Księżna KateKsiężna Kate
Fot. Getty Images
O tym się mówi!

Wielka Brytania: księżna Kate w kolczykach z plastrem miodu

Ich ukryty przekaz to niezwykle ważny gest dla miasta, które odwiedziła

Aleksandra Frankowska 19 maja 2022 15:27
Księżna KateKsiężna Kate
Fot. Getty Images

Podczas ostatniej wizyty księżnej Kate i księcia Williama w Manchesterze, wiele osób zwróciło uwagę na kolczyki, które z tej okazji wybrała żona przyszłego króla. Były to delikatne, złote sztyfty w kształcie plastra miodu, który dla Manchesteru ma ogromne znaczenie. Para książęca pojawiła się w mieście z okazji rocznicy ataku terrorystycznego, który miał miejsce dokładnie 5 lat temu, by oddać hołd ofiarom.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Kate ma gładkie czoło bez botoksu. Jak osiągnęła taki efekt?

Księżna Kate w kolczykach z przesłaniem

Cała stylizacja Kate jak zwykle przypadła do gustu jej poddanym. Z tej okazji wybrała garsonkę od Michaela Korsa, jednak wszyscy patrzyli na jej symboliczne, złote kolczyki. Plaster miodu z wizerunkiem pszczoły robotnicy to prawdziwy hołd dla mieszkańców miasta. Pszczoła jest jednym z najbardziej znanych symboli Manchesteru i widnieje również w herbie Rady Miejskiej. Po ataku terrorystycznym, jaki miał miejsce w 2017 roku podczas koncertu Ariany Grande, gdzie zginęły 22 osoby, a ponad setka została rannych, pszczoła stała się również symbolem walki z terroryzmem i przemocą. Księżna Kate wybierając tak symboliczny przedmiot jak kolczyki z plastrem miodu pokazała, jak bardzo jednoczy się z mieszkańcami miasta.

Księżna Kate
Fot. Getty Images

„Zauważyła, że ​​niektóre kwiaty w ogrodzie pamięci to te, które szczególnie przyciągają pszczoły. Księżna powiedziała wówczas, że ​​nosi pszczele kolczyki w hołdzie dla naszego miasta. Wręczyliśmy jej bukiet z mirtem i słodkim Williamem w hołdzie dla nich” – powiedział jeden z mieszkańców miasta.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Kate nie zdejmuje płaszcza w miejscach publicznych. Robi to celowo

Trzeba przyznać, że księżna Kate doskonale dobiera nie tylko stylizacje do okazji, ale również niewielkie dodatki, które mają ogromne znaczenie, tak jak w przypadku mieszkańców Manchesteru. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.