Księżna Kate
Fot. Samir Hussein/WireImage
Moda 2023

Księżna Kate biżuterią ponownie oddała hołd królowej Elżbiecie

Jej wybór to nie przypadek

Aleksandra Frankowska 7 lipca 2023 15:27
Księżna Kate
Fot. Samir Hussein/WireImage

Księżna Walii często sięga po projekty Catherine Walker i rodowitą biżuterię na oficjalne okazje. Nic więc dziwnego, że w dniu koronacji króla Karola, gdy królowi przedstawiono szkockie klejnoty koronne w Edynburgu, księżna wybrała właśnie te elementy. Naszym zdaniem oddała nimi również hołd zmarłej królowej Elżbiecie.

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate na Wimbledonie stawia na styl lat 80. i dopełnia look marynarką w kolorze matcha

Księżna Kate ponownie w tej samej kreacji

Na tę okoliczność Kate, która w Szkocji nosi tytuł księżnej Rothesay, postanowiła ponownie założyć kobaltowy płaszcz imitujący sukienkę od Catherine Walker. Pierwszy raz miała go na sobie podczas nabożeństwa z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w opactwie westminsterskim w marcu 2022 roku. Następnie założyła go ponownie podczas niedzielnej mszy z okazji Wielkanocy w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Tym razem zestawiła niebieski płaszcz z nowym, niezwykle eleganckim kapeluszem od Philipa Treacy'ego, oraz dopasowaną kopertówką i butami w tym samy odcieniu.

Księżna Kate
Fot. John Linton - Pool/Getty Images

W hołdzie królowej Elżbiecie

Jeśli chodzi o biżuterię, księżna wybrała czterorzędowy naszyjnik z perłami i diamentami królowej Elżbiety II, wykonany przez Garrard. Nie mamy wątpliwości, że w ten sposób chciała złożyć hołd zmarłej monarchini. Kate po raz pierwszy założyła go podczas pogrzebu księcia Filipa w kwietniu 2021 roku, a następnie ponownie podczas pogrzebu królowej we wrześniu 2023 roku. Całość uzupełniła kolczykami z perłami Collingwood, które wcześniej nosiła księżna Diana.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kate Middleton w białej, plisowanej spódnicy. Wiemy, gdzie kupić podobne!

Księżna Kate
Fot. Samir Hussein/WireImage

Księżna Kate jest świadoma siły swoich wyborów garderoby i od momentu śmierci królowej Elżbiety II we wrześniu nosi wiele elementów biżuterii w hołdzie dla zmarłej. Ukryte przekazy pokazują jej silny związek z monarchią i rodziną męża, która od ponad 10 lat jest także jej własną. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.