maseczki-powrot-noszenia-2020
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi!

Druga fala zakażeń koronawirusem nadchodzi? Może wrócić noszenie maseczek!

Najnowsze słowa ministra Szumowskiego nie napawają optymizmem…

Redakcja VIVA! 23 czerwca 2020 12:30
maseczki-powrot-noszenia-2020
Fot. AdobeStock.com

Pandemia koronawirusa trwa, a wielu ekspertów przewiduje, że we wrześniu lub październiku czeka nas druga fala. Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest podziela ten pogląd i przewiduje, że w Polsce jesienią może dojść do kolejnej fali zachorowań na koronawirusa. W wywiadzie dla PAP Szumowski nie wykluczył, że w Polsce może wrócić obowiązek noszenia maseczek.

Druga fala koronowirusa w Polsce nadejdzie jesienią?

Minister powiedział, że druga fala zachorowań na COVID-19 może wystąpić w Polsce w sezonie grypowym: „Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie”, powiedział Szumowski w wywiadzie dla PAP.  Druga fala zachorowań może wiązać się z powrotem niektórych restrykcji, choć minister wykluczył kolejny lockdown. Jego skutki byłyby zapewne druzgoczące dla gospodarki kraju. Wprowadzenie powtórnego obowiązku noszenia maseczek jest jednak rozpatrywane. Teraz noszenie maseczek nie jest obowiązkowe przy zachowanym zalecanym dystansie społecznym (oprócz np. komunikacji miejskiej).

Wakacje 2020 a wzrost zakażeń koronawirusem

Zarówno na świecie, jak i w Polsce sytuacja wywołana pandemią koronawirusa jest bardzo poważna. W ostatnią niedzielę na świecie zanotowano rekordową ilość zakażeń - 183 tysiące nowych potwierdzonym przypadków zachorowań na COVID-19! W Polsce dobowa liczba zachorowań na koronawirusa nie zmniejsza się. Nie chodzi już tylko o znane do tej pory ogniska - takie jak kopalnie na Śląsku. Nowe ogniska epidemii pojawiają się także w innych województwach. nowe zachorowania potwierdzane są zarówno u gości imprez weselnych,  które z powrotem można organizować, jak i u turystów, którzy urlop spędzali nad polskim morzem. Pamiętajmy, że sezon wakacyjne na dobre się jeszcze nie rozpoczął. Polacy prawdopodobnie masowo ruszą na wakacje po zakończeniu roku szkolnego w najbliższy piątek.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.