Ferie z dziećmi podczas pandemii
Fot. Canva
O tym się mówi!

Jak zaplanować ferie 2021 z dziećmi podczas pandemii? 

Nie musicie nudzić się w domu!

Aleksandra Frankowska 2 stycznia 2021 12:27
Ferie z dziećmi podczas pandemii
Fot. Canva

Chociaż wszyscy mieli nadzieję, że 2021 rok będzie już tym normalnym, to póki co - nic na to nie zapowiada. W tym roku rząd postanowił, aby ferie w całej Polsce odbyły się w jednym terminie, tj. od 3 do 17 stycznia 2021. W tym czasie zamknięte zostały stoki i hotele, a dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą wyjść z domu bez opiekuna. Oznacza to dla nich 2 tygodnie spędzone w domu, podczas gdy zawsze mogły spotykać się z przyjaciółmi i odpoczywać po pierwszym półroczu intensywnej nauki. Co zrobić, aby dziecko nie nudziło się w domu? Jak zorganizować mu czas? Mamy trzy sprawdzone triki, którymi Twoje dziecko będzie zachwycone!

1. Rodzinne planszówki

Nawet jeśli w ciągu dnia nie znajdziecie czasu na zabawę i wspólny czas z dzieckiem, są jeszcze wieczory. Zbierzcie całą rodzinę w salonie i wyciągnijcie ulubione gry. Sprawdźcie, kto z Was jest najlepszy w te klocki! To świetna zabawa dla całej rodziny, a także okazja do wzmocnienia więzi pomiędzy dziećmi, a rodzicami. Kto wie, może w Waszej rodzinie jest jakiś mały geniusz?

Ferie z dziećmi podczas pandemii
Fot. Canva

2. Wieczory filmowe

Jednego dnia planszówki, drugiego... wieczory filmowe! Ile razy Wasze dziecko pytało, czy obejrzycie z nim Harrego Pottera lub Shreka? Teraz jest wyjątkowa okazja. Spędźcie odrobinę czasu razem, zróbcie wspólnie miskę popcornu i oglądajcie z zapartym tchem ulubione filmy, które dostępne są zarówno na platformie Netflix, jak i HBO GO!

Ferie z dziećmi podczas pandemii
Fot. Canva

3. Skype posiadówka z przyjaciółmi

Jeśli Twoje dziecko bardzo tęskni za spotkaniami z przyjaciółmi, zorganizujcie z innymi mamami spotkanie. Przygotujcie dzieciom ulubione przekąski i napoje, a spotkanie niech ma miejsce online, na platformie ZOOM lub Facebooku. 2 tygodnie bez rówieśników może wpłynąć na relacje społeczne, dlatego trzeba je zacieśniać. Dzieci, które zostaną w domach, będą mogły odczuwać radość, kiedy nagle zobaczą swoich przyjaciół. A przecież komu wyjawią swoje największe sekrety, jeśli nie najlepszym przyjaciołom z ławki?  

Ferie z dziećmi podczas pandemii
Fot. Canva

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.