majówka 2018
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Planujesz majówkę w Polsce? Oto 5 miejsc, które warto odwiedzić!

Spędzisz tu niezapomniany weekend!

Aleksandra Tylińska 23 kwietnia 2018 13:00
majówka 2018
Fot. Adobe Stock

Zastanawiacie się jak wykorzystać czas majówkowego lenistwa? Zaplanowaliście urlop, ale nie wiecie, gdzie go spędzić? Chociaż jest wiele pięknych miejsc za granicą, które po prostu trzeba zobaczyć, my powiemy Wam, gdzie najlepiej spędzić czas w Polsce. Zakopane, Sopot czy Mikołajki to nie wszystkie miejsca, które warto zobaczyć! Znacie powiedzenie „cudze chwalicie, swojego nie znacie?” Więc poznajcie – oto 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić w długi majowy weekend 2018.

Mazury to nie tylko Mikołajki!

Mazury są idealną opcją, jeśli kochacie sporty wodne, szczególnie żeglarstwo! Znajdziecie tam również wiele malowniczych tras rowerowych, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystów. Mazury to nie tylko Mikołajki, ale także Giżycko, Owczarnia czy Gierłoż – miasta z przepiękną naturą i historycznym duchem.

A gdyby tak… rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? Jesteśmy za! Bieszczady mają wiele do zaoferowania! Cudowne, różnorodne szlaki górskie takie jak Tarnica czy Połoniny. Nad jeziorem Solińskim popływacie kajakiem i poopalacie się. A wieczorem? Proponujemy Wam pooglądać… kosmos w Parku Gwiezdnego Nieba!

Dwa "morza" na półwyspie Helskim

Półwysep Helski jest jednym z najpiękniejszych półwyspów na świecie! Za jedną podróżą możecie odwiedzić dwa „morza” – morze Bałtyckie i Zatokę Pucką. Znajdziecie tutaj także piękne, szerokie i piaszczyste plaże oraz wysokie i strome klify. Półwysep Helski – stanowi część Parku Narodowego i pod wieloma względami wart jest odwiedzenia. To także idealna opcja dla podróżujących z dziećmi!

Kraków jako opcja 'must see'

Dla mieszczuchów, którzy jeszcze nie byli polecamy Kraków jako opcję ‘must see’. Nie ważne czy jesteście tylko przejazdem, czy zatrzymujecie się na dłużej, pewne miejsca musicie po prostu odwiedzić! Sukiennice, rynek starego miasta czy Zamek Królewski na Wawelu to tylko niektóre z nich. Mile zaskoczy Was także kopalnia soli w Wieliczce, gdzie znajdują się trasy turystyczne, ale również tężnie solankowe.

Ustka i ruchome wydmy!

Ustka jest jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów. My polecamy Wam szczególnie to miejsce ze względu na stare miasto, malowniczy port i molo, a także znajdujący się niedaleko… Słowiński Park Narodowy. W niecałą godzinę od Ustki możecie dojechać parku, który słynie przede wszystkim z ruchomych wydm! 

majówka 2018 w Polsce
Fot. Adobe Stock
majówka 2018 w Polsce
Fot. Adobe Stock

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?