Kola Lewis nie żyje
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Koala Lewis nie żyje. Walczył dzielnie do ostatnich chwil…

Zwierzę zostało uratowane tydzień temu z pożaru australijskiego buszu

Redakcja VIVA! 26 listopada 2019 13:30
Kola Lewis nie żyje
Fot. Adobe.Stock.com

Niestety nie udało się utrzymać przy życiu Ellenborough Lewisa, koali, który stał się sławny w zeszłym tygodniu, gdy został uratowany z pożaru buszu w Nowej Południowej Walii w Australii. Szpital dla zwierząt Koala Hospital Port Macquarie podjął decyzję o uśpieniu Lewisa we wtorek po zbadaniu jego ran. Stało się jasne, że oparzenia torbacza nie ulegną poprawie, czytamy w komunikacie wydanym przez szpital w poście na Facebooku. „(Naszym) celem numer jeden jest dobrostan zwierząt, dlatego na tej podstawie podjęto tę decyzję”, powiedział szpital. Szacuje się, że Lewis miał około 14 lat.

Koala Lewis uratowany z pożaru w Australii

Historia Lewisa stała się popularna po tym, jak świat obiegło wideo, w którym Toni Doherty wybiega z samochodu, aby pomóc poparzonemu koali w pobliżu miejscowości Port Macquarie. Kobieta nadała koali imię jednego z jej siedmiu wnuków. Co ciekawe, w ubiegły czwartek Doherty ponownie spotkała koalę w szpitalu dla zwierząt w Port Macquarie, gdzie Lewis owinięty kocem i podłączony do maski tlenowej probował nabrać sił.

Dramatyczna sytuacja koali w Australii

Szalejące w Australii pożary buszu były szczególnie druzgocące dla populacji koali w regionie Nowej Południowej Walii. Powołując się na dane ekspertów, zajmujących się tymi zwierzętami, BBC podało, że ponad 350 torbaczy zginęło w pożarach. Z  ustaleń Australian Koala Foundation wynika natomiast, że liczba ta może sięgać nawet tysiąca! Koale są obecnie uważane za zagrożone, zgodnie z Czerwoną Listą Zagrożonych Gatunków Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.