Johnny Depp, Amber Heard
Fot. East News
niezwykłe historie

Johnny Depp i Amber Heard - historia związku, który zniszczył mu karierę

Tą aferą żyje całe Hollywood

Marcjanna Maryszewska 15 kwietnia 2022 07:53
Johnny Depp, Amber Heard
Fot. East News

Temat konfliktu Johnny’ego Deppa i Amber Heard nie cichnie od momentu głośnego rozstania. Co jakiś czas na jaw wychodzą kolejne doniesienia o tym, co mogło dziać się w związku pary aktorów, która do dziś spotyka się ze sobą… jednak tym razem na salach sądowych. W ostatnich dniach miała miejsce kolejna rozprawa. Choć nigdy oficjalnie nie udowodniono mu winy, kariera gwiazdora „Piratów z Karaibów” znacznie ucierpiała. Czy historia skandalicznego związku wkrótce się zakończy?

Johnny Depp i Amber Heard. Wielka miłość połączyła ich na planie filmowym

Aktorzy spotkali się po raz pierwszy na planie „Dzienników zakrapianych rumem” w 2011 roku. Słynny komediodramat wyreżyserowany przez Bruce’a Robinsona opowiada o dziennikarzu, który miał już dosyć pracy w wielkim mieście. Wyjeżdża zatem do Portoryko, aby tam poznać kobietę, dla której traci głowę. W tą rolę wcielił się Johnny Depp, a jego filmową wybranką została Amber Heard. Scenariusz filmu przeniósł się do rzeczywistości, a aktorzy niedługo później zakochali się w sobie i zostali parą. 

Wspólne życie wymagało poświęceń. Wybranka gwiazdora rozstała się ze swoją partnerką Tasyą van Rae, a on sam złożył pozew o rozwód ze swoją małżonką Vanessą Paradis, z którą był od 1998 roku i doczekali się dwójki dzieci. Amber i Johnny zaręczyli się w 2015 roku i natychmiast wzięli ślub. To miał być dla nich obu piękny, nowy początek…

Zobacz: Gwiazda Beverly Hills  na wspólnym zdjęciu z córkami! Jennie Garth zachwyca!

Johnny Depp, Amber Heard, rozstania roku 2016
Fot. Getty Images
Fot. AP Photo/Thibault Camus/East News
Johnny Depp, Amber Heard, premiera „Dzienników zakrapianych Rumem", 8.11.2011 Paryż

Johnny Depp i Amber Heard. Rozwód, który zapoczątkował szereg oskarżeń...

W maju 2016 do domu Deppa w Los Angeles Amber Heard wzywa policję twierdząc, że padła ofiarą przemocy domowej. Nie znaleziono dowodów na jej oskarżenia, jednak interwencja wywołała burzę w mediach, a na nieskazitelny wizerunek Johnny’ego Deppa padły pierwsze cienie wątpliwości. Zaledwie kilka dni później aktorka złożyła pozew o rozwód, a powodem miały być różnice niemożliwe do pogodzenia

Sąd udzielił rozwodu, a Amber Heard otrzymała 7 mln dolarów na podstawie ugody między byłymi małżonkami, które przeznaczyła na cele charytatywne. Po rozstaniu mieli zachować poufność i zatrzymać w tajemnicy fakty dotyczące ich małżeństwa. I faktycznie, udało im się dojść do chwilowego porozumienia. Opublikowali nawet wspólne oświadczenie, w którym zapewniali, że mimo niestabilności w związku bardzo się kochali. „Żadna ze stron nie postawiła fałszywych oskarżeń w celu korzyści finansowych. Nigdy nie było żadnego zamiaru wyrządzenia krzywdy fizycznej ani emocjonalnej” - tłumaczyli.

Ostatecznie jednak to aktorka nie wywiązała się z umowy, tym samym dając początek wieloletniemu skandalowi, który trwa do dziś.

Czy Johnny Depp znęcał się nad Amber Heard?

Dwa lata po rozwodzie, 18 grudnia 2018 roku, była małżonka aktora niespodziewanie opublikowała dosadny felieton na łamach „The Washington Post”. „Dwa lata temu stałam się osobą publiczną reprezentującą przemoc domową i poczułam pełną siłę gniewu naszej kultury wobec kobiet, które przestają milczeć. Miałam rzadką możliwość zobaczenia w czasie rzeczywistym, jak instytucje chronią mężczyzn oskarżonych o nadużycia” - pisała w publikacji, i choć nie wymieniła Deppa z nazwiska, momentalnie wybuchła afera spowodowana domysłami opinii publicznej. Okrzyknięto go „damskim bokserem”, a w efekcie skandalu utracił rolę Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów”, później również w „Fantastycznych zwierzętach”.

Zobacz: Walka ze śmiertelną chorobą, związek z Polką i dwa rozwody. Oto burzliwe życie Jose Carrerasa

Fot. Luke Vachon / Splash News/EAST NEWS
Johnny Depp, Amber Heard, 13.02.2014

Pomimo pozwów o zniesławienie, które kilkukrotnie złożył Johnny Deep, Amber nie zaprzestawała swojej narracji, jakoby ten wielokrotnie stosował wobec niej przemoc, i szczegółowo opisywała wszystkie nadużycia, których miał dopuścić się były mąż. Stanowi o tym złożony w sądzie przeciwko mężowi wniosek o zakaz zbliżania się. „Przez cały nasz związek Johnny znęcał się nade mną werbalnie i fizycznie. Doświadczyłam nadmiernych emocjonalnych, werbalnych i fizycznych nadużyć ze strony Johnny'ego, które obejmowały gniewne, wrogie, upokarzające i zagrażające mi ataki za każdym razem, gdy kwestionowałam jego autorytet lub nie zgadzałam się z nim” - brzmiała treść dokumentów. Dowodem miały być zdjęcia posiniaczonej aktorki w zdewastowanym mieszkaniu… Wtedy właśnie za Deppem wstawiły się Vanessa Paradis z córką Lily-Rose Depp, aby bronić byłego partnera i ojca.

Johnny Depp odpiera oskarżenia Amber Heard

Aktor podjął walkę o swoje racje. Nigdy nie przyznał się do zarzutów wystosowanych przez byłą żonę, a po swojej stronie miał coraz więcej zwierzchników ze swojego bliskiego otoczenia. Zalicza się do nich m.in. była dziewczyna aktora, Winona Ryder, która stwierdziła, że nie miał on skłonności do przemocy, a także przedstawiła go w samych superlatywach. Zaś ochroniarz aktora zdradził wówczas, że Amber Heard pewnego dnia rozbiła butelkę wódki na głowie Deppa, przez co odcięła mu opuszek palca, a następnie zgasiła na jego twarzy tlącego się papierosa. Co ciekawe, sama Amber przedstawiła to jako sytuację, kiedy to jej były mąż zostawił ją nagą, leżącą bezwładnie w szkle i alkoholu.

W końcu sama asystentka Amber zeznała przeciwko niej. Opowiedziała, jak Heard wykorzystała jej własną historię do stworzenia swojej. Pracowniczka aktorki bowiem podzieliła się z nią niegdyś podobnymi szczegółami ze swojego życia, które ta następnie miała „pożyczyć” i używać przeciwko Deppowi. I chociaż wiele osób wówczas zaczęło wierzyć w niewinność aktora i dostrzegać nieczyste zagrania Heard, tak sąd finalnie stwierdził, że ma dowody na jego winę. 

Na znaczną szkodę aktorki zadziałało jednak prowadzone przeciwko niej dochodzenie. Okazało się bowiem, że Heard mogła podawać fałszywe informacje przeciwko byłemu mężowi. Nie zmienia to faktu, że wieloletni skandal mocno nadszarpnął nienaganną reputację Johnny’ego Deppa, a wytwórnie przestały zatrudniać aktora w obawie przed rysami na jego wizerunku, które mogły odbić się na produkcjach. Na dodatek konflikt byłych małżonków nadal się nie zakończył. Finału prawdopodobnie nie doczekamy się w najbliższym czasie. 

Sprawdź również: Kulisy metamorfozy Shiloh Jolie-Pitt. Za jej przemianą stoi inna sławna nastolatka

Fot. Russ Elliot/AdMedia/Capital Pictures/EAST NEWS
Johnny Depp, Amber Heard, 13.02.2014 

Źródło: KronikiDziejów.pl, NaTemat.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.