Kola Lewis nie żyje
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Koala Lewis nie żyje. Walczył dzielnie do ostatnich chwil…

Zwierzę zostało uratowane tydzień temu z pożaru australijskiego buszu

Redakcja VIVA! 26 listopada 2019 13:30
Kola Lewis nie żyje
Fot. Adobe.Stock.com

Niestety nie udało się utrzymać przy życiu Ellenborough Lewisa, koali, który stał się sławny w zeszłym tygodniu, gdy został uratowany z pożaru buszu w Nowej Południowej Walii w Australii. Szpital dla zwierząt Koala Hospital Port Macquarie podjął decyzję o uśpieniu Lewisa we wtorek po zbadaniu jego ran. Stało się jasne, że oparzenia torbacza nie ulegną poprawie, czytamy w komunikacie wydanym przez szpital w poście na Facebooku. „(Naszym) celem numer jeden jest dobrostan zwierząt, dlatego na tej podstawie podjęto tę decyzję”, powiedział szpital. Szacuje się, że Lewis miał około 14 lat.

Koala Lewis uratowany z pożaru w Australii

Historia Lewisa stała się popularna po tym, jak świat obiegło wideo, w którym Toni Doherty wybiega z samochodu, aby pomóc poparzonemu koali w pobliżu miejscowości Port Macquarie. Kobieta nadała koali imię jednego z jej siedmiu wnuków. Co ciekawe, w ubiegły czwartek Doherty ponownie spotkała koalę w szpitalu dla zwierząt w Port Macquarie, gdzie Lewis owinięty kocem i podłączony do maski tlenowej probował nabrać sił.

Dramatyczna sytuacja koali w Australii

Szalejące w Australii pożary buszu były szczególnie druzgocące dla populacji koali w regionie Nowej Południowej Walii. Powołując się na dane ekspertów, zajmujących się tymi zwierzętami, BBC podało, że ponad 350 torbaczy zginęło w pożarach. Z  ustaleń Australian Koala Foundation wynika natomiast, że liczba ta może sięgać nawet tysiąca! Koale są obecnie uważane za zagrożone, zgodnie z Czerwoną Listą Zagrożonych Gatunków Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…