Gdzie wyjechać na Wielkanoc
Fot. Fotolia
Podróże

Gdzie warto wyjechać na Wielkanoc?

Zobaczcie, dlaczego warto spędzić święta poza domem.

materiały prasowe skyscanner.pl 27 marca 2015 08:49
Gdzie wyjechać na Wielkanoc
Fot. Fotolia

W okresie świątecznym bardzo dużo Polaków pracujących za granica wraca do domu, żeby zobaczyć się z rodzina, lub na odwrót, bliscy wybierają się do nich. Badania wykazują, że użytkownicy internetu przed Wielkanocą najczęściej wyszukują połączeń Polska-Londyn, ale wybierają się też do Dublina, Paryża, Rzymu i Barcelony. Zatem sprawdźcie dlaczego warto pojechać tam właśnie w tym czasie.

Miejsca, które warto odwiedzić w Święta Wielkanocne:

1. Londyn

W całym mieście pochowanych jest mnóstwo wielkanocnych jajek. Włącznie z najbardziej nieoczekiwanym miejscem jak np. Królewskie Muzeum Wojny, gdzie dzieci mogą szperać w poszukiwaniu wielkanocnych niespodzianek.

2. Paryż

Podobnie jak w Polsce Poniedziałek Wielkanocny jest dniem wolnym od pracy. Większość atrakcji turystycznych jest jednak otwartych. Jednak warto również przespacerować się po wąskich uliczkach i podziwiać wystawy paryskich chocolatiers - podczas świąt są jak dzieła sztuki – gratka dla wszystkich osób kochających czekoladę!

3. Rzym

Wielkanoc jest jednym z najbardziej popularnych okresów, kiedy odwiedza się Rzym. Tysiące pielgrzymów ściąga do miasta, aby uczestniczyć w najważniejszym dla katolików wydarzeniu, jakim jest Wielkanoc. Chcąc mieć miejsce siedzące na nabożeństwie, trzeba wcześniej zamówić bilet, miejsca stojące są dostępne w dniu przybycia.

4. Barcelona 

 W czasie Świąt Wielkanocnych warto odwiedzić także Barcelonę. Jednak należy dużo wcześniej zarezerwować nocleg, aby cena była w miarę rozsądna. W Europie Barcelona cieszy się dużą popularnością ze względu na ponad 4 kilometrowe plaże znajdujące się w granicach miasta, nocne życie, wspaniałe jedzenie i chętnych do zabawy ludzi.

5. Dublin

W Irlandii Wielki Piątek jest tzw. Suchym Dniem, co oznacza, że w tym dniu nigdzie nie wolno sprzedawać alkoholu, w rezultacie wiele restaurcji i pubów jest zamkniętych. Jednak w niedzielę strumień alkoholu znowu zaczyna płynąć. 

 

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.