Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER East News
O tym się mówi

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przerywa urlop!

Rekord zachorowań w Polsce, czy wróci kwarantanna?

Redakcja VIVA! 30 lipca 2020 17:31
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER East News

Jak ustalił portal Wirtualna Polska, minister zdrowia Łukasz Szumowski właśnie przerywa urlop, w związku z rekordem zachorowań w Polsce. Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że w ciągu ostatniej doby odnotowano aż 615 nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju. To rekord od początku pandemii w Polsce. Minister zdrowia przebywa w tym tygodniu na urlopie, ale jak ustaliła Wirtualna Polska przerywa wypoczynek i jutro pojawi się w resorcie.

Minister Łukasz Szumowski jest każdego dnia w bieżącym kontakcie ze sztabem zajmującym się walką z epidemią. Dziś z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń z zaleceniem jak najszybszej realizacji dyspozycji. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi - mówi nam Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

W piątek Łukasz Szumowski będzie osobiście w ministerstwie zdrowia spotykał się z przedstawicielami sztabu i instytucji zajmujących się walką z koronawirusem.

Gdzie jest obecnie największe zagrożenie koronawirusem - lipiec 2020?

Jak wynika z informacji ministerstwa zdrowia, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i z warmińsko-mazurskiego (5).

Resort Łukasza Szumowskiego poinformował o śmierci kolejnych 15 chorych na COVID-19. Są to osoby w wieku od 59 do 91 lat. Zmarli w szpitalach w Raciborzu, Grajewie, Radomiu, Poznaniu, Krakowie, Gliwicach iw w Nowym Sączu. Według Ministerstwa Zdrowia większość z nich miała choroby współistniejące.

Czy zostanie przywrócona kwarantanna?

Czy wzrost zachorowań na COVID-19 spowoduje, że rząd podejmie decyzję o ewentualnej kwarantannie dla osób powracających do kraju z innych państw?

Analizujemy w tej chwili sytuację w innych krajach. Na posiedzeniach rządu i zespołu zarządzania kryzysowego jest rozpatrywany wariant przywrócenia kwarantanny powrotnej w przypadku niektórych krajów. Pod uwagę brana jest np. Hiszpania" - powiedział rządu Piotr Mueller w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną

koronawirus-swiat-czerwiec-zachorowania-10-milionow
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.