Johnny Depp
Fot. Rich Fury/Getty Images
Metamorfozy gwiazd

Johnny Depp powraca na ekrany w roli Ludwika XV

Niesamowita metamorfoza aktora

Aleksandra Frankowska 16 sierpnia 2022 17:27
Johnny Depp
Fot. Rich Fury/Getty Images

Dla fanów Johnny’ego Deppa ten film będzie początkiem czegoś zupełnie nowego. Po erze skandalu, wielki aktor wraca na ekrany, aby wcielić się w rolę Ludwika XV w filmie Jeanne du Barry. Niezwykła metamorfoza, którą przeszedł Depp sprawia, że to może być wspaniały, nowy początek, a on ponownie pokaże swój aktorski kunszt. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

ZOBACZ TEŻ: Te gwiazdy Hollywood są spokrewnione z królową Elżbietą II

Johnny Depp jako Ludwik XV

Śnieżnobiała peruka pełna charakterystycznych dla władcy pukli włosów, kapelusz z rąbkiem ze strusimi piórami, atłasowa wstążka, twarz w odcieniu bieli i różowe policzki. Dokładnie tak prezentuje się Johnny Depp w najnowszej roli Ludwika XV. U jego boku w roli Madame du Barry pojawi się Maïwenn, aktorka znana z Piątego elementu. Niezwykła metamorfoza Deppa daje nadzieję, że aktor powróci na ekrany w wielkim stylu, tak, jak tylko on potrafi. W końcu Jack Sparrow oraz Grindewald w jego wykonaniu byli jedyni w swoim rodzaju.

O czym będzie film pt. „Jeanne du Barry”?

Chociaż w filmie pojawia się sam Depp, fabuła dotyczyć będzie głównie jego miłości, kobiety z najniższych sfer, której udało się zdobyć serce Ludwika XV i zostać księżną. Przez lata była rywalką samej Marii Antoniny, co wcale nie doprowadziło do happy endu. Skazana na gilotynę za zdradę podczas francuskiej rewolucji, zapisała się jednak w historii Francji jako prawdziwie kontrowersyjna postać. W jej rolę wciela się Maïwenn, będąc jednocześnie reżyserką i współscenarzystką filmu. Sceny kręcone były w Paryżu, ale i w Wersalu, aby zachować iście królewski klimat.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomimo rozstania wspierała go podczas procesu dekady. Historia miłości Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis

Johnny Depp powraca w wielkim stylu

To pierwszy film, w którym Johnny Depp pojawi się po zakończeniu procesu z byłą żoną Amber Heard oraz z tabloidem The Sun. Przypominamy, że dziennikarze nazwali wówczas Deppa „żonobijcą”, a wytwórnia Warner Bros zerwała z nim kontrakt na kolejną część Fantastycznych zwierząt. W wyniku tych zdarzeń, sytuacja aktorka w Hollywood była bardzo trudna, a jego kariera wisiała na włosku. Aktora oczyszczono jednak z zarzutów i może on powrócić do pracy, w której odnajduje się doskonale. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.