płaszcze księżnej Kate
Fot. Samir Hussein/WireImage; Samir Hussein/WireImage; Carl Court - Pool/Getty Images; Max Mumby/Indigo/Getty Images; Max Mumby/Indigo/Getty Images; Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images; Chris Jackson/Getty Images
króLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Księżna Kate nie zdejmuje płaszcza w miejscach publicznych. Robi to celowo

Niewielu wie, że... po prostu nie może!

Gabriela Czernecka 18 października 2021 15:39
płaszcze księżnej Kate
Fot. Samir Hussein/WireImage; Samir Hussein/WireImage; Carl Court - Pool/Getty Images; Max Mumby/Indigo/Getty Images; Max Mumby/Indigo/Getty Images; Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images; Chris Jackson/Getty Images

Księżną Kate, od momentu dołączenia do brytyjskiej rodziny królewskiej, obowiązuje stosowanie się do zasad królewskiego protokołu i etykiety. Spora część zasad jest kwestią umowną, taka jak np. malowanie paznokci czy unikanie butów na platformie, ale większość Windsorów stara się ich przestrzegać. Co ciekawe jedna z zasad dotyczy noszenia płaszcza lub innego okrycia wierzchniego. Poznajcie szczegóły.

Modny płaszcz przyjemniej się nosi. Zajrzyj na Modago.pl i sprawdź nasze płaszcze damskie.

Styl księżnej Kate a królewski protokół

Gdy tylko dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej okrzyknięto ją ikoną stylu. Kate Middleton świetnie odnalazła się w świecie monarchii. Szybko zdała sobie sprawę z tego, że stanie się jedną z częściej fotografowanych osób, więc jej garderoba musi być nie tylko odpowiednia do okazji, ale także odpowiadać wymogom sztywnego dress code. Garderoba księżnej Cambridge szybko więc uzupełniła się o zestawy na spotkania biznesowe, ubiory sportowe czy kreacje wieczorowe. Media bacznie śledziły jej modowe wybory, a każda najmniejsza wpadka pojawiała się na łamach prasy. 

Zobacz: Wiemy, dlaczego księżna Kate tak często pojawia się w zielonych kreacjach!

czerwony płaszcz księżnej Kate
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage

Księżna jednak szybko nauczyła się dobierania tkanin i kolorów w zależności od okazji. Dzis chętniej sięga po dopasowane kreacje podkreślające jej szczupłą sylwetkę. Szczególnie umiłowała sobie sukienki o długości siedem ósmych, ale także kolorowe płaszcze. Kate podobnie jak królowa, decyduje się na takie kolory swoich stylizacji, by były one widoczne z daleka. „Kate wspiera amerykańskie marki, lecz jej styl ubierania się jest bardzo amerykański. Lubi klasyczne, sporotwe rzeczy, ale z pieprzykiem. Ma świetnie wyczucie stylu, jest samorodnym talentem w tej dziedzinie. Tchnęła nowe życie w tradycyjną brytyjską modę”, pisał o niej Vogue

zobacz także: Księżna Kate nie przestaje zachwycać! Wiemy, kto pomógł jej zostać ikoną stylu! 

zielony płaszcz księżnej Kate
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Dlaczego księżna Kate nie zdejmuje płaszcza w miejscach publicznych?

Co więcej, nie zauważono, by choćby rozpięła kilka guzików. Dlaczego? Okazuje się, że tego wymaga od niej królewska etykieta. Według brytyjskiej prasy protokół zakłada, że rozbieranie się publiczne, nawet jeśli jest to tylko płaszcz, jest uznawane za nieodpowiednie. Chodzi o to, by księżna uniknęła wpadki podczas ściągania płaszcza - dzięki temu, że zawsze ma go na sobie, istnieje niewielkie ryzyko, że jej sukienka się podwinie. Bez względu więc na to czy jest to prywatny lunch w towarzystwie zaledwie kilku gości czy też publiczne wystąpienie, księżna Kate zawsze stosuje się do tej zasady. 

Zobacz również: Dlaczego księżna Kate przestała malować paznokcie?

Niektóre źródła podają także, że pod płaszczem księżna nosi kamizelkę kuloodporną. Takie informacje pojawiły się na kilku serwisach, ale nigdy nie zostały potwierdzone przez pałac. Zdaniem mediów, Windsorowie nie chcą, by goście, z którymi spotyka się księżna poczuli się urażeni tym, że się ich obawia, ale w ten sposób dwór chce zapewnić księżnej jak najlepszą ochronę i jak najbardziej zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych wydarzeń. Wiedzieliście o tym?   

płaszcz w kratkę księżnej Kate
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage

niebieski płaszcz księżnej Kate
Fot. Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images

brązowy płaszcz księżnej Kate
Fot. Chris Jackson/Getty Images)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.