Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
Królewskie życie

Dlaczego królowa Elżbieta II zakazuje odkurzania dywanów w Pałacu Buckingham?

Znamy powód!

Redakcja VIVA! 16 sierpnia 2020 12:31
Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Życie w Pałacu Buckingham rządzi się swoimi prawami i bez wątpienia uzależnione jest od decyzji Krółowej Elżbiety II. Okazuje się jednak, że niektóre zasady są naprawdę zaskakujące zarówno dla otoczenia, jak i mediów. Jednym z nich jest bowiem zakaz odkurzania dywanów przez personel królowej Elżbiety II. Skąd taka zasada? Powód naprawdę może zaskoczyć.

Dlaczego Królowa Elżbieta II zakazuje odkurzać dywany w pałacu?

W 2019 roku powstał dokument zatytułowany Secrets of Royal Servants, który daje widzom wgląd w to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami pałacu. Produkcja zdradza kulisy surowych zasadach obowiązujących personel, dotyczących m.in. sprzątania królewskich rezydencji, w tym Pałacu Buckingham. Jak podaje The Express, z dokumentu można dowiedzieć się, że rodzina królewska zatrudnia najbardziej profesjonalne na świecie, a najlepszy pracownik to taki, którego ani nie widać, ani nie słychać. Obowiązują ich również nietypowe zasady dotyczące sprzątania. Okazuje się bowiem, że w Pałacu Buckingham nie można odkurzać, gdyż ten sprzęt hałasuje i może zakłócać spokój królowej. Choć Pałac Buckingham ma 828 000 stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej i 775 pokoi, pokojówki muszą każdy z dywanów zamiatać ręcznie. Co Wy na to? 

Pałac Buckingham
Fot. Getty Images
Pałac Buckingham wnętrza
Fot. East News

Pałac Buckingham wnętrza
Fot. East News

Fot. EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.