Linie lotnicze zaczynają wznawiać loty
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Linie lotnicze WizzAir wznawiają loty! Będą obowiązywały nowe zasady podróżowania

A kiedy będzie można wsiąść na pokład LOT-u?

Marta Baran 28 kwietnia 2020 11:33
Linie lotnicze zaczynają wznawiać loty
Fot. STOCK ADOBE

Pandemia koronawirusa nauczyła nas żyć w nowej rzeczywistości. Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się epidemii wiele lini lotniczych zawiesiło na jakiś czas połączenia lub realizuje je w minimalnym zakresie - to z pewnością odbiło się na funkcjonowaniu transportu powietrznego. Jednak wygląda na to, że niedługo się to zmieni. Coraz więcej firm ogłasza, że na rynek wraca już od początku maja. Dla bezpieczeństwa pasażerów zostaną wprowadzone nowe zasady. Jak będzie wyglądało podróżowanie podczas pandemii? Koniecznie czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej szczegółów!

Podróżowanie w Polsce

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, jednak czy w tym roku będzie można wybrać się na urlop za granicę? Rozluźnienie obostrzeń oraz zmiany są wprowadzane na bieżąco. Jak przedstawił premier Mateusz Morawiecki wstępnie do 9 maja obowiazuje zakaz ruchu lotniczego na terenie Polski. Według informacji na portalu pasazer.com polskie linie lotnicze LOT zaczną latać najwcześniej w połowie czerwca i początkowo planowane są połącznia krajowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LOT Polish Airlines (@flylot)

Podróż samolotem w dobie koronawirusa

Jeśli nic się nie zmieni już na początku maja będzie można podróżować takimi liniami lotniczymi jak - Air France oraz KLM (Koninklijke Luchtvaart Maatschappij). Oczywiście będą obowiązywały pewne zasady, których każdy pasażer będzie zobligowany przestrzegać. Jak informuje francuska firma:

Oznacza to odpowiednie rozsadzenie pasażerów, aby wokół każdego pozostało możliwie najwięcej przestrzeni i pustych foteli. Jest to możliwe, jeśli tylko obłożenie lotu jest niskie, co aktualnie jest bardziej powszechne. Przy wejściu do samolotu Air France rozdaje maseczki pasażerom w przypadku, gdy na rejsie jest więcej osób.

Jednak nie tylko podróżujący będą musieli przystosować się do nowych obostrzeń. Zmieni się również charakter pracy obsługi - osoby z personelu pokładowego będą miały maseczki, ochronne rękawiczki, a samoloty będą wyposażone w płyny dezynfekujące. Przed każdym startem pokład będzie sterylnie wyczyszczony, aby uniknąć potencjalnego zakażenia COVID-19.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Air France (@airfrance) Nowe zasady przedstawił również WizzAir. Klienci będą mogli odbyć odprawę automatyczną, a podczas samej podróży pasażerowie będą musieli zachować odpowiednią odległość. Na pokład będzie mogła wejść mniejsza liczba osób, zajmująca wyłącznie skrajne fotele.

Nowe zasady przedstawił również WizzAir. Klienci będą mogli odbyć odprawę automatyczną, a podczas samej podróży pasażerowie będą musieli zachować odpowiednią odległość. Na pokład będzie mogła wejść mniejsza liczba osób, zajmująca wyłącznie skrajne fotele.

Testy na koronawirusa przed wejściem na pokład

Emirates Airlines to jedna z bardziej cenionych linii lotniczych na świecie, które operują do 146 lotnisk w 62 krajach - między innymi w Polsce. 6. kwietnia wprowadzono rejsy z Dubaju do Londynu, Frankfurtu, Paryża, Brukseli i Zurychu. Aby podróżujący czuli się bezpiecznie i komfortowo Emirates ma w planach przebadać każdego pasażera pod kątem koronawirsa. Wynik będzie już po 10 minutach! Arabska linia zapowiedziała, że ma zamiar prowadzić tą procedurę we wszystkich kursach.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emirates (@emirates)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.