Johnny Depp
Fot. Rich Fury/Getty Images
Metamorfozy gwiazd

Johnny Depp powraca na ekrany w roli Ludwika XV

Niesamowita metamorfoza aktora

Aleksandra Frankowska 16 sierpnia 2022 17:27
Johnny Depp
Fot. Rich Fury/Getty Images

Dla fanów Johnny’ego Deppa ten film będzie początkiem czegoś zupełnie nowego. Po erze skandalu, wielki aktor wraca na ekrany, aby wcielić się w rolę Ludwika XV w filmie Jeanne du Barry. Niezwykła metamorfoza, którą przeszedł Depp sprawia, że to może być wspaniały, nowy początek, a on ponownie pokaże swój aktorski kunszt. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

ZOBACZ TEŻ: Te gwiazdy Hollywood są spokrewnione z królową Elżbietą II

Johnny Depp jako Ludwik XV

Śnieżnobiała peruka pełna charakterystycznych dla władcy pukli włosów, kapelusz z rąbkiem ze strusimi piórami, atłasowa wstążka, twarz w odcieniu bieli i różowe policzki. Dokładnie tak prezentuje się Johnny Depp w najnowszej roli Ludwika XV. U jego boku w roli Madame du Barry pojawi się Maïwenn, aktorka znana z Piątego elementu. Niezwykła metamorfoza Deppa daje nadzieję, że aktor powróci na ekrany w wielkim stylu, tak, jak tylko on potrafi. W końcu Jack Sparrow oraz Grindewald w jego wykonaniu byli jedyni w swoim rodzaju.

O czym będzie film pt. „Jeanne du Barry”?

Chociaż w filmie pojawia się sam Depp, fabuła dotyczyć będzie głównie jego miłości, kobiety z najniższych sfer, której udało się zdobyć serce Ludwika XV i zostać księżną. Przez lata była rywalką samej Marii Antoniny, co wcale nie doprowadziło do happy endu. Skazana na gilotynę za zdradę podczas francuskiej rewolucji, zapisała się jednak w historii Francji jako prawdziwie kontrowersyjna postać. W jej rolę wciela się Maïwenn, będąc jednocześnie reżyserką i współscenarzystką filmu. Sceny kręcone były w Paryżu, ale i w Wersalu, aby zachować iście królewski klimat.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomimo rozstania wspierała go podczas procesu dekady. Historia miłości Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis

Johnny Depp powraca w wielkim stylu

To pierwszy film, w którym Johnny Depp pojawi się po zakończeniu procesu z byłą żoną Amber Heard oraz z tabloidem The Sun. Przypominamy, że dziennikarze nazwali wówczas Deppa „żonobijcą”, a wytwórnia Warner Bros zerwała z nim kontrakt na kolejną część Fantastycznych zwierząt. W wyniku tych zdarzeń, sytuacja aktorka w Hollywood była bardzo trudna, a jego kariera wisiała na włosku. Aktora oczyszczono jednak z zarzutów i może on powrócić do pracy, w której odnajduje się doskonale. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…