W tych miejscach naładujesz baterie i nacieszysz oczy niezwykłą przyrodą

Redakcja Viva! 4 kwietnia 2022 15:15

Za nimi pierwszy dzień astrologicznej wiosny, choć pogoda póki co nas nie rozpieszcza. Obok słonecznych dni zdarzają się te takie, kiedy pada deszcz (a nawet śnieg!), wieje silny wiatr, a pogoda bardziej przypomina tę jesienną, a nie wiosenną. Mimo to przyroda budzi się do życia i już niedługo wszystko się zazieleni. W oczekiwaniu na słońce i pierwsze ewidentne oznaki wiosny, postanowiliśmy poszukać kilku inspiracji na długie wiosenne spacery. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpiękniejszych parków w Europie - zarówno usytuowanych w centrum największych miast świata, jak i tych położonych z dala od miejskiego zgiełku. W końcu kto z nas nie lubi czasem uciec od miejskiego życia i zaszyć się w parku czy lecie, w których możemy rozkoszować się w pełni przyrodą i tym, co ma nam do zaoferowania?

ZOBACZ: Planujesz majówkę w Polsce? Oto 5 miejsc, które warto odwiedzić!

Najpiękniejsze parki w Europie

W naszym zestawieniu znalazły się takie przyrodnicze perełki jak Park Naturalny Sierra de Cazorla, Segura i Las Villas, Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido, Park Krajobrazowy Durmitor, Hyde Park, Łazienki Królewskie oraz Dolomiti Bellunesi. Jest zatem w czego wybierać i gdzie planować wypad na wiosenny weekend. A może zdecydujecie się pojechać tam na dłużej, żeby odbyć w nich nie jeden, a kilka spacerów?

CZYTAJ TEŻ: Oto pięć parków rozrywki, które warto odwiedzić w tym roku!

Jakie parki miejskie koniecznie musicie odwiedzić zatem będąc we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Czarnogórze lub Hiszpanii? Zapraszamy do naszej galerii. Może stanie się ona dla Was ciekawą inspiracją do planowania podróży na czas Wielkanocy, majówkę albo wakacje 2022? 

WIĘCEJ NA TEMAT: Miesiąc miodowy jak z bajki? Zobacz, gdzie jeżdżą pary królewskie!

1/6
Copyright @INSTAGRAM @sierradecazorla
1/6

Park Naturalny Sierra de Cazorla, Segura i Las Villas - Hiszpania

Park Narodowy zajmuje obszar 214 300 hektarów, czyli aż 2100 km2 i jest uznanym przez UNESCO rezerwatem biosfery. Na terenie parku przepływa rzeka Gwadalkiwir, która robi ogromne wrażenie (nie tylko na zdjęciach!).

2/6
Copyright @INSTAGRAM @ordrsaymontemerdido
2/6

Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido - Hiszpania, Aragonia

Park powstał w 1918 roku i zaledwie 80 lat później został wpisany na listę UNESCO. Znajduje się w górskim paśmie Pirenejów, które są docelowym miejscem wycieczek wędrujących po jego terenach.

3/6
Copyright @INSTAGRAM @villazabijak
3/6

Park Krajobrazowy Durmitor - Czarnogóra

Miejsce dla miłośników górskich krajobrazów. Park powstał w 1952 roku na górzystym terenie, a w 1980 roku jego tereny zostały wpisane przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego.

4/6
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

Hyde Park - Wielka Brytania

Jeden z najpopularniejszych parków w całej Europie. Znajduje się w Londynie, w dzielnicy City of Westminster, w pobliżu Pałacu Kensington. Zajmuje obszar prawie 160 hektarów.

5/6
Copyright @INSTAGRAM @lazienki.krolewskie
5/6

Łazienki Królewskie - Polska

Chyba każdy zna to miejsce. Warszawski zespół pałacowo-parkowy robi ogromne wrażenie na turystach z całego świata. Na terenie Łazienek znajdują się cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

6/6
Copyright @INSTAGRAM @altaviaddomitibellunes
6/6

Dolomiti Bellunesi - Włochy

Znajduje się w północnej części państwa. Na terenie parku znajdują się alpejskie szczyty, a także dwa sztuczne jeziora,  Mis i La Stua, które nadają temu miejscu dodatkowego uroku.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.