Meghan Markle biżuteria królowej mn
Fot. Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Drogocenna biżuteria Meghan Markle z kolekcji królowej Elżbiety II 

Jakie elementy znalazły się w jej kolekcji po śmierci królowej? 

Aleksandra Trendak 25 listopada 2022 15:30
Meghan Markle biżuteria królowej mn
Fot. Getty Images

Królewska biżuteria jest niezwykle cenna, z tego względu po śmierci królowej Elżbiety II nie jest ona rozdzielana między członków rodziny królewskiej tylko dziedziczy ją w całości nowy władca, czyli król Karol III. Ponad 100 sztuk królewskich klejnotów znajduje się teraz w Tower of London, jednak nie obejmuje to prywatnych kolekcji biżuterii, którą członkowie rodziny królewskiej otrzymali jeszcze za życia królowej. Kilka ciekawych elementów posiada między innymi Meghan Markle, która wprawdzie nie reprezentuje już rodziny królewskiej, ale mimo wszystko jest z nią dość mocno związana. Jaką biżuterię księżna Sussex posiada w swojej kolekcji po zmarłej królowej Elżbiecie II? 

ZOBACZ TEŻ: Meghan Markle nie wychodzi z domu bez tego kosmetyku!

Kolekcja biżuterii Meghan Markle po Elżbiecie II 

Kolekcja niezwykłej biżuterii monarchiń Kate Middleton i Meghan Markle jest zachwycająca. Każda posiada wiele niezwykłych elementów pochodzących ze szkatułek zmarłej księżnej Diany oraz królowej Elżbiety II. Choć Meghan wycofała się z królewskiego życia i razem z Harrym nie pełnią już oficjalnych obowiązków, w jej kolekcji możemy znaleźć wiele ciekawych perełek pochodzących od samej królowej. Między innymi perłowe kolczyki z diamentami, które księżna miała na pogrzebie we wrześniu otrzymała od królowej z okazji ich pierwszego spotkania po zaręczynach w 2018 roku. Warto cofnąć się w czasie, gdyż to właśnie w tym okresie, kiedy Meghan dopiero wchodziła do rodziny królewskiej otrzymała kilka drogocennych biżuteryjnych elementów od królowej. W dniu ślubu Meghan i Harry’ego pałac potwierdził, że obrączka panny młodej została wykonana z kawałka walijskiego złota, który podarowała królowa Elżbieta II. Tamtego wyjątkowego dnia księżna miała na sobie także spektakularną tiarę, którą królowa jej pożyczyła, była to diamentowa opaska królowej Marii, która świetnie uzupełniła suknię ślubną od Givenchy. Pamiątkowa tiara, której środkowa broszka posiada dziesięć diamentów, powstała w 1932 roku i była prezentem dla królowej Marii od hrabstwa Lincoln, aby uczcić jej małżeństwo z księciem Yorku w 1893 roku. 

Meghan Markle biżuteria królowej
Fot. Getty Images

Po śmierci królowej Elżbiety II brytyjskie media zawrzały na informację, jakie elementy kolekcji królewskiej biżuterii zostały przekazane poszczególnej członki rodziny, gdyż Meghan otrzymała od niej tylko perłowe kolczyki. Miał to być sygnał, że “nigdy nie należała do ukochanej części rodziny”, gdyż biżuteria jaką otrzymała jest dużo skromniejsza od tej przekazanej Kate Middleton. Fakty są jednak takie, że istnieje kolejność dziedziczenia i w tym wypadku największa część przypadła oczywiście królowej Kamili, a następnie Kate jako księżnej Walii. Mimo chłodnych i zdystansowanych stosunków z rodziną królewską Meghan wciąż posiada imponującą i ciekawą kolekcję biżuterii.  

Meghan Markle biżuteria królowej
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.