frankowska 24 września 2021 12:27
Festiwal Filmowy w Gdyni
Fot. AKPA

Jak co roku w Gdyni, we wrześniu ma tam miejsce Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. To już 46. Edycja, która tym razem w swoich działaniach i filozofii oparła się na nurcie ekologicznym. Zarówno twórcy wydarzenia, jak i partnerzy doskonale wiedzą, jak ważne jest dbanie o dobro naszej planety, dlatego też zaproponowali ciekawe, ekologiczne rozwiązania. O czym dokładnie mowa?

Czytaj też: 46. FPFF w Gdyni: Zakochani Olga Bołądź i Jakub Chruścikowski pojawili się na ściance

Festiwal Filmowy w Gdyni w wersji eko

Jedną z idei, która przyświeca tegorocznej edycji Festiwaly jest cyrkularność. Na co przede wszystkim postawiono? Na rezygnację z plastiku na rzecz produktów z recyklingu. Nie zobaczymy już jednorazowych gadżetów oraz mnóstwa drukowanych materiałów. Twórcy Festiwalu i jego partnerzy promują całkowitą zmianę codziennych nawyków. Wszystko to z myślą o planecie.

Cyrkularna moda w Gdyni – o co chodzi?

Zmiana nawyków promowana jest również przez promocję mody cyrkularnej. Inicjatorem tego działania jest Electrolux, który bardzo wspiera to działanie. Powstała więc specjalna „Strefa Noś Dłużej”, gdzie oglądać można wystawę ubrań „Czysta klasyka”, wykorzystujących ubrania z drugiej ręki.v 

Dla mnie moda jest całą paletą emocji. Jeżeli mówimy o modzie cyrkularnej, to są to emocje wielokrotnego użytku – możemy obdarować jedną rzeczą wiele osób, możemy dawać ubraniom nowy charakter. Zmieniamy świat małymi krokami – mówi Malwina Wędzikowska. – Podczas ostatniego fashion weeku w Paryżu postawiłam sobie za cel ubrać się za 100 zł w paryskich second-handach. Okazało się, że moja stylizacja była strzałem w dziesiątkę. Miała najwięcej publikacji w tytułach modowych ze wszystkich moich dotychczasowych stylizacji na tygodniu mody. Można ubierać się cyrkularnie, z recyklingu, upcyklingu, z drugiej ręki i podbijać „czerwone dywany”. Udowodnimy to w tym roku w Gdyni.

Co sądzicie o pomyśle twórców Festiwalu Filmowego w Gdyni?

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.