loty-z-polski-kiedy-otwarcie-lotnisk-wakacje-2020-koronawirus-chopin-lotnisko-ryanair-polecimy-na-wakacje-2
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Kiedy możliwe będą loty z Polski i zostaną otwarte granice? Linie lotnicze wznawiają kursy!

Co zostało ogłoszone podczas konferencji ministra zdrowia i premiera?

Redakcja VIVA! 13 maja 2020 16:30
loty-z-polski-kiedy-otwarcie-lotnisk-wakacje-2020-koronawirus-chopin-lotnisko-ryanair-polecimy-na-wakacje-2
Fot. Adobe.Stock.com

Ze względu na pandemię koronawirusa od 15 marca 2020 roku w Polsce obowiązuje zakaz regularnych połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym i krajowym. Oficjalnie to sobota 9 maja tego roku miała być ostatnim dniem zawieszenia międzynarodowego ruchu lotniczego do i z Polski, jednak zakaz ten został przedłużony o kolejne dwa tygodnie. Oznacz to, że od 23 maja będziemy mogli podróżować samolotami. Nie mamy jednak złudzeń, dzień po zniesieniu zakazu lotniska raczej nie zapełnią się pasażerami i ruch lotniczy nie wróci do normy sprzed pandemii. Linie lotnicze przygotowują grafiki wznowionych lotów (oczywiście nie ma tu mowy o powrocie do 100% ilości lotów sprzed epidemii), lotniska wprowadzają nowe standardy bezpieczeństwa, które pozwolą na zminimalizowanie dla podróżnych zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się pandemii. Śledząc aplikację Flight Radar można zobaczyć, że część krajów europejskich wznowiła już ruch lotniczy. A jak to będzie wyglądało w Polsce?

Ryanair wznawia loty w 2020! Jak będzie wyglądała podróż na pokładzie samolotu?

Linie lotnicze podjęły już decyzje o wznowieniu lotów. Jedną z pierwszych linii jest irlandzki przewoźnik Ryanair. Te tanie linie lotnicze wydały 12 maja komunikat, że zamierzają od 1 lipca wznowić 40 proc. rozkładowych lotów. Oczywiście uzależnione jest to od kwestii złagodzenia restrykcji w komunikacji powietrznej wewnątrz Unii Europejskiej. Jakie środki ostrożności dla pasażerów w obliczu zagrożenia koronawirusem przewiduje Ryanair? Pasażerowie mają nosić maski ochronne przez cały czas przebywania w terminalach lotniskowych i w samolotach. Przy samym wejściu do terminala będzie im mierzona temperatura. Na skorzystanie z toalety podczas  lotu będzie potrzebna zgoda personelu - w ten sposób nie będą tworzyły się kolejki pod toaletami. 

Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały połączenia międzynarodowe i krajowe do 31 maja włącznie. Wizz Air wznawia loty na niektórych trasach ze swoich baz (Polska nie została wymieniona). Natomiast w opcji rezerwacji pojawiły się już bilety na podróż z Polski pod koniec maja 2020 roku.

Kwarantanna po przylocie, a podróżowanie

Jeżeli wiele państw utrzyma w nadchodzących miesiącach obowiązek dwutygodniowej kwarantanny po przylocie, loty mogą być mniej popularne - podróżni zmuszeni bowiem będą do jej odbycia, a w przypadku krótkich wyjazdów biznesowych jest to niezwykle problematyczne.

Konferencja premiera i ministra zdrowia o trzecim etapie odmrażania gospodarki - ruch lotniczy, otwarcie granic

Podczas konferencji nie padły żadne nowe wiadomości na temat podróży lotniczych. Obowiązują więc te wytyczne, które zostały podane wcześniej i ruch lotniczy na terenie polski ma zostać otwarty 23 maja 2020 roku. Premier Mateusz Morawiecki udzielił komentarza na temat zamknięcia granic: „Granice są cały czas utrzymywane w takim reżimie jak do tej pory do 12 czerwca. Odpowiedni komunikat podamy wcześniej”. W kwestii zagranicznego ruchu lotniczego musimy więc poczekać na kolejne informacje. Nie ma też informacji na temat tego, do kiedy będzie obowiązywała kwarantanna dla osób, przybywających do Polski w kolejnych miesiącach. Natomiast minister Szumowski powiedział, że w kwestii wyjazdów wakacyjnych za tydzień lub dwa tygodnie będą podane szczegóły.

loty-z-polski-kiedy-otwarcie-lotnisk-wakacje-2020-koronawirus-chopin-lotnisko-ryanair-polecimy-na-wakacje-4
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.