perwoll
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Jak sprawić, by ubrania wystarczały na lata, a nie na kilka razy? Znamy receptę!

A ty jak dbasz o kondycję swoich ubrań? Weź udział w konkursie!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 4 listopada 2021 06:00
perwoll
Fot. Adobe Stock

Ostatnimi czasy triumfy święci slow fashion, czyli odpowiedzialne podejście do mody. Na to zjawisko wpłynęła szybko rosnąca wiedza społeczeństwa na temat szkodliwego wpływu przemysłu odzieżowego na środowisko. Dane pokazują, że 60% stworzonych w danym roku ubrań kończy jako odpad w ciągu kolejnych 12 miesięcy oraz że ubrania zakładamy średnio siedem razy, zanim się ich pozbędziemy. Oczywiście kluczem jest tu słowo "średnio" - każda z nas ma ulubioną parę spodni, w której chodzi prawie codziennie, ale u każdej w szafie wisi również sukienka, którą założyłyśmy raz. Dlaczego tylko raz? Być może to strój zarezerwowany na wielkie wyjścia albo po prostu nosimy już inny rozmiar, ale bardzo często winowajcą jest zła jakość materiału lub nieumiejętne pranie. W slow fashion chodzi o to, by robić przemyślane zakupy. Nie kupujmy ubrań na jedno wyjście – kupujmy ubrania, które będą nam służyć na lata i będą nam pasować do większości stylizacji. I przede wszystkim dbajmy o nie!

Wszystkie mamy swoje sposoby na podtrzymanie dobrego wyglądu naszych ubrań i na nadawanie im drugiego życia, ale najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów!

Perwoll - ekspert od pielęgnacji tkanin

Ideę slow fashion promuje Perwoll, który od lat prowadzi kampanię edukacyjną #RethinkFashion. Przede wszystkim jednak misją marki jest dostarczanie produktów, które sprawią, że nasze ubrania jak najdłużej będą wyglądać jak nowe. Większość z nas chyba zna hasło „Nowe? Nie, wyprane w Perwollu”. Nie jest to obietnica bez pokrycia. Firma Henkel bardzo dba o ciągłe rozwijanie i ulepszanie swoich formuł, które nie tylko usuwają plamy z ubrań, ale też ożywiają ich kolory. Ponadto wygładzają i wzmacniają włókna, jednocześnie zwiększając ich elastyczność.

Dobierz Perwoll do tkaniny

W ofercie marki znajdziemy siedem wariantów płynów do prania podzielonych na trzy kategorie.

perwoll
Fot. materiały prasowe

W pierwszej kategorii (Renew & Repair) znajdują się produkty pielęgnujące i ożywiające kolor tkanin, jednocześnie dbające o włókna. Jest to Perwoll:

- Color (czerwony) - do wszystkich kolorowych tkanin,
- Black (czarny) - do tkanin ciemnych i jeansu,
- White (biały) – do tkanin białych i jasnych.

Druga kategoria stworzona została do tkanin bardzo wymagających i delikatnych:

- Wool&Delicates (jasnoróżowy) – do wełny, jedwabiu lub wiskozy,
- Sport (niebieski) – do tkanin funkcjonalnych, głównie sportowych, posiadających membranę i wymagających specjalistycznej pielęgnacji.

perwoll
Fot. materiały prasowe

Dwa kolejne warianty możemy stosować do wszystkich kolorów i tkanin, poza delikatnymi:

- Renew&Blossom (ciemnoróżowy) – charakteryzuje się przepięknym zapachem.
- Care&Condition (złoty) – przeciwdziała mechaceniu się tkanin. Jest to pierwszy na rynku środek z efektem naprawy, który redukuje zmechacenia aż do 86%.

Dobrze dobrany płyn przedłuży życie naszych ubrań, ale równie istotne jest przestrzeganie zasad zamieszczonych na metce. Istotne jest, aby prać w odpowiednim programie - odpowiednio dobranej temperaturze, czasie i prędkości obrotów bębna podczas prania. Ważne jest również umiejętne suszenie i prasowanie.

Zrównoważone opakowanie

Butelki w rozmiarach 0.9, 1.8 i 2.7L w 50% wytworzone są z plastiku z recyklingu, natomiast wszystkie opakowania w pełni nadają się do ponownego przetworzenia. Pierwszy raz w historii Henkla również czarną butelkę możemy przeznaczyć do recyklingu!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: Opakowanie (perwoll.pl)

Wygraj produkty marki Perwoll!

A teraz czas na obiecany konkurs Vivy! Spośród nadesłanych odpowiedzi na poniższe pytanie, wybierzemy i nagrodzimy 8 najciekawszych. Możesz wygrać zestaw produktów do prania marki Perwoll, w którym znajdą się wszystkie rodzaje płynów. Będziesz miała więc okazję wypróbować je wszystkie!

Materiał powstał z udziałem marki Perwoll

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.