brafitterka królowej Elżbiety II
Fot. Instagram @kensington_royal, screen Youtube
ZE ŚWIATA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Skandal na królewskim dworze. Dlaczego królowa Elżbieta II zwolniła brafitterkę?

Gabriela Czernecka 12 stycznia 2018 10:00
brafitterka królowej Elżbiety II
Fot. Instagram @kensington_royal, screen Youtube

Brafitterka June Kenton przez 57 lat zaopatrzała królową i innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej w bieliznę. Niestety właśnie straciła pracę. Na brytyjskim dworze wybuchł skandal! Wszystko za sprawą książki June Kenton „Storm in a D-Cup” („Burza w miseczce D”), gdzie opowiedziała o największych tajemnicach prosto z królewskiej sypialni. Jakie sekrety wyjawiła brafitterka królowej?

Polecamy: „Uwielbia on zwłaszcza młode, piękne arystokratki”, piszą biografowie. Sekrety małżeństwa Elżbiety II, czyli z kim książę Filip zdradzał królową?

Brafitterka królowej zwolniona. Za co?

Brafitterka June Kenton od lat służyła królowej Elżbiecie II. Przez 57 lat jej wizyty wyglądały całkiem podobnie. Miała dostęp do prywatnych pokojów Elżbiety II, gdzie wspólnie dopasowywały jej biustonosze, pończochy czy pozostałe części bielizny. Dla niej widok półnagiej królowej nie był czymś zaskakującym. Oczywiście kobietę obowiązywała zasada, by wszystko, co dzieje się w pałacu pozostawało w pałacu. Przez pół wieku brafitterka pracowała dyskretnie, tak, by rodzina królewska nie miała wątpliwości, co do jakości jej usług oraz by miała pewność, że ich wymiary czy jakiekolwiek sekrety nie wyjdą na jaw.

Niestety 82-letnia brafitterka właśnie pożegnała się ze swoją pracą. Dlaczego? Światło dzienne ujrzała książka June Kenton „Storm in a D-Cup” („Burza w miseczce D”), w której kobieta zdradza sekrety z królewskiej sypialni! Początkowo celem książki było zaprezentowanie umiejętności brafitterskich, którymi z pewnością może się pochwalić. W końcu to ona doradzała członkom rodziny królewskiej, jak wybrać odpowiedni biustonosz. Przypomnijmy kim jest brafitterka? To indywidualny doradca, który zajmuje się właściwym dopasowaniem biustonosza do rozmiaru i sylwetki danej kobiety. To właśnie należało do obowiązków June Kenton.

Niestety kobieta właśnie pożegnała się ze swoją ciepłą posadką. Książka „Storm in a D-Cup” („Burza w miseczce D”) zdradza sekrety z królewskiej sypialni. Jej firma straciła przez to prawo do umieszczania królewskiego herbu w swoim sklepie, które przysługiwało jej od lat 60. ubiegłego wieku. Herb królowej musi niezwłocznie zostać usunięty ze wszystkich materiałów promocyjnych firmy bieliźniarskiej. Co takiego zdradziła brafitterka królowej?

Zobacz: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny

Książka „Storm in a D-Cup” („Burza w miseczce D”) zdradza sekrety królowej

„Nawet najstarsza kobieta potrzebuje odpowiedniego wsparcia”,  przekonuje w swojej książce Kenton.   Kobieta wyznała, że w wyborze królowej Elżbiecie bardzo lubiła przeszkadzać jej młodsza siostra księżniczka Małgorzata. Zdradziła także jak wyglądały przymiarki. „Powiedzieć ci, co robię?”, miała wówczas mówić jej królowa. „Udaję, że słucham, co mówi Małgorzata, a potem, gdy wychodzi z pokoju, zamawiam to, co mi się podoba”, cytuje słowa królowej June.

Była braffiterka królowej ujawniła też, jak wyglądały jej kontakty z innymi członkami rodziny królewskiej, którzy korzystali z jej usług. Jej kontakty z księżną Dianą ograniczały się tylko do tego, że księżna zwracała się do niej nie tylko, gdy potrzebowała nowego biustonosza. Jedyną niecodzienną sytuacją była ta dotycząca zamówienia kostiumu kąpielowego aż z Izraela. Kenton wyznała także, że miała dostęp do pokoju księcia Williama i księcia Harry'ego, gdzie zauważyła plakaty z modelkami w bikini. Według niej, Dianie zupełnie to nie przeszkadzało. Najbardziej królową oburzyła jednak informacja, że brafitterka wyjawiła iż podczas jednej z przymiarek wokół królowej biegały psy corgi.

82-letnia staruszka, która przez prawie lata dopasowywała królowej biustonosze, jak zdradza o miseczce D, co sugeruje tytuł jej książki, przyznaje, że jej osoba stała się bliska królowej. „Choć dopasowywanie bielizny nie jest najszczęśliwszą okazją do ploteczek, naprawdę zdążyłam ją pokochać”, mówiła w rozmowie z "Mirror".

Polecamy: Były kucharz królowej Elżbiety II wyjawił sekrety świątecznego stołu monarchini! Zobacz jak świętują Windsorowie!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.