wesela-jesien-2020-zakazane-2
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi

Koronawirus 2020 - jesienią wesela zakazane? Poznaj szczegóły nowych przepisów!

Na dniach bierzesz ślub? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Redakcja VIVA! 16 października 2020 15:30
wesela-jesien-2020-zakazane-2
Fot. AdobeStock.com

Nadeszła druga fala koronawirusa. Sytuacja epidemiczna w Polsce staje się coraz bardziej poważna. W czwartek 14 października Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8099 osób - najwięcej od początku pandemii. Tego samego dnia odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele rządu ogłosili nowe obostrzenia. Restrykcje dotknęły też organizacji wesel.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej zwrócili uwagę na fakt, że to właśnie podczas wesel często dochodziło do zakażenia koronawirusem. Dlatego nowe przepisy, regulujące organizowanie takich imprez były niezbędne.

Koronawirus - jesień 2020: organizacja wesel w strefie żółtej.

Do niedawna w uroczystościach rodzinnych mogło wziąć udział nawet 150 osób. Od 19 2020 października limit zostaje zmniejszony. Jako że państwo zostało podzielone ze względu na zagrożenie koronawirusem na strefy, w każdej obowiązują inne zasady. W strefie żółtej w weselach i imprezach okolicznościowych może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Natomiast zakazana jest zabawa taneczna zarówno podczas wesel, jak i innych uroczystości rodzinnych.

Koronawirus - jesień 2020: zakaz wesel w strefie czerwonej

W czerwonej strefie regulacje dotyczące organizacji wesel są jeszcze bardziej dotkliwe dla par młodych. W czerwonej strefie obowiązuje całkowity zakaz organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych. Przepisy wchodzą w życie 19 października. Tak więc wesela planowane na 17 i 18 października odbędą się jeszcze na starych zasadach.

Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?