Johnny Depp, Vanessa Paradis
Fot. Getty Images
O NICH SIĘ MÓWI

Wielka miłość i wzajemny szacunek po rozstaniu. Johnny Depp i Vanessa Paradis byli ze sobą przed 14 lat

Poznaj historię ich miłości

Ksenia Krasko 9 czerwca 2021 11:46
Johnny Depp, Vanessa Paradis
Fot. Getty Images

Johnny Depp i Vanessa Paradis przez 14 lat byli parą niemal idealną. Doczekali się dwójki wspaniałych dzieci. Choć ich związek nie przetrwał, zawsze utrzymywali ze sobą przyjacielskie kontakty. I są dowodem na to, że także po rozwodzie można stworzyć partnerką, pełną wzajemnego szacunku relację... 

Johnny Depp i Vanessa Paradis - historia miłości

Vanessa Paradis i Johnny Depp poznali się w 1998 roku w paryskim hotelu Costes. „Spojrzałem w te oczy i bum!, moja samotność dobiegła końca”, wspominała ten dzień francuska aktorka. Amerykanin grał wówczas w filmie Dziewiąte wrota w reżyserii Romana Polańskiego. Był bożyszczem kobiet i niekwestionowanym amantem. W Hollywood zasłynął ze związków z cenionymi i pięknymi gwiazdami, takimi jak Kate Moss czy Winona Ryder. Wydawało się, że szczęście odnalazł właśnie u boku francuskiej aktorki i piosenkarki. Stworzyli bardzo udaną relację. 

Ukoronowaniem uczucia były narodziny córeczki Lily-Rose Deep 27. maja 1999 roku. Trzy lata później pojawił się natomiast na świecie ich syn John Christopher „Jack” Depp III. Johny Depp i Vanessa Paradis przez lata byli ulubieńcami prasy, fanów i publiczności. Wydawali się zgodnymi, darzącymi siebie szacunkiem dorosłymi ludźmi, którzy odnaleźli szczęście i którym udało się zbudować wspaniały dom. „To moi bliscy definiują mnie jako człowieka. Dzięki Vanessie i dzieciom dojrzałem. Zupełnie inaczej patrzę teraz na życie”, podkreślał Depp. Nazywał również ukochaną „najpiękniejszą kobietą świata, u boku której chce się zestarzeć”.

Nie ukrywali również dumy z dzieci, których się doczekali. Dlaczego nigdy nie zdecydowali się na ślub? „Nie potrzebujemy jakiegoś kawałka papieru. Nikt nie musi nam mówić, że od teraz jesteśmy mężem i żoną”, odpowiadał Depp. „Mamy dwoje dzieci, jesteśmy związani ze sobą najbardziej, jak to możliwe. Może któregoś dnia pomyślimy o ślubie, ale naprawdę, to jest coś, bez czego można żyć”, wtórowała mu ukochana.

Jaki był sekret ich związku?

„Nasza miłość przetrwała, bo dajemy sobie przestrzeń. Przestrzeń, by każde z nas mogło oddawać się swoim pasjom. By się nie dusić. Bardzo też sobie ufamy. Mało kto ma tyle szczęścia, by żyć w związku, w którym jest przestrzeń i zaufanie”, podkreślała Vanessa Paradis w wywiadzie, którego udzieliła pod koniec 2010 roku.

Niestety, chwilę później zaczęły pojawiać się doniesienia o poważnym kryzysie w ich relacji...

Czytaj także: Legendarny styl, narkotyki i rock’n’roll. Skandaliczny związek Kate Moss i Johnny’ego Deppa

Johnny Depp i Vanessa Paradis
Fot. East News

Vanessa Paradis i Johnny Depp

Rozstanie Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis

Pierwsze poważne plotki o kryzysie w ich relacji pojawiły się w styczniu 2012 roku. Podał je magazyn „People”. Dziennikarze zauważyli, że od ponad roku Johnny Depp i Vanessa Paradis nie pokazali się publicznie ani razu. Wcześniej przy każdej możliwej okazji wspierali się. Co więcej, aktor coraz częściej zaczął pojawiać się w barach i pubach w okolicy, w której mieszkał. Ponoć szukał towarzystwa i flirtował z co bardziej odważnymi fankami. I mimo że francuska aktorka nazwała wówczas te spekulacje „kompletną bzdurą”, pół roku później, po okresie intensywnej walki o przetrwanie związku, ich agenci potwierdzili rozstanie. Zaszokowani byli zarówno fani, jak i środowisko filmowe. Co poszło nie tak? Jedna z teorii mówiła o zobowiązaniach zawodowych. 

W pewnym momencie Vanessa Paradis zrobiła sobie siedmioletnią przerwę. Została z dziećmi w domu w Prowansji, by Johnny Deep mógł skupić się na karierze. Obojgu zależało, by ich latorośle jak najmniej odczuwały popularność rodziców. Problemy pojawiły się, gdy francuska aktorka postanowiła wznowić działalność zawodową. Gdy to Amerykanin musiał przejąć domowe obowiązki, poczuł się przytłoczony. 

Podobno walczyli o związek bardzo długo. Starali się wszystko poukładać na nowo, odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ale z czasem doszli do wniosku, że uczucia nie da się wskrzesić. Inna z teorii – wielokrotnie powielana przez media – dotyczyła wielu zdrad aktora. Miał on słabość nie tylko do przelotnych romansów, lecz także do... koleżanek z pracy. Spekulowano o jego intymnej relacji z Angeliną Jolie czy Evą Green. Prawdziwą bombą były jednak plotki o zażyłości między Deppem a... Amber Heard. Poznali się na planie „Dziennika zakrapianego rumem”. Wspólne konne przejażdżki, weekend w Las Vegas czy przelot jego prywatnym samolotem – to podsycało spekulacje o niewierności Johnny'ego. Wzajemnie również komplementowali siebie bardzo wylewnie w wywiadach... Trzy lata po rozstaniu Deppa z Paradis wzięli ślub. 

Czytaj także: Amber Heard żyła w trójkącie w czasie związku z Johnnym Deppem

Johnny Depp, Amber Heard
Fot. East News

Johnny Depp i Amber Heard

Drugie życie relacji. Johnny Depp i Vanessa Paradis po rozstaniu

Pomimo zerwania, Paradis i Depp utrzymali ze sobą dobry kontakt. Nie kłócili się o majątek. Ona nie zamierzała utrudniać mu kontaktów z dziećmi. „Vanessa jest naprawdę cudowną kobietą i bardzo się kochamy. Nigdy nie powiem na jej temat złego słowa”, zapewniał aktor. „Nie wierzę, że coś może być na zawsze”, kontrowała aktorka, pytana o rozstanie. „Miłość jest najsilniejszą, ale równocześnie najbardziej kruchą rzeczą w naszym życiu. Tak naprawdę niczego nie można być pewnym”, dodawała.

Amerykanin poślubił aktorkę Amber Heard w 2015 roku. Ich romans rozpoczął się rok przed rozstanie z Paradis. Ich małżeństwo trwało nieco ponad rok, a głośne rozstanie trwa do dziś. Byli małżonkowie oskarżają się nawzajem o przemoc i zarzucają sobie liczne kłamstwa, wywołując poruszenie w mediach.

Jeśli chodzi o Vanessę, w lipcu 2018 roku wyszła za mąż za reżysera Samuela Benchetrit. Zakochani zdecydowali się na cichą ceremonię w otoczeniu najbliższych. Półtora roku temu w mediach rozgorzały spekulacje na temat relacji Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis. Według dziennikarzy Daily Mail i paparazzi, którzy przyłapali aktora na lotnisku w stolicy Francji, Amerykanin przyleciał do Paryża na święta, aby spędzić Boże Narodzenie z Vanessą i ich wspólnymi dziećmi, 21-letnią Lily Rose i 18-letnim Jackiem. W trakcie kilkudniowej podróży odwiedził również słynny kabaret Lido...

Czy to znak, że „stara miłość nie rdzewieje? Wątpliwe. Fani Deppa i Paradis muszą pogodzić się z faktem, że ewentualny romans pary jest jedynie domysłem prasy – i łączy ich tylko przyjaźń.  

Czytaj także: Kontrowersyjne wyznanie Johnny’ego Deppa. Podał 13-letniej córce narkotyki...

Vanessa Paradis i Samuel Benchetrit

Vanessa Paradis wyszła za mąż
Fot. GettyImages

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.