To wyspa, która robi ogromne wrażenie

Marta Baran 20 października 2019 17:30

Co prawda wakacje za nami, jednak już teraz możemy zacząć planować urlop na przyszły rok wybierając kierunek sprawdzony przez tysiące podróżujących na całym świecie. Według plebiscytu World Travel Awards najczęściej wybieranym kierunkiem była wyspa Madera. Otrzymała ona miano najbardziej kojącej wyspy na świecie, pokonując w rankingu Wyspy Kanaryjskie, Kretę, Cypr, Wyspy Normandzkie, Maltę, Sardynię, a także Sycylię. Koniecznie poznaj kilka ciekawostek na temat Madery oraz zobacz zdjęcia, które oddają klimat miejsca! 

1/6
Modny kierunek
Copyright @STOCK ADOBE
1/6

Oprócz oszałamiającej scenerii, wyspa oferuje łagodny klimat przez cały rok, dlatego wyprawa na Maderę to strzał w dziesiątkę bez względu na to, kiedy masz w planach wybrać się na urlop.

2/6
Modny kierunek
Copyright @STOCK ADOBE
2/6

Aby jak najlepiej poznać wyspę, koniecznie wejdź na szczyt gór i ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem!

3/6
Modny kierunek
Copyright @
3/6

Poczuj energię płynącą na ulicach Madery, kup pamiątki dla bliskich w tym słynny haft Madery, wino oraz wyroby z wikliny.

4/6
Modny kierunek
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

To miejsce idealne jest także dla aktywnych, tu możesz spróbować swoich sił w nurkowaniu, surfingu, windsurfingu i nartach wodnych!

5/6
Modny kierunek
Copyright @STOCK ADOBE
5/6

Romantycy z kolei mogą wybrać się na wycieczkę żaglówką, aby podziwiać imponujący zachód słońca.

6/6
Modny kierunek
Copyright @STOCK ADOBE
6/6

Aby przeżyć wakacje życia warto wybrać się również na rajską wyspę Porto Santo, która jest zaledwie 40 kilometrów od Madery!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.