wesele-po-koronawirusie-jak-organizowac-2
Fot. Adobe.Stock.com
O tym się mówi!

Wesele w czasach pandemii! Nowe ograniczenia od 17 października!

Znamy szczegóły postanowień rządu!

Aleksandra Frankowska 13 października 2020 16:27
wesele-po-koronawirusie-jak-organizowac-2
Fot. Adobe.Stock.com

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce bardzo dynamicznie się zmienia. Liczba chorych wciąż rośnie, a rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Wydawałoby się, że powoli wracamy do sytuacji z marca. Za kilka dni w życie ponownie wejdą kolejne przepisy, które znacznie ograniczą normalne funkcjonowanie, do którego Polacy ponownie zdążyli się już przyzwyczaić. Ograniczenia dotyczą również wesel i chociaż wiele z nich zostało przesuniętych z wiosny i lata 2020 na jesień i zimą, to mogą wcale nie dojść do skutku.

Maseczki znów obowiązkowe jesienią 2020

Od soboty 12. października cała Polska objęta została tak zwaną strefą żółtą. Oznacza to, że noszenie maseczek do odwołania stało się obowiązkowe w całym kraju. Co więcej, nakaz ten obejmuje również gości wesel i uczestników imprez okolicznościowych.

wesele-koronawirus-jak-zorganizowac-2020-rok-impreza-weselna
Fot. Adobe.Stock.com

Maseczki na weselach

Nakaz noszenia maseczek również podczas przyjęć weselnych ma wejść w życie od 17. października. Wówczas na wszelkich imprezach okolicznościowych, konieczne będzie przestrzeganie tego wymogu. W razie złamania zasad, organizatorzy muszą liczyć się z bolesnymi konsekwencjami finansowymi. Zakryte muszą być usta i nos.

Ograniczenia ilościowe – ile osób może przebywać na weselu 2020?

W myśl najnowszych wytycznych, w weselach w strefie żółtej udział może wziąć jedynie 75 osób, zaś w strefie czerwonej do 50 osób. Warto wspomnieć, że do tych liczb nie zalicza się obsługi wesela. Obejmują one jedynie gości. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.