Dziś noszą ją ich żony – księżna Kate i księżna Meghan. Która ma jej ładniejsze elementy?

Marta Cieplak 17 listopada 2022 13:30

Księżna Diana była jedną z najczęściej fotografowanych kobiet swoich czasów. Dzięki temu mamy dziś pokaźną dokumentację nie tylko jej stylizacji, ale także biżuterii, którą nosiła. Po śmierci królowej ludzkich serc cała kolekcja drogocennych błyskotek została podzielona między jej synów – Williama i Harry'ego. Mówi się, że chłopcy sami dokonali wyborów według własnych gustów, a może i sentymentu do niektórych elementów biżuterii noszonych przez matkę. Dziś mogą więc nosić je księżne Kate i Meghan. Którą biżuterię po księżnej Dianie wybierają najczęściej?

ZOBACZ TAKŻE: Oto najdroższe klejnoty brytyjskiej monarchii

Biżuteria po księżnej Dianie, która noszą dziś księżna Kate i księżna Meghan

Do kolekcji po księżnej Dianie należą zarówno naszyjniki, pierścionki (w tym zaręczynowy), a także kolczyki i bransoletki. Niektóre z nich są bardzo bogato zdobione i niezwykle efektowne, a inne doskonale pasują na mniej formalne okazje. Zobaczcie, jak nosiła je księżna Diana, a jak noszą je jej synowe. 

1/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie tiara cambridge lovers
Copyright @Getty Images
1/11

Biżuteria po księżnej Dianie: tiara Cambridge Lover's Knot
Tę tiarę Cambridge Lover's Knot ze złota i srebra z 19 dużymi perłami w kształcie łezki Diana miała podczas swojego ślubu z księciem Karolem. A Kate zakładała ją już kilkakrotnie.

2/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie szafirowy pierścionek
Copyright @Getty Images
2/11

Biżuteria po księżnej Dianie: szafirowy pierścionek zaręczynowy

Niebieski klejnot ma 12 karatów i jest otoczony 14 diamentami. Według kamerdynera Diany, kiedy jej klejnoty zostały podzielone między synów, Harry wybrał ten pierścionek, ale oddał go Williamowi, podobno w zamian za zegarek Cartier.

3/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie szafirowe kolczyki
Copyright @Getty Images
3/11

Biżuteria po księżnej Dianie: szafirowe kolczyki
Kolczyki z dwoma szafirami otoczone brylantami księżna Diana nosiła bardzo chętnie. Dziś należą one do księżnej Kate i są jednymi z jej ulubionych, bo mimo wielkiej wartości, nie są wizualnie przytłaczające.

4/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie bransoletka z pereł
Copyright @Getty Images
4/11

Biżuteria po księżnej Dianie: potrójna bransoletka z perłami
Perły były jednymi z ulubionych elementów biżuterii księżnej Diany. A potrójną bransoletkę, którą dziś nosi księżna Kate, zakładała wyjątkowo często, bo pasuje do wielu stylizacji.

5/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie kolczyki z perłami Collingwood
Copyright @Getty Images
5/11

Biżuteria po księżnej Dianie: wiszące kolczyki z perłą Colingwood
Kolczyki te ozdobione dodatkowo diamentami księżna Diana dostała w prezencie ślubnym od marki biżuteryjnej Collingwood Jewelers. Mają na tyle prostą formę, że można je nosić do bardziej codziennych stylizacji. Kate zaprezentowała je m.in. podczas wizyty w Szwecji w 2018 roku.

6/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie kolczyki z perłą
Copyright @Getty Images
6/11

Biżuteria po księżnej Dianie: kolczyki z perłą w kształcie kropli

To chyba najbardziej spektakularne kolczyki z perłą z kolekcji Diany. Kate pokazała się w nich m.in. na rozdaniu nagród BAFTA 2019 rok.

7/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie niebieski pierścionek
Copyright @Getty Images
7/11

Biżuteria po księżnej Dianie: pierścionek z akwamarynem

Podobno księżna Diana kupiła go, by uczcić swój rozwód. Potem nie widziano go przez 20 lat, aż w końcu założyła go księżna Meghan tuż po ślubie z księciem Harrym. Jego wartość szacowana jest na 287 tysięcy złotych!

8/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie kolczyki motyle
Copyright @Getty Images
8/11

Biżuteria po księżnej Dianie: kolczyki w kształcie motyli

Nietypowe jak na księżną kolczyki w kształcie motyli Diana nosiła w młodości, a dziś może się nimi cieszyć księżna Meghan. Harry podobno sam wybrał je z całej kolekcji po śmierci mamy w 1997 rok.

9/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie diamenty
Copyright @Getty Images
9/11

Biżuteria po księżnej Dianie: diamenty
Księżna Diana bardzo często nosiła diamenty i to w wielu formach – tiar, naszyjników, kolczyków, pierścionków i bransoletek. Wiadomo jednak, że niektóre diamenty z jej kolekcji zostały wykorzystane do stworzenia pierścionka zaręczynowego księżnej Meghan.

10/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie diamentowa szafirowa bransoletka
Copyright @Getty Images
10/11

Biżuteria po księżnej Dianie: złota bransoletka z szafirami

Księżna była w niej fotografowana zarówno na początku jej związku z księciem Karolem jak i pod koniec życia, dlatego eksperci są przekonani, że była jedną z ulubionych bransoletek. Teraz należy do Meghan i doskonale pasuje do jej casualowego stylu.

11/11
biżuteria Kate i Meghan po Dianie bransoletka tenisowa
Copyright @Getty Images
11/11

Biżuteria po księżnej Dianie: diamentowa tenisowa bransoletka

Ta cienka diamentowa bransoletka to jeden z najprostszych modeli biżuterii, z jaką pokazywała się publicznie księżna Diana. Teraz z dumą nosi ją księżna Meghan.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.