5 zasad eko Red Lipstick Monster
Fot. Red Lipstick Monster
tylko u nas!

#5zasadeko Red Lipstick Monster!

Co gwiazda internetu robi, żeby być eko?

Barbara Łubko 16 sierpnia 2019 11:18
5 zasad eko Red Lipstick Monster
Fot. Red Lipstick Monster

Chcesz być eko, ale nie wiesz od czego zacząć? Ważne są nawet małe rzeczy! Postanowiliśmy spytać gwiazdę sieci Ewa Grzelakowską-Kostoglu czyli Red Lipstick Monster, co robi, żeby dbać środowisko! Oto jej #5ZasadEko!

WEGETARIANIZM. Nie jem zwierząt/mięsa. Na dietę wegetariańską przeszłam jako nastolatka wiedziałam, że to słuszna decyzja, choć musiałam mocno wojować z rodziną, ponieważ w tamtych czasach pokutowało jeszcze przeświadczenie, że nie jedząc mięsa jest się niedożywionym. Faktem natomiast jest, że zminimalizowanie spożycia produktów mięsnych eliminuje produkcję CO2 a tym samym hamuje proces katastrofy klimatycznej, która nas czeka.

5 zasad eko Red Lipstick Monster
Fot. Red Lipstick Monster

PŁATKI I PATYCZKI KOSMETYCZNE. Zminimalizowałam zużycie jednorazowych płatków kosmetycznych oraz wymieniłam patyczki higieniczne na takie, które są w pełni biodegradowalne. Żeby zminimalizować liczbę kosmetycznych śmieci, które codziennie produkuję, nie używam już jednorazowych płatków kosmetycznych, wymieniłam je na rękawice do demakijażu wielokrotnego użytku, patyczki z plastikowym elementem wymieniłam na te, które są wykonane z ekologicznej bawełny oraz papieru.

5 zasad eko Red Lipstick Monster
Fot. Red Lipstick Monster

PLASTIKOWE SŁOMKI. Całkowita rezygnacja ze słomek plastikowych. Historia moja ze słomkami jest bardzo ciekawa, nie wyobrażałam sobie bez nich życia. Nagle usłyszałam informację, że słomki szkodzą środowisku i byłam w mega szoku. Wiem teraz, że to złe ponieważ słomki trafiają do rzek i mórz. Teraz mam nawyk, zawsze kiedy zamawiam napój proszę aby był bez słomki lub by słomka była ekologiczna (np. z papieru lub bambusa). Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że taka niewinna słomka może tak bardzo szkodzić środowisku, teraz wiem, że każda nasza decyzja ma znaczenie.

5 zasad eko Red Lipstick Monster
Fot. Red Lipstick Monster

ZAKUPY. Codzienne, spożywcze zakupy robię na pobliskich Halach Mirowskich w Warszawie. Dzięki temu kupuje najświeższe warzywa i owoce bezpośrednio od producentów, ekologiczne produkty, ziarna i orzechy najwyższej jakości od bezpośrednich dystrybutorów. Są to produkty ekologiczne, bardzo dobrej jakości, świeże i smaczne. Na zakupy zawsze chodzę z torbą na kółkach do której wszystko wrzucam (nie używam plastikowych jednorazówek).

5 zasad eko Red Lipstick Monster
Fot. Red Lipstick Monster

TAMPONY. Zrezygnowałam z ogólnie dostępnych, mass marketowych produktów do higieny intymnej na rzecz produktów ekologicznych. Tampony z organicznej bawełny, pozbawione toksyn, barwników i syntetycznych dodatków to naprawdę jeden z moich ostatnich super wyborów.  

5 zasad eko Red Lipstick Monster
Fot. Red Lipstick Monster

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.