majówka 2018
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Planujesz majówkę 2022 w Polsce? Oto 5 miejsc, które warto odwiedzić!

Spędzisz tu niezapomniany weekend

Marta Cieplak 28 kwietnia 2022 16:30
majówka 2018
Fot. Adobe Stock

Odliczamy już godziny do startu majówki 2022. Zastanawiacie się jak wykorzystać czas majówkowego lenistwa? Zaplanowaliście urlop, ale nadal nie wiecie, gdzie go spędzić? Chociaż jest wiele pięknych miejsc za granicą, które po prostu trzeba zobaczyć, my podpowiemy Wam, gdzie najlepiej spędzić czas w Polsce. Tym bardziej, że pogoda na majówkę 2022 zapowiada się całkiem dobrze - Polska między 1 a 3 maja znajdzie się w obszarze słabnącego wału wyżowego. Co to znaczy? Opadów będzie niewiele i możemy spodziewać się umiarkowanych temperatur, słońca też ma nie brakować.

Gdzie więc się wybrać? Zakopane, Sopot czy Mikołajki to nie wszystkie miejsca, które warto zobaczyć. Znacie powiedzenie „cudze chwalicie, swojego nie znacie?” Oto 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić w długi weekend majowy 2022. 

ZOBACZ TAKŻE: Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Jakie tajemnice i skarby skrywają te podziemia?

Majówka 2022 - Mazury to nie tylko Mikołajki!

Mazury są idealną opcją, jeśli kochacie sporty wodne, szczególnie żeglarstwo! Znajdziecie tam również wiele malowniczych tras rowerowych, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystów. Mazury to nie tylko Mikołajki, ale także Giżycko, Owczarnia czy Gierłoż – miasta z przepiękną naturą i historycznym duchem.

Fot. adobe.stock.com

ZOBACZ TAKŻE: 7 najbardziej niezwykłych kościołów w Polsce! 

Majówka 2022 - Góry, ale nie Zakopane

A gdyby tak… rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? Jesteśmy za! Bieszczady mają wiele do zaoferowania! Cudowne, różnorodne szlaki górskie takie jak Tarnica czy Połoniny. Nad jeziorem Solińskim popływacie kajakiem i poopalacie się. A wieczorem? Proponujemy Wam pooglądać… kosmos w Parku Gwiezdnego Nieba!

Polska Bieszczady
Fot. adobe.stock.com

Majówka 2022 - dwa „morza" na półwyspie Helskim

Półwysep Helski jest jednym z najpiękniejszych półwyspów na świecie! Za jedną podróżą możecie odwiedzić dwa „morza” – morze Bałtyckie i Zatokę Pucką. Znajdziecie tutaj także piękne, szerokie i piaszczyste plaże oraz wysokie i strome klify. Półwysep Helski – stanowi część Parku Narodowego i pod wieloma względami wart jest odwiedzenia. To także idealna opcja dla podróżujących z dziećmi!

Polska Hel
Fot. adobe.stock.com

Majówka 2022 - Kraków jako opcja must see

Dla mieszczuchów, którzy jeszcze nie byli polecamy Kraków jako opcję „must see”. Nie ważne czy jesteście tylko przejazdem, czy zatrzymujecie się na dłużej, pewne miejsca musicie po prostu odwiedzić! Sukiennice, rynek starego miasta czy Zamek Królewski na Wawelu to tylko niektóre z nich. Mile zaskoczy Was także kopalnia soli w Wieliczce, gdzie znajdują się trasy turystyczne, ale również tężnie solankowe.

Polska Kraków
Fot. adobe.stock.com

Majówka 2022 - Ustka i ruchome wydmy!

Ustka jest jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów. My polecamy Wam szczególnie to miejsce ze względu na stare miasto, malowniczy port i molo, a także znajdujący się niedaleko… Słowiński Park Narodowy. W niecałą godzinę od Ustki możecie dojechać parku, który słynie przede wszystkim z ruchomych wydm!

Polska Ustka wydmy
Fot. adobe.stock.com
Polska Ustka wydmy
Fot. adobe.stock.com
ZOBACZ TAKŻE: Zamek Dunajec w Niedzicy. Jakie skrywa tajemnice?

majówka 2018 w Polsce
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.