wesela-jesien-2020-zakazane-2
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi

Koronawirus 2020 - jesienią wesela zakazane? Poznaj szczegóły nowych przepisów!

Na dniach bierzesz ślub? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Redakcja VIVA! 16 października 2020 15:30
wesela-jesien-2020-zakazane-2
Fot. AdobeStock.com

Nadeszła druga fala koronawirusa. Sytuacja epidemiczna w Polsce staje się coraz bardziej poważna. W czwartek 14 października Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8099 osób - najwięcej od początku pandemii. Tego samego dnia odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele rządu ogłosili nowe obostrzenia. Restrykcje dotknęły też organizacji wesel.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej zwrócili uwagę na fakt, że to właśnie podczas wesel często dochodziło do zakażenia koronawirusem. Dlatego nowe przepisy, regulujące organizowanie takich imprez były niezbędne.

Koronawirus - jesień 2020: organizacja wesel w strefie żółtej.

Do niedawna w uroczystościach rodzinnych mogło wziąć udział nawet 150 osób. Od 19 2020 października limit zostaje zmniejszony. Jako że państwo zostało podzielone ze względu na zagrożenie koronawirusem na strefy, w każdej obowiązują inne zasady. W strefie żółtej w weselach i imprezach okolicznościowych może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Natomiast zakazana jest zabawa taneczna zarówno podczas wesel, jak i innych uroczystości rodzinnych.

Koronawirus - jesień 2020: zakaz wesel w strefie czerwonej

W czerwonej strefie regulacje dotyczące organizacji wesel są jeszcze bardziej dotkliwe dla par młodych. W czerwonej strefie obowiązuje całkowity zakaz organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych. Przepisy wchodzą w życie 19 października. Tak więc wesela planowane na 17 i 18 października odbędą się jeszcze na starych zasadach.

Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.