Johnny Depp, Vanessa Paradis
Fot. Getty Images
O NICH SIĘ MÓWI

Pomimo rozstania wspierała go podczas procesu dekady. Historia miłości Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis

Byli ze soba ponad 14 lat...

Ksenia Krasko 9 czerwca 2022 20:00
Johnny Depp, Vanessa Paradis
Fot. Getty Images

Johnny Depp i Vanessa Paradis przez 14 lat byli wzorem doskonałej relacji. Aktorska para doczekała się dwójki dzieci i niemal do samego końca niewiele wskazywało na to, że cokolwiek może stanąć na drodze ich miłości... Ich rozstanie było wielkim zaskoczeniem w branży, ale pomogło byłym partnerom zachować dobre stosunki. Dziś są dowodem na to, że nawet po zakończeniu związku można stworzyć pełną wzajemnego szacunku relację, natomiast Vanessa Paradis okazała się być dla gwiazdora niezastąpionym wsparciem w ostatnich trudnych latach. Oto historia ich miłości.

Johnny Depp i Vanessa Paradis - historia miłości

Vanessa Paradis i Johnny Depp poznali się w 1998 roku w paryskim hotelu Costes. „Spojrzałem w te oczy i bum!, moja samotność dobiegła końca”, wspominała ten dzień francuska aktorka. Amerykanin grał wówczas w filmie Dziewiąte wrota w reżyserii Romana Polańskiego. Był bożyszczem kobiet i niekwestionowanym amantem. W Hollywood zasłynął ze związków z cenionymi i pięknymi gwiazdami, takimi jak Kate Moss czy Winona Ryder. Wydawało się, że szczęście odnalazł właśnie u boku francuskiej aktorki i piosenkarki. Stworzyli bardzo udaną relację. 

Ukoronowaniem uczucia były narodziny córeczki Lily-Rose Deep 27. maja 1999 roku. Trzy lata później pojawił się natomiast na świecie ich syn John Christopher „Jack” Depp III. Johny Depp i Vanessa Paradis przez lata byli ulubieńcami prasy, fanów i publiczności. Wydawali się zgodnymi, darzącymi siebie szacunkiem ludźmi, którzy odnaleźli szczęście i którym udało się zbudować wspaniały dom. „To moi bliscy definiują mnie jako człowieka. Dzięki Vanessie i dzieciom dojrzałem. Zupełnie inaczej patrzę teraz na życie”, podkreślał Depp. Nazywał również ukochaną „najpiękniejszą kobietą świata, u boku której chce się zestarzeć”.

Nie ukrywali również dumy z dzieci, których się doczekali. Dlaczego nigdy nie zdecydowali się na ślub? „Nie potrzebujemy jakiegoś kawałka papieru. Nikt nie musi nam mówić, że od teraz jesteśmy mężem i żoną”, odpowiadał Depp. „Mamy dwoje dzieci, jesteśmy związani ze sobą najbardziej, jak to możliwe. Może któregoś dnia pomyślimy o ślubie, ale naprawdę, to jest coś, bez czego można żyć”, wtórowała mu ukochana.

Jaki był sekret ich związku? „Nasza miłość przetrwała, bo dajemy sobie przestrzeń. Przestrzeń, by każde z nas mogło oddawać się swoim pasjom. By się nie dusić. Bardzo też sobie ufamy. Mało kto ma tyle szczęścia, by żyć w związku, w którym jest przestrzeń i zaufanie”, podkreślała Vanessa Paradis w wywiadzie, którego udzieliła pod koniec 2010 roku.

Niestety, chwilę później zaczęły pojawiać się doniesienia o poważnym kryzysie w ich relacji...

Czytaj także: To choroba pomogła jej zrobić karierę! Kim jest Bonnie Tyler?

Johnny Depp i Vanessa Paradis
Fot. East News

Vanessa Paradis i Johnny Depp

Rozstanie Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis

Pierwsze poważne plotki o kryzysie w ich relacji pojawiły się w styczniu 2012 roku. Podał je magazyn „People”. Dziennikarze zauważyli, że od ponad roku Johnny Depp i Vanessa Paradis nie pokazali się publicznie ani razu. Wcześniej często pojawiali się razem tam, gdzie było to możliwe. Co więcej, aktor stał się częstym gościem w barach i pubach w okolicy, w której mieszkał. Ponoć szukał towarzystwa i flirtował z co bardziej odważnymi fankami. I mimo, że francuska aktorka nazwała wówczas te spekulacje „kompletną bzdurą”, pół roku później, po okresie intensywnej walki o przetrwanie związku, ich agenci potwierdzili rozstanie. Zaszokowani byli zarówno fani, jak i środowisko filmowe. Co poszło nie tak? Jedna z teorii mówiła o zobowiązaniach zawodowych. 

W pewnym momencie Vanessa Paradis zrobiła sobie siedmioletnią przerwę. Została z dziećmi w domu w Prowansji, by Johnny Deep mógł skupić się na karierze. Obojgu zależało, by ich latorośle jak najmniej odczuwały popularność rodziców. Problemy pojawiły się, gdy francuska aktorka postanowiła wznowić działalność zawodową. Gdy to Amerykanin musiał przejąć domowe obowiązki, poczuł się przytłoczony. 

Podobno walczyli o związek bardzo długo. Starali się wszystko poukładać na nowo, odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ale z czasem doszli do wniosku, że uczucia nie da się wskrzesić. Inna z teorii – wielokrotnie powielana przez media – dotyczyła wielu zdrad aktora. Miał on słabość nie tylko do przelotnych romansów, lecz także do... koleżanek z pracy. Spekulowano o jego intymnej relacji z Angeliną Jolie czy Evą Green. Prawdziwą bombą były jednak plotki o zażyłości między Deppem a... Amber Heard. Poznali się na planie „Dziennika zakrapianego rumem”. Wspólne konne przejażdżki, weekend w Las Vegas czy przelot jego prywatnym samolotem – to podsycało spekulacje o niewierności Johnny'ego. Wzajemnie również komplementowali siebie bardzo wylewnie w wywiadach... Trzy lata po rozstaniu Deppa z Paradis wzięli ślub. 

Czytaj także: Pattie Boyd, George Harrison i Eric Clapton, czyli najpopularniejsza historia o miłosnym trójkącie z lat 60.

Johnny Depp, Amber Heard
Fot. East News

Johnny Depp i Amber Heard

Drugie życie relacji. Johnny Depp i Vanessa Paradis po rozstaniu

Pomimo zerwania, Paradis i Depp utrzymali ze sobą dobry kontakt. Nie kłócili się o majątek. Ona nie zamierzała utrudniać mu kontaktów z dziećmi. „Vanessa jest naprawdę cudowną kobietą i bardzo się kochamy. Nigdy nie powiem na jej temat złego słowa”, zapewniał aktor. „Nie wierzę, że coś może być na zawsze”, kontrowała aktorka, pytana o rozstanie. „Miłość jest najsilniejszą, ale równocześnie najbardziej kruchą rzeczą w naszym życiu. Tak naprawdę niczego nie można być pewnym”, dodawała.

Amerykanin poślubił aktorkę Amber Heard w 2015 roku. Ich romans rozpoczął się rok przed rozstaniem z Paradis. Ich małżeństwo trwało nieco ponad rok, a głośne rozstanie trwało przez kilka lat. Finał nastąpił dopiero kilka dni temu, z którego to Johnny Depp wyszedł obronną ręką. Byli małżonkowie oskarżali się nawzajem o przemoc i zarzucali sobie liczne kłamstwa, wywołując poruszenie w mediach. Vanessa Paradis stanęła po jego stronie w otwartym liście. Aktorka zapewniła, że były partner jest troskliwym i łagodnym człowiekiem, który nigdy nie podniósł ręki ani na nią, ani żadne z ich dzieci.

Zobacz: Ashton Kutcher upokarzał Demi Moore, kiedy byli małżeństwem...

Jej życie po rozstaniu było dużo mniej burzliwe. W lipcu 2018 roku wyszła za mąż za reżysera Samuela Benchetrit. Zakochani zdecydowali się na cichą ceremonię w otoczeniu najbliższych. Niedługo później w mediach rozgorzały spekulacje na temat relacji Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis. Według dziennikarzy Daily Mail i paparazzi, którzy przyłapali aktora na lotnisku w stolicy Francji, Amerykanin przyleciał do Paryża na święta, aby spędzić Boże Narodzenie z Vanessą i ich wspólnymi dziećmi, 23-letnią Lily Rose i 20-letnim Jackiem. Choć mówiono wtedy o jej kryzysie w małżeństwie z francuskim aktorem, pod koniec 2021 roku głośno było o tym, że małżonkowie postanowili dać sobie drugą szansę.

Fani związku Deppa i Paradis do dziś mają nadzieję, że ta dwójka jeszcze kiedyś do siebie wróci. Odpowiedź aktorki na oskarżenia ze strony Amber Heard rozgrzała serca ludzi w nadziei, że być może znów połączyło ich głębsze uczucie. Jednak okoliczności nie pozostawiają wątpliwości - aktorzy pozostali jedynie serdecznymi przyjaciółmi.  

Sprawdź również: Mariah Carey nie utrzymuje kontaktu z siostrą i bratem. Wielokrotnie prosili ją o pomoc

Vanessa Paradis i Samuel Benchetrit

Vanessa Paradis wyszła za mąż
Fot. GettyImages

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.