Dwa miliardy ton lodu stopniało na Grenlandii!
Fot. TWITTER: @RasmusTonboe
O TYM SIĘ MÓWI

Dwa miliardy ton lodu stopniało na Grenlandii! 

To zdjęcie jest niepokojące

Marta Baran 24 czerwca 2019 16:30
Dwa miliardy ton lodu stopniało na Grenlandii!
Fot. TWITTER: @RasmusTonboe

Coraz gorsze warunki atmosferyczne nieodwracalnie zmieniają świat. Jednak póki nie odbija się to na naszym codziennym życiu, a zmian nie widać gołym okiem, często zapominamy, jak ważna jest ochrona środowiska. Warto się o nią zatroszczyć w codziennym funkcjonowaniu, wdrażając w życie podstawowe zasady bycia eko. Ostatnie zdjęcia opublikowane przez fotografa Steffana Olsena powinny zmobilizować nas do działania.

Sytuacja na Grenlandii jest coraz gorsza

Naukowiec z Duńskiego Instytutu Meteorologicznego co roku zajmuje się badaniem północno-zachodniej części Grenlandii, oceniając stan narzędzi klimatycznych i oceanograficznych. Ponoć w tym roku rezultat badań jest szokujący! Sprzęt służący do monitoringu, który został zamontowany w lodzie, został zalany ogromna ilością wody. Według raportu z 13 czerwca temperatura nad Grenlandią wynosiła aż 17,3 stopni Celsjusza, sprawiając, że stopniało aż 2 miliardy ton lodu! To normalne zjawisko, że w okresie letnim lód nieco się topi, jednak nie w takich ilościach. Skutki zmian klimatycznych niosą ogromne straty - przede wszystkim dla mieszkańców Grenlandii, ale tez innych państw na świecie. 

Kolega Steffana Olsena - Rasmus Tonboe – opublikował na swoim Twitterze zdjęcie autorstwa naukowca, które na pozór wydaje się być piękne - błękitna przejrzysta woda, a na niej zaprzęg psów. Jednak nie tego widoku chcemy się spodziewać za kilkanaście lat na Grenlandii!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wojażer (@wojazer)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?