Dziś Pierwszy Dzień Wiosny

Marta Baran 20 marca 2019 15:15

Dziś pierwszy dzień astrologicznej wiosny! Przyroda budzi się do życia i już niedługo wszystko się zazieleni. W oczekiwaniu na słońce i pierwsze oznaki wiosny, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpiękniejszych parków w Europie, zarówno usytuowanych w centrum największych miast świata, jak i tych położonych z dala od miejskiego zgiełku. 

Jakie parki miejskie koniecznie musicie odwiedzić będąc we Włoszech, Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii? Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Najpiękniejsze parki w Europie

1/6
Copyright @INSTAGRAM @sierradecazorla
1/6

Park Naturalny Sierra de Cazorla, Segura i Las Villas - Hiszpania

Park Narodowy zajmuje obszar 214 300 hektarów, czyli aż 2100 km2 i jest uznanym przez UNESCO rezerwatem biosfery. Na terenie parku przepływa rzeka Gwadalkiwir, która robi ogromne wrażenie (nie tylko na zdjęciach!).

2/6
Copyright @INSTAGRAM @ordrsaymontemerdido
2/6

Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido - Hiszpania, Aragonia

Park powstał w 1918 roku i zaledwie 80 lat później został wpisany na listę UNESCO. Znajduje się w górskim paśmie Pirenejów, które są docelowym miejscem wycieczek wędrujących po jego terenach.

3/6
Copyright @INSTAGRAM @villazabijak
3/6

Park Krajobrazowy Durmitor - Czarnogóra

Miejsce dla miłośników górskich krajobrazów. Park powstał w 1952 roku na górzystym terenie, a w 1980 roku jego tereny zostały wpisane przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego.

4/6
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

Hyde Park - Wielka Brytania

Jeden z najpopularniejszych parków w całej Europie. Znajduje się w Londynie, w dzielnicy City of Westminster, w pobliżu Pałacu Kensington. Zajmuje obszar prawie 160 hektarów.

5/6
Copyright @INSTAGRAM @lazienki.krolewskie
5/6

Łazienki Królewskie - Polska

Chyba każdy zna to miejsce. Warszawski zespół pałacowo-parkowy robi ogromne wrażenie na turystach z całego świata. Na terenie Łazienek znajdują się cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

6/6
Copyright @INSTAGRAM @altaviaddomitibellunes
6/6

Dolomiti Bellunesi - Włochy

Znajduje się w północnej części państwa. Na terenie parku znajdują się alpejskie szczyty, a także dwa sztuczne jeziora,  Mis i La Stua, które nadają temu miejscu dodatkowego uroku.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Tylko w VIVIE! inspirująca rozmowa z KATARZYNĄ SKRZYNECKĄ o tym, dlaczego postanowiła wrócić do figury 30-latki. „Prezes” ROBERT GÓRSKI i MONIKA SOBIEŃ-GÓRSKA o tym, czy ich życie przypomina… kabaret. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI o tym, co robi, kiedy cały dom zaśnie.